CES produkty: Shuttle X PC

Taiwanská firma Shuttle představila svou řadu designově zajímavých osobních počítačů s názvem X PC.
Letošní CES se nese v duchu zeštíhlování a zmenšování takřka všeho. V části, kde jsou vystavené televize, už nepotkáte tu klasickou, kterou má většina z nás stále doma. Digitální fotoaparáty lze schovat do dlaně, stejně jako videokamery. Dokonce jsem na ploše výstaviště za celou dobu nenarazil na monitor jehož hloubka by přesáhla 12 centimetrů.Stejný osud čeká zřejmě i osobní počítače. V jednom z minulých článků jsem se zmínil o tom, že PC HP Compaq Evo D500 a Evo T20 získala ocenění v Best of Innovation 2003. Porotce jistě nejvíce zaujal zajímavý design. Z tohoto hlediska není bez zajímavosti ani řada X PC, kterou zde představuje společnost Shuttle.


Hardware uzavírá nevelká (prům. 280x200x180) skříně v podobě kostky, jíž Shuttle nabízí hned v několika barevných provedeních. K této velikosti speciálně uzpůsobené základní desky podporují (dle výběru) spolupráci s procesory obou hlavních výrobců (Intel a AMD). K dispozici jsou dva paměťové (SDRAM, DDR nebo Dual Channel DDR) a buď 1 PCI a 1 AGP nebo 2 PCI sloty. Uživatelé jistě ocení i porty USB, 1394 či mikrofonu a sluchátek umístěných (také) na přední straně.Počítače X PC sice v prodeji ještě nejsou, zástupce výrobce však potvrdil, že firma jedná s prodejci jak ve Spojených státech, tak v i v Evropě. Zajímavý design sice počítače HP Compaq Evo nebo Apple nepřekoná, přesto vám na pracovním stole ostudu neudělá. Otázkou však je, zda jsou například čeští uživatelé ochotní si za design svého PC připlatit.

Diskuze (3) Další článek: Český Telecom akceptoval paušály na Internet

Témata článku: Byznys, CES 2010, HP Compaq, Sluchátka s mikrofonem, Klasický design, PC skříně, Barevné provedení, Televize doma, Produkt, Mikrofony k pc, Sluchátka k televizi, CES, Sluchátka k počítači, Sluchátka Apple, Stejný design

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů