Černobíle: Kinect, nebo Move a Wii?

Diskuze čtenářů k článku

avatar
25. 08. 2010 03:06

Ahoj všichni zůčastnění.

Předmětem mého příspěvku bude můj pohled na fenomén "Kinetic". Já osobně mám rád inovace.Svět jak ho většina z nás zná, se bude měnit. Pomalu končí doba průmyslová, ktera přechází do doby informační. Lidstvo je na začátku nové evoluce, vyvyjíme se. Časy kdy si děti hrají napísku a skotačí v přírodě, jsou bohužel v nenavratnu.Projekt "Kinetic" je oproti letům 90-95 obrovským pokrokem nejen pro herní průmysl. Chci tím především říci, že v oněch dobách by se to čim nyní disponje lidstvo, dalo považovat za SCI-FI. Rozhodně nechci tvrdit, že "Kinetic" je nejlepší, to ne, tisíc lidí, tisíc chutí. Ale umožnuje jeho uživatelům kouzelné spojení s "vituálním" světem. Tento projekt je v plenkách, začátek a nastup nových věcí je vždycky těžký a provází jej mnoho zkoušek. Vezměte si třeba děti, jako takové. Můžete být sebelepšími rodiči, ale díte má svou hlavu. Ač vaše metody výchovy jsou různé. Chci tím říci: 50% výchovy odvedou rodiče a dalších 50% ovlivní události, lidé (další děti), se kterými se dítko setká mimo dům. Jsou to věci, které jako rodiče nemůžeme ovlivnit tak, jak by jsme chtěli. Předpokládám, že každý z nás, tím slovem nás mysím skupinu lidím kteří zasvětili určitou část života požitkům z virtuálních světů a multimedijí. Ten kdo čte tyto řádky si může oddychnot, neboť díky tomu že tak činil, se vyhnul řadě nástrah a pastí které život přináši a na druhou stranu se díky vituálních zkušeností na ně mohl připravit. Jsem rád že mohu mé dceři umožnit, zážitek o kterém se mi v jejím věku ani nezdálo: http://www.youtube.com/watch... .

Až se "Kinetic" plně osvědčí, je velká pravděpodobnost, toho že se jeho efektivita přesune i do oblastí výpočetní techniky a domácnosti. Obsluha takového hlasem a pohybem ovladaného PC, by mohla značně připomínat, třeba počítač s filmu Minoriti Report, ale bez rukavic...Doma by to mohl byt snímač pohybu osob v bytě, klasické "počítači rozsvit", přehraj skladbu 5 z alba 7. Jak jsem říkal na začátku, je to v "plenkách" uvidíme co se s toho mimina vylkube, ale prozatím je to hezky vyhlížející malejd drobek, ovšem s obrosvkým potenciálem. Záleži jak se k tomu "Rodiče postaví".

Děkuji za přečtení mého příspěvku. Přeji Vám všem, mnoho pracovních, i osobních úspěchů.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
04. 08. 2010 12:55

Až se tato technologie rozroste a budou na ni pořádné hry, tak bude mít smysl zaujímat nějaké stanovisko do té doby jsou to jen hospodské řeči.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
04. 08. 2010 12:50

Len by ma tak zaujimalo, videl uz niekto ten Kinect vo funkcnom stave? Pretoze zatial vsetky ukazky, ktore som videl dopadli s velkym boomom nejak takto: http://www.youtube.com/watch... (ak sa niekomu podari odtrhnut pohlad od pravej strany obrazu (,) vsimne si, ako Kinect slecny z vacsej casti tvrdo ignoruje)

Inak ta anketa je divna. Pripada mi vyslovene v style "Microsoft VS vsetci ostatni."

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
04. 08. 2010 16:51

Hrál jsem na Kinectu minulý týden a nevšiml jsem si, že by s tím měl někdo problém. Osobně jsem hrál s klukem, který byl o víc než hlavu menší a jelo to bez nutnosti kalibrace.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
04. 08. 2010 12:15

Doufám, že bude mít Kinect v budoucnu i podporu ve Win. Dovedl bych si ho představit jako doplňkovou periferii k základnímu ovládání počítače nebo konzole ( multimediání centrum, spouštění programů, listování v prohlížečích a pod. ), včetně ovládání a komunikace hlasem, alespoň byl tak Kinect prezentován.

Na vlastní hraní her je klávesnice + myš, nebo ovladač zatím nejvhodnější, protože máte fyzický kontakt a ten nenahradí žádné mávaní vzduchem ( musíme si počkat na holoprojektory ze Star Treku ).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
04. 08. 2010 11:25

Těším se na Move. Mám PS3 už delší dobu a jsem nadmíru spokojen. Na Xboxu jsem hrál a nechtěl bych ho ani za nic. Jednak mám vnitřní odpor ke všemu co je MS (bohužel vlastním telefon s windows mobile, takže nechuť k MS tím ještě narostal), zároveň mě odradilo, když MS upravoval prvotní videa, na kterých přestavoval Kinect a také mám radši když mám něco v ruce, při tom hraní. Na Wii jsem hrál a moc jsem si to užíval, Wii Fit je skvělá věc a pan Sedlák by si ho měl vyzkoušet ještě předtím, než napíše takovej nesmysl jako "...Wii se hodí maximálně na tenis a máchání mečem." Pan Sedlák evidentně nezkoušel létat jako pták nebo proplouvat mezi skálami (hry na Wii Fit boardu)... A pro stávajícího majitele některé z konzolí nemá smysl porovnávat ceny. Mě jako majiteli PS3 je naprosto jedno, jestli Move bude stát 3k a Kinect 4k. Tak jako tak si Xbox jen kvůli Kinectu kupovat nebudu...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
04. 08. 2010 09:09

Kolik z vás na Kinectu hrálo, že vynášíte soudy? Já ano a jsem z toho nadšen. XBox 360 mám a díky složitosti her, zejména pro malé děti, ho používám jako DVD přehrávač nebo jako Mediacenter extender a nejvíc je oblíben u naší kočky, která leží na ventilátoru a griluje si břicho. Je třeba si uvědomit, kdo je cílová skupina. Je to přesně rodinka s dětmi, kde si chtějí občas zahrát a chápu, že pro hardcore hráče je to naprostý nesmysl.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
04. 08. 2010 10:37

Cílová skupina jsou tzv. "Heat Cats" :P

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
06. 08. 2010 15:44

Pokud je cílovým zákazníkem rodina s dětmi, která ještě nikdy žádnou konzolu neměla, typický to představitel casual hráče, pak je cena příliš vysoká. Tento typ zákazníka uvažuje také tím způsobem, že to chce zkusit, ale předem neví, jestli ho to bude dostatečně bavit, a tak přemýšlí, kolik peněz vyhodí, když ho to bavit nebude a na přístroj se nakonec bude převážně prášit (nebo ho bude využívat pouze jako DVD přehrávač a na grilování kočky). Dvojnásobný rozdíl v ceně je příliš mnoho.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
04. 08. 2010 09:08

Většina diskutujících nepochopila cílení Kinectu. Je to ovladač cílený na obrovskou skupinu causual hráčů, přesně tam, kde Nindendo Wii vydělává těžké peníze ze svého pohybového ovladače.

Jinak Kinect na hardcore hraní opravdu nebude, už jen poznámka autora o tom, že by se mu líbila kombinace Kinectu a normálního ovladače třeba v GTA mě rozesmívá. Dovedete si představit, že několik hodin stojíte s normálním ovladačem v ruce a jednou za čas si vykopnete dveře s Kinectem? Dovede si představit, že bojujete světelným mečem, aniž byste cokoliv drželi v ruce?

Cena Kinectu není vysoká, u Wii si musíte koupit samotný ovladač (600,-)+ nunchack (600,-)+ Wii motion+ (600,-) což činí 1800,- pro jednoho hráče. A to nepočítám Balance board.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
05. 08. 2010 19:37

Na casual hrace se necili ovladacem drahym stejne jako cela konkurencni konzole, ktera je domenou casual hracu .

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
06. 08. 2010 12:39

Tys nečetl můj příspěvek! Vždyť Wii stojí 5000,- a pro dva hráče musíš dokoupit druhý ovladač (+600,-), 2x Motion+ (2x600,-) + 1x nunchack (600,-)+ Balance board (2000,-). tím se dostaneš na cca 9400,- za konzoli s 2 ovladači. A kolik stojí základní verze XBOX360 + druhý ovladač + Kinect? Zhruba stejně...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
06. 08. 2010 15:31

Ale takto normální zákazník neuvažuje. Stojí v obchodě, chce konzoli s pohybovým ovládáním a zvažuje - za Wii zaplatím pět tisíc, za X360+Kinect devět. Wii vyjde levněji, a ty další doplňky k němu budu řešit teprve až tehdy, když zjistím, že je mě to dostatečně baví a potřebuji je, nebo třeba také když budu mít ušetřeno z další výplaty. Tímto způsobem uvažuje 95% zákazníků.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
04. 08. 2010 08:30

Ja teda nevim, ale vy si nekdo dokazete predstavit, ze si tohle koupite?

Tak nejak chapu Wii. To svou koncepci miri na rodinku s mensimi detmi a je to proste takovy jiny druh zabavy, ale kinetic??? Kdyz pominu fakt, ze je to predrazene, nejsou pro to zadne zabavne hry, spis jen neco, aby se nereklo, tak dokazete si predstavit, ze skacete pred televici jak trotlove na gumicce. Docela rad bych se sel podivat na pana Sedlaka, jak pomoci toho hraje nejakou akcni "hardcore" hru. To aby vystehoval nabytek z obyvaky, aby si neublizil a dal si tam nejaky behaci pas, aby se nevyplizil treba do kuchyne Myslim, ze na tomhle ovladani (ala kinetic) nebude zabava to hrani samotne, ale pohled na toho de..la u televize

PS: Neprijde Vam uzitecnejsi si jit radsi nekam na prochazku, nebo zacvicit do posilovny, nez verit, ze Vas podobnej kram zvedne z gauce?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
05. 08. 2010 12:43

Jo, koupim Kinect....hned v den, kdy se začne prodávat.

A procházky.... co když je venku hnusně ?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
04. 08. 2010 07:33

Je naprosto nepodstatné, jestli je Kinect technicky nejdokonalejší (protože nepotřebuje v ruce držet žádný ovladač). Microsoft nemá takovou image jako Apple, a tak si nemůže dovolit prodávat drahé výrobky. A vůbec nezáleží na tom, že pro 4 hráče vyjde Kinect levněji než čtyři ovladače od konkurenčních firem. Takto typický zákazník neuvažuje. Nejvíce ze všeho záleží na té cenovce, která je v prodejně na regálu. Viz Wii, které přes "ošklivou grafiku" dokázalo získat 49% trhu a i dnes se prodává ze všech tří přístrojů nejvíce, přestože HD televizí dnes disponuje >50% domácností. Zvlášť v dnešní době je cenovka často rozhodující a v USA lze Wii sehnat za $150. Celé, komplet. Kinect bude stát stejně a je to jen periferie.

A mohl bych se dále rozepsat o tom, že ke hraní je tlačítka zapotřebí a Kinect je nemá, přičemž na poznámky ostatních, že nic nebrání s Kinectem použít současně tradiční X360 ovladač, lze namítnout, že na rozdíl od WiiMote nebo Move tradiční ovladač jaksi není ergonomicky tvarován na to, aby s ním člověk máchal v rukách a on mu nevyletěl a nerozbil tu velkou televizi, která stála strašnou kupu peněz. A bez tlačítek s lagem okolo půl sekundy je jakýkoliv druh ovládání pro hardcore hraní předem odsouzený.

Stejně tak bych se mohl navážet do redaktorů Živě.cz, že stejně jako mnohá jiná média (ale ne všechna) srovnávají Kinect resp. Move s původním WiiMote, které je 4 roky staré a ten věkový rozdíl je zde samozřejmě vidět, ale již rok pro Wii k dostání doplněk MotionPlus, který používá stejné gyroskopy jako má zabudované Move a jeho přesnost je úplně stejná.

Kinect bude chvíli žít, ale o žádný průlom se jednat nebude. Drahý přístroj se bude málo prodávat, jeho použitelnost bude díky lagům v hardcore hrách minimální (viz o původně zmiňované podpoře Kinectu ve Fable 3 se nyní jaksi raději mlčí). Move na tom bude o něco lépe, zákazníci Sony jsou ochotni vydávat více peněz za hardware a použitelnost Move je větší (je prakticky stejná jako WiiMote s MotionPlus, rozdíl je jen malý). A Nintendo se bude znova smát a prodávat nadále ze všech nejvíc, jelikož obě dvě konkurence ho díky cenovým hladinám nemají šanci ohrozit (a navíc vzhledem k analýze, že výrobní náklady Wii dnes dosahují cca. jen 40% ceny, tak Nintendo má v současné době obrovský prostor ke zlevnění, pokud by na něj MS nebo Sony začali útočit cenou).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
04. 08. 2010 10:03

Synku, ne pro každého jsou 4 tisíce polovina výplaty.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
04. 08. 2010 12:29

jak jsi přišel na to, že HD televizí dnes disponuje >50% domácností?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
04. 08. 2010 13:34

jedna se jen o domacnosti, ktere jiz maji nebo uvazuji o koupi herni konzole

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
04. 08. 2010 01:54

Osobně se mi líbí spíš ovládání s fyzickým ovladačem jako u WIIIčka, kdo říká, že u KINECTu taky nepůjde nějaká doplňková výbava použít? Příliš to nesleduju, ale z celé prezentace KINECTu se mi do hlavy nejvíc vryl trailer na novou Star Wars hru. Je to trapné, je to dětinské... ale myšlenku, že budu běhat po obýváku s imaginárním světelným mečem a máchat kolem sebe, naprosto žeru. A to i proto, že tuhle činost praktikuju "nasucho" snad od svých deseti let Kdo mi první nabídne tenhle zážitek, pro toho začnu střádat korunky do prasátka May the Force be with us

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
04. 08. 2010 00:56

Jestlipak vznikne pro Kinect i nějaký simulátor sexu. I když ženský by asi byly šťastnější s Wii.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
04. 08. 2010 04:29

Ženský by byly šťastnější, kdyby jejich polovičky netloustly vysedáváním u herních konsolí.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
04. 08. 2010 00:26

On vychází Kinect docela hodně draho. Dá se připojit pouze k nové verzi Xboxu, takže to je 7 tisíc za konzoli a další 3 za Kinect. PS Move má tu výhodu v tom, že se dá připojit ke všem verzím PS3.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
04. 08. 2010 01:28

Kinect se dá připojit ke všem verzím xbox 360 ale potřebuje externí napájení kdežto u verze slim není potřeba, spojí se jen s konzolí.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
04. 08. 2010 04:28

V článku jsem četl, že uživatel může v GTA za pomoci Kinectu řídit auto. O pár řádek výše je psáno, že Kinect podporují pouze některé tituly. Tyto dvě informace si tedy navzájem odporují.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
04. 08. 2010 07:27

Tak si to přečti ještě jednou a pořádně a pochopíš... možná.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
04. 08. 2010 07:32

Tak jsem si přečetl ještě jednou tyto dvě věty:

Pro běžného hráče může být Kinect zajímavý třeba kombinací klasického ovládání a občasného zapojení pohybových prvků. Třeba v akční hře můžete vykopávat dveře, v GTA řídit auto, ve fotbale kopat přímé kopy atp.

a pořád nechápu jak může být v GTA podpora Kinectu, když ji nepodporuje. Ale snad mi to někdo fundovaný vysvětlí... možná.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
04. 08. 2010 11:07

to byl příklad co se tam dá dělat, ale podpora neni

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
05. 08. 2010 08:32

Jednou budeme ovládat počítače jen myšlenkami, na to zatím také podpora není.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
04. 08. 2010 00:21

Kinect mi přijde jako větší revoluce, následující verze odlepí chorobné hráče z gauče, vlastně cokoliv podobného. Takže z mého pohledu:

Kinect - Revoluce

Wii - modernizace

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
04. 08. 2010 00:54

hele hrál si někdy wii? seděl si u toho???

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
04. 08. 2010 01:15

to jsem nikdy netvrdil, ale je to z mého pohledu. hrát něco a přitom držet hlavní ovladače v ruce není pro mě až tak zajímavé, jako třeba být sám ovladačem.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
05. 08. 2010 19:32

MUSIM OPRAVIT INFORMACI V CLANKU: KINECT NEUMOZNUJE HRAT 4 HRACUM SOUCASNE, POUZE DVEM

a i s tim ma problemy, lag, zakazane pozice, hraci nesmi byt blizko sebe takze naroky na prostor, to znamena ze musi byt dal od televize, to znamena ze televize musi byt obrozska, zadne poradne hry na to nejsou a je to desne drahe, s timhle fakt neni mozne prorazit, pokud lidem zbyva aspon spetka rozumu

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
04. 08. 2010 08:20

Tak já třeba při hraní Call of Duty na Wii bez problémů seděl

Kinect jsem měl možnost zkusit a moc mě to nepřesvědčilo - kamera je poměrně málo širokoúhlá, takže potřebujete velký prostor a bez pomůcek, držení něčeho v ruce (obruč jako volant...) je to moc virtuální.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
05. 08. 2010 12:40

A proto sem si doma vystěhoval jeden pokoj, kde mám teď jen plasmu, xko, domácí kino, pohovku a teď čekám na Kinect..

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
04. 08. 2010 13:17

Kinect a revoluce? Kdo si pamatuje na PS2 a EyeToy ...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor