Černobíle: Jaká jsou Windows Phone 7

Názory k článku

avatar
17. 11. 2010 00:29 | Microsoft Windows 7 Firefox 3.6.12

Já jsem po několikahodinovém hraní s Omnií 7 usoudil, že mi rozhodně nemá systém oproti Androidu vůbec co nabídnout. Funkčnosti, které denně běžně používám naprosto chybí (copy&paste, přepínání aplikací). Notifikace jsou úplně podivné a ovládání neintuitivní. Sice je odezva GUI rychlejší než u Androidu, ale to opravdu není moje priorita.

Snad s tím něco ještě udělají, ale první dojem z videií byl, že se mi z toho chtělo zvracet. Když jsem si to vyzkoušel v reálu, tak jsem zjistil že to naštěstí není tak strašné, ovšem mě to díky chybějícím funkčnostem nepřesvědčilo. Chválím MS za originalitu v přístupu k některým věcem ohledně UI, ale skutečně nemá smysl jít až tak proti proudu, lepší je některé věci prostě s osvědčených systémů obšlehnout, to se tak prostě dělá.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
r4in  |  17. 11. 2010 01:04  |  Microsoft Windows 7 Opera 9.80

Jaká jsou? Momentálně na houby. Kdyby aspoň ten Market u nás fungoval, ale ono ani to ne...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
hamik  |  17. 11. 2010 01:28  |  Microsoft Windows XP Mozilla 1.9.1.15

Z toho co jsem mel moznost nove WP7 videt na hands-on videich mi prijdou hrozne divne, hlavne co se tyce grafickeho vzhledu a ovladani. Osobne jsem zastancem jednoducheho rozhrani, davam urcite prednost minimalismu pred ruznymi gfx efekty, tohle je uz ale hodne silna kase. Vypada to divne, ovlada se to divne a graficky se mi WP7 osobne vubec nelibi. S mrnavymi texty v boxech kontrastuji obrovske nadpisy jednotlivych kategorii, navic jeste imho ne uplne stastne zvolenym fontem.... nevim no, pusobi to na mne po graficke strance nevyvazene a chaoticky.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
17. 11. 2010 04:36 | Microsoft Windows 7 Firefox 3.6.10

Tak mě teda Microsoft HODNĚ ZKLAMAL. MS se vydal cestou debilizace ala Apple - jednoduchý systém pro jednoduché lidi. Bohužel se obávám, že je tak mezi - Applisti a všichni, co chcou vypadat "cool" si koupí Ajfóna, geekové si koupí Androida ve kterým se můžou vrtat a ti, co chcou mobil jen na volání si koupí nějakou dotovanou Nokiu za 1kč. No a MS jaksi utře....Potřeboval jsem už novej mobil a čekal jsem na W7, ale s tím co nabídli jsem šel do Androida....

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
odstraneno9094  |  17. 11. 2010 08:30  |  Microsoft Windows 7 IE 9.0

Ja osobne si urcite W7M zarizeni koupim, protoze jsem hodne zvedavy a system se mi uzivatelsky velmi libi i z videi. Zatim nemuzu hodnotit, rikat jestli mne MS zklamal, nebo ne, protoze jedinde podle ceho se da OS posoudit je uzivatelska zkusenost, ktera se neda "vymyslet". Nutno dodat, ze jsem velmi narocny a haklivy i na drobne nedodelky (ve starem WM6.5 na Diamondu2 jsem neustale flashoval nove ROM, protoze tu chybelo neco, tahle zas byla pomala atp.), i tak se ale velmi tesim a doufam, ze zde nebude zadny zasadni problem. Ze system bude rychly a funkcni (hlavni duvody mych deivejsich hledani vytouzene ROMky)
Podle mne nejde hodnotit telefon, dokud s nim clovek nejakou dobu nezije.. Stejne tak treba napriklad Nokia - papirove uzasny telefon byl prakticky nepouzitelny a z marketingove opomijenych telefonu se nakonec staly kolikrat slagry, protoze TO proste fungovalo tak jak ma..

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
herceg.tomas  |  17. 11. 2010 08:30  |  Microsoft Windows 7 IE 9.0

Systém push notifikace pochopitelně umí (když něco kritizujete, nelžete aspoň) a to, že telefon neumí multitasking je taky blbost - umí, ale smí ho využívat jenom některé aplikace, které ho nezbytně potřebují (např. hudební přehrávač). Můžete ale v pohodě a se současnými nástroji napsat aplikaci, která se nechá upozornit, když se něco stane. To typicky stačí a nezavřená aplikace na pozadí nevyžere během dvou hodin baterku.
Funkcionalita copy&paste bude doplněna za 2 měsíce, už to bylo ohlášeno. Applu to mimochodem trvalo 2 roky.Jinak souhlasím s tím, že systém má chyby (první verze libovolného produktu má chyby a nedodělky) a přišel dost pozdě. Neúplná podpora Marketplace v ČR taky zamrzí, lze kupovat jen aplikace zdarma, kterých moc není. Čeští vývojáři si taky neškrtnou, protože nemají jak si koupit subscription, aby mohli aplikaci testovat na reálném telefonu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Vrangel  |  17. 11. 2010 08:53  |  Microsoft Windows XP IE 7.0

Prosím vás nechte takové téma povolanějším osobám z mobilmanie. Mobilní věci vám fakt nejdou, měli by jste se držet počítačů a dabatam zaměřeným na mobilní platformy vyhíbat jako čert kříži.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
clarkie  |  17. 11. 2010 09:59  |  Microsoft Windows 7 Firefox 3.6.12

Cože? Aplikace jen z Marketplace? Vždyť se tu dřív psalo o tom, že to má být jen jedna z možností, ta nejpohodlnější. Takto si člověk nic nezwarezí a navíc bude mít MS dohled nad tím, co kdo stahuje...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
17. 11. 2010 10:46 | Microsoft Windows 7 Firefox 3.6.12

Zhruba před půl rokem se mi do ruky dostal HTC HD2 se systémem Windows Mobile 6.5. Měl jsem jej pár dní a byl jsem rád, když jsem jej mohl vrátit. Pomalý, těžkopádný, chaotické aplikace, některé si pamatovaly hesla, některé zase ne, nepřehlednost, atp. Pokud by verze "7" měla jít cestou popsanou v článku, tak jedině dobře.V současnosti používám Samsung GT-S8500, který používá vlastní systém "Bada" a vše je rychlé, stabilní a hlavně plně funkční. Sice tam není velký a nabitý "appstore", ale to není potřeba - ty základní aplikace tam jsou a další přijdou.Takže mít rychlý, stabilní a funkční systém určitě jde... Srovnání s iPhone se vyhýbám, protože se jedná jenom o předraženou luxusní hračku. Vezmu-li totiž v potaz, že např. právě Samsung stál 8 000 Kč a umí vše co iPhone nebo HTC HD2 (které jsou o mnoho dražší) a ještě pár věcí navíc, je rychlý a "funkční", tak i ta cena by mohla být trošku dole pro oba zmiňované, aby se staly více použitelnější.EDIT: A to nemluvím o výdrži na baterii ve prospěch GT-S8500 způsobenou zřejmě kvalitní optimalizací (i několik dní - HTC HD2 mě vydržel sotva jeden den).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
17. 11. 2010 10:53 | Microsoft Windows 7 Mozilla 1.9.2.12

Je to môj názor k článku a teda aj k autorom, nie len k téme. Tak si dovolím vyjadriť sa takto.Jakub Čížek: Naprostý súhlas.
To učenie sa C# by som nevidel tak zle. Je to jeden z najlepších jazykov vyššej úrovne, navyše sa s ním pracuje vo viacerých platformách (ASP.NET, desktop app, staré WM, ....). Každopádne si myslím, že o vývojárov by nemala byť núdza. Začiatky budú pre MS a WP7 náročnejšie, ale verím, že časom, keď bude aplikácií viacej, tak nebude problém.Dušan Kos: S nadpisom súhlasím, ale s niektorými dezinformáciami a polopravdami v texte už nie.
Push pokiaľ viem predsa sú. Sám MS to prezentoval ešte v apríli/máji.
Copy&paste by som čierne nevidel. Do 2 mesiacov tu bude a kto vie čo všetko ešte príde. U WP7 bude teraz kľúčové, ako rýchlo budú vydávať nové verzie OS.
Multitasking tam predsa je a dokonca je to lepšie spravené ako na iOS (ale myslím , že horšie ako na Androide). Back button je k nezaplateniu. A navyše app môžu vážne bežať aj na pozadí. K hudbe sa verím časom pridá navigácia, IM, ...K téme:
Ja osobne by som to nevidel zase tak jasno, že WP7 prišiel neskoro a nemá šancu.
Rozhodne mu strašne veľa vecí chýba. Preto ako som písal, bude strašne dôležité, ako rýchlo bude Microsoft pridávať nové funkcie. Nemôže si dovoliť "pomalé" tempo ako má Apple. Prosím uvedomte si tie úvodzovky, všetci vieme ako to bolo s WM. Od roku 2003 až do dnes nastali vážne len mizerné úpravy.
Nechápem ako môže WM v dnešnej dobe niekto ospevovať. Systém bol proste ťažený minulosťou a túto ťarchu v boji s modernými mobilnými operačnými systémami nemal šancu uniesť a to ho ťahalo ku dnu.
Dnes tu máme predsa moderné systémy, ktoré jednak zvláda basic user, ale zároveň uspokojí aj geeka, čo sa v tom chce vŕtať. Android v základe dovoľuje omnoho viac úprav než iOS. iOS ale ponúka väčší počet app, vysoký výkon a svižnosť systému. Navyše je tu Jailbreak, ktorý nemusí znamenať kradnutie app... Aplikácie sa môžu naďalej kupovať, len sa otvorí priestor ďalším app a môžeme si tak z iPhone spraviť WiFi router (na čo v Androide nepotrebujeme žiaden JB). Dobrá app je aj IntelliScreen pre manažovanie today screenu. Nedá mi nespomenúť SBSetting, Five dock icons, ...
Faktom je, že to môže ubrať na výdrži batérii a hlavne, že tieto aplikácie sú nesmierne drahé oproti tým v AppStore.
Chcem tým len naznačiť, že aj u WP7 je do budúcna teoreticky možný nejaký hack systému a rôzne uspôsobeniu systému.
Ja osobne by som nevedel dnes povedať vo všeobecnosti, ktorý systém je najlepší. iOS aj Android majú svoje výhody a nevýhody. Dokonalý nie je žiaden (v tom sa mnohí mýlia), všade treba robiť nejaké ústupky a tak je to o tom, čo komu vyhovuje. WP7 síce dnes trocha zaostáva, ale je to čerstvý OS, tak uvidíme o rok. Konkurenciu na tomto poli ale rozhodne treba. Symbian, Maemo a iné v boji s týmito tromi nemajú šancu.WP7 má okrem nedostatkov však aj nejaké výhody oproti iOS:
- Už dnes umožnuje správu domácej obrazovky (verím, že toto Apple čoskoro pridá, je jediný, čo to nemá a chýba to).
- Umožňuje lepší multitasking. Multitasking na mobile nie je ako na PC. Stačia kroky späť a pre tento účel vyhradil jedno tlačidlo, ktoré stačí jednoducho stlačiť a vrátim sa k predošlej app.
U WP7 hodnotím pozitívne pomer strán 16:9, ktorý sa ukázal byť v praxi omnoho praktickejší. Na túto tému som aj debatoval s kamarátmi. Pri portrait móde (v Androide napríklad) je možné vidieť viac z klienta IM (a pod) ako je to pri formátu displeja u iPhone (4:3). Toto umožňuje potom napríklad aj pridanie kurzorových kláves na spodnú lištu klávesnice, pričom to nikde nezavadzia, atď...Takže WP7 aj keď prišiel neskoro, neznamená to, že prišiel zbytočne. Aspoň nám niekto dvoch súčasných gigantov pekne rozhýbe, pretože na oboch súčasných systémoch (Android a iOS) je poriadne čo vylepšovať. Aj keď za posledných pár rokov bol urobený v tomto smere parádny pokrok a mobily sa konečne dajú dennodenne využívať. Vodu rozvíril iOS, za čo môžme ďakovať.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
17. 11. 2010 11:20 | Microsoft Windows 7 Chrome 7.0.517.44

Pro české uživatele není klíčové, že chybí pár funkcí (sdílení internetu, copy&paste), to stejně bude během 2-3 měsíců doplněno v update systému. Samotné WP7 jsou navržené moderněji než (dnes postarší) iOS či Android (zde z pohledu UI) a doplnění "blbinek" jako copy&paste je snadné.Opravdový problém je zatím nepodpora Marketplace v ČR, takže se legálně nedá koupit žádná aplikace, a to samé se týká vývojářů, kteří nemají kde publikovat. Člověk si sice v ČR koupí WP7 telefon, ale nedostane do něj třeba navigační aplikaci. To je k ničemu.Vzhledem k tomu, že Xbox Live je oficiálně v ČR a dá se platit českou kartou, tak Marketplace snad bude následovat brzo...@ "Pro mě je třeba copy/paste nanejvýš důležité a důvod, proč bych do WP7 nešel" - pro mě taky, ale to bude doplněno během 2-3 měsíců. U Marketplace je situace nejasná, a to je mnohem kritičtější.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
kardzi  |  17. 11. 2010 11:27  |  Microsoft Windows 7 Opera 9.80

Nevím jak se bude MS s novým mobilním os dařit, ale vždyjde jen o to, jak zpočatku bude tvrdě prosazován výrobci mobilů.každopadně chybu vtom, že nepodporuje multitasking aplikací třetích stran si mohl odpustit.kupujisi smartpone kuli tomu,aby mi poskytl nějakou přidanou hodnotu oproti jiným laciným a hloupým mobilum. Měl jsem nokie E71 a tam běželo na pozadí X věcí včetně IM a baterie vydržela 3 dny.takže to jde,když se chce.Apple taky časem pod tlakem uživatelů zpřístupnil nekteré funkce, které považoval dle Jobse za zbytečné.U MS se jede nanovo.Vhodna by byla volba někde v menu kde byse aktivoval nebo deaktivoval multitasking.Alespon,ze android pochopil, proc si lide kupuji smartphone.Symbian ackoliv je staršího data toto zvláda vcelku dobře.U WM7 ted neřeším grafickou strankiu, která mě osobně nepřijde moc praktická a podle mne bude změněna hodně rychle. Sam u Androida vyžaduji neustálé informace na obrazovce o teplotě venku, RSS nové feedy, data z kalendáře a jiné online zobrazené informací.pokud se bude držet MS nepraktického vzhledu, brzy dle mého spláče nad výdělkem.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
vegasgeek  |  17. 11. 2010 11:33  |  Macintosh OS X AppleMAC-Safari 5.0

Ja si myslím, že keď pridajú základné veci ktoré mu chýbajú, spustia market aj u nás, tak to bude dobrý telefon. Po mojích skúsenostiach by som si ho kúpil radšej ako Androdid, ktorý mám momentálne (prešiel som naň z iPhonu a po pár týždňoch sa vraciam). Už nikdy viac nechcem mať Android v telefóne. Oproti iOS je to nefunkčný systém plný balastu. Síce má milión funkcií, ale keď ten milión funkcií nefunguje tak ako má, tak je to zúfalé. Dúfam, že WP7 sa priblíži viacej iOS ako Androidu...zatial to tak našťastie vyzerá.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
rewolwer  |  17. 11. 2010 11:34  |  Microsoft Windows 7 Firefox 3.6.12

Dovolil bych si poupravit Radkuv nazor - krome chybejicich funkci (neda mi to si nerypnout - tech samych, kvuli kterym byl iPhone ve 2. a 3. generaci zatracovan - tady je to tak nejak v poho), neexistenci Marketplace v CR, je to jeste jedna velmi podstatna vec - zatim neni mozne krast aplikace. Az se tohle "vyresi" najde si k WP7 cestu i standardni cesky kleptoman (nikoliv geek jak sami sebe nespravne, ale radi oznacuji majitele Android systemu).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
sleepl3ss  |  17. 11. 2010 11:40  |  Macintosh OS X Chrome 7.0.517.44

To Radek Hulán: To mluvíš jako za nás všechny? Pro mě je třeba copy/paste nanejvýš důležité a důvod, proč bych do WP7 nešel. Když už představí zbrusu nový systém, tak takové "maličkosti" by neměly chybět. Tethering je velká výhoda, už jsem se ale smířil, že ho díky líné O2 jako ostatní jen tak mít nebudu. Jinak GUI systému se mi líbí, nevím ale, jak ho chtějí v budoucnu vylepšovat, pokud se budou chtít držet konceptu "zlatého řez". V iOS a Androidu je možností mnoho.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
17. 11. 2010 12:52 | Linux AppleMAC-Safari 5.0

Len by som rad doplnil toho žvanila, ktory tu špini na htc hd2....
pocuvaj! len pre tvoju informaciu, to ze si neni schopny cez HSPL.exe odomknut si mobil (htc hd2) a pouzivat v nom trebarz aj android, ti este nedava pravo o nom tvrdit, ze je tazkopadny a pomaly. Je to nahodou vcelku vykonna masinka len ten display oproti superamoled trosku zamrzi ale aj tak je ovela lepsi, nez ten tvoj brak co doma volas mobilom.... nabuduce si prosimta over fakta, nez tu zo seba vypotis dalsiu kravinu. Dakujem!Edit2: najvacsia chyba wp7 je v tom, ze sa snazi zase ms ludom nieco vnucovat a prehnane sa lisit od ostatnych.... system ako taky moze byt rychly ale pokial si ho nebudem moct od zakladu zmenit podla vlastnych predstav ako napr. Android. nemam zaujem si v pripade wp7 na nieco zvykat a niecomu sa podriadovat, pripadne sa tazkopadnym spracovanim os v mobile, nechat niecim obmedzovat... toto asi tvorcovia v ms doteraz mozno svojou namyslenostou nechapu a snazia sa po vzore applu ucit svojim navykom davy ludi a uplnym ignorovanim skutocnosti ako takych prehliada mozno aj to, ze je na okraji, s ktoreho sa mozno ani uz nevyhrabe. Uspech sa da dosiahnut iba vyrovnanym pomerom vykon/krasa/a v prvom rade maximalna pouzitelnost.... nech vypada na prvy pohlad jednoducho, ale nech aj dovoluje maximalne bez obmedzeni vsetko co dnesny standard mobilneho trhu ponuka a nie naopak... u wp7 to podla mna zachrania nadsenci novou romkou, ktora microsoftu ukaze ako to ma vyzerat pokial sa nepoucili zo starsej vymakanej romky energy pre wm6.5 (htc hd2) ale aj tak niektore klucove veci ktore nepodporuje, ho budu tahat stale dolu a nebude prekvapenim o rok mozno dva wm8 :D ako to u ziskuchtivych panov v ms posledne roky pozorujeme pri operacnych systemoch.rom energy:
http://wmpoweruser.com/rom-review-htc-hd2-energy... ... http://wmmania.cz/clanky/rom/hd2-energy-rom/... [pre Libor]: tazkopadny bol mozno v prvej oficialnej romke ale na neoficialnej romke od energy je rychly a kto nevyskusal neuveri... presviedcat vas o tom nejdem, skusenost mam a dokazom mojich slov su aj rozne fora ktore tuto skutocnost tiez dokazuju a chvalia, takze tazkopadny pristroj si od vas teda vyprosim! navyse odomknut mobil cez hspl dokaze aj dieta, pokial teda vie citat a riadit sa jednotlivymi bodmi v postupe aplikacie, ktora vam za par minut cez usb mobil odomkne bez nasledkou,,, vsetko vratite do povodneho stavu nahranim oficialnej romky. android 2.2 pouzivam ako plnohodnotny dual bot (HTC Desire HD) spolu v zaklade s romkou wm 6.5 (energy dinik glass) vsetko ide svizne bez problemov a oboje systemi sa navzajom doplnaju nakolko mi v androide nefunguje akurat fotoaparat, co by mala vyriesit novsia verzia.http://wmmania.cz/clanky/android/android-hd... ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
JeCh  |  17. 11. 2010 12:53  |  Linux Mozilla 1.9.2.12

Zatím co WM 6.x jde do háje, iOS si ze setrvačnosti drží pozici, Android to všem nakládá. Microsoft přijde se systémem, který oproti WM 6.5 odstraní vše, co měl s Androidem společné a postrádá funkce, jejichž absence byla iOS dlouho vytýkána a zřejmě jenom jejich implementací v iOS 4 si Apple zatím drží svoji pozici.WM7 zahodil dobré věci a pouze velmi málo toho přidal. Takže zatímco o WM 6.5 říkám (z vlastní dlouhodobé zkušenosti) že je o 5 lig níž než Android, WM7 je ještě o další 3 ligy pod ním. Pro mě totální propadák.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Libb  |  17. 11. 2010 13:03  |  Microsoft Windows 7 Firefox 3.6.12

Ad schránka. Pořád se o tom píše, ale ony WM 6.5 na tom nebyly také nijak slavně. Příklad: přišel mně mail se sériovým číslem nějakého programu. Když se mně ho po 5 minutách na HD2 podařilo označit a skopírovat do schránky, zjistil jsem, že příslušný textbox v onom programu nepodporuje vkládání, takže jsem musel jít zpátky d pošty, serial opsat na papírek, přepnout do aplikace a tam ho zase na klávesnici napsat (no OK, já to udělal přes stolní počítač, kde ta schránka jde vnutit - aplikace MyMobiler tuším, skvělá! - ale v terénu bych neměl šanci).
Víc mě štve nepodpora starých věcí a podřezání WM 6.5. Přislo mně, že pro staré WM se přestalo vyvíjet - lidi nevěděli, co bude, pro WP7 se ještě nevědělo a tak se vývojáři soustředili na Android a iPhone, kde je situace celkem průhledná. MS tím mobilům dost ublížil, škoda
Na druhou stranu, teď mám Desire a spokojenost. Že přejdu na Android jsem říkal už dlouho, ale že to bude tak rychle, to jsem nečekal
ad rewolver: teď jsem se urazil. Mám Android, ale nekradu! Naopak právě Android umožnil na rozdíl od MS Marketplace legálně platit za programy! Na WM jsem chtěl třeba koupit aplikaci na přehrávání hudby, kterou autor dal jen na Marketplace, ale já ho neviděl a systém nežral mou kartu. Nakonec jsem s autorem vykomunikoval, že mně poslal CAB a já jemu zaplatil přes PayPal. U Androidu jsem za necelý měsíc, co ho mám, utratil asi 700 Kč za různé aplikace. Takže ta asociace Android = zloděj se mě dotýká.
Jinak ale celkem souhlas, nemožnost krást programy se negativně projevuje na rozšířenosti systému. Škoda...
ad Mario: proč pleteš HW do dobaty o systému? HD2 je skutečně těžkopádný a nutnost cpát tam přes nějaký hack jiný systém (už vyšla opravdu ROM s Androidem? Před měsícem nebyla) z něho akorát dělá Desire HD a tedy z hlediska delaty jiný stroj.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
silverkeeper  |  17. 11. 2010 13:04  |  Linux Opera 9.80

> ...Windows Phone 7 nerozumí klasickému multitaskingu – díkybohu!To je ale hovadina, pro toho kdo si umí aplikaci vypnout je to akorát omezení. Myslím že se to nasazuje právě kvůli té druhé polovině lidí.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Pety  |  17. 11. 2010 13:34  |  Microsoft Windows XP IE 8.0

Redaktor tohoto bulváru prostě musí nějak zamíchat Apple hned do první věty, i kdyš píše o Windows. Opravdu jste s tím už trapní.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
17. 11. 2010 14:25 | Microsoft Windows XP Chrome 7.0.517.44

Můj názor je asi poněkud jednoduchý, nicméně Windows Phone 7 jsou prostě ošklivá. Neosobní menu, které vypadá jako z 8-bitové grafiky (všude čtverečky), nepřehledné menu. Nemluvě o nesmyslných omezení (žádná přídavná karta? Nemožnost si koupit aplikace? WTF?). Navíc minimální hw požadavky pasovaly tento systém pouze pro dražší stroje, tudíž pro mne nezajímavé (jejich nadfunkce nevyváží nadcenu ;))

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
akira.uzai  |  17. 11. 2010 15:34  |  BeOS Netscape 3.0

graficky jsou nové windows velký skok pro MS (protože ten byl v mobilním OS - bez nadstaveb třetích stran - někde v třetihorách - hodnotím jen vzhled a ovládání) a tak malinko dotáhl obrovský náskok Appleale totálně to pohnojil zavedením restrikcí, které ještě před pár měsíci Waffen MS vyčítali iPhone a připravil se tak o dosavadní největší výhodu platformy: možnost instalace tisíce aplikací a přizpůsobení GUI svým potřebám a vkusu, takto mají unifikovaný telefon, (venku téměř u nás absolutně) bez jakýkoliv možností možností customizace, instalace dalších programů, bez pořádného browseru...s jailbreakem možná, v "dafaultu" a v ČR ani omylem> Dr.No64
ne každý potřebuje pravé tlačítko myši, já osobně použiji pravé tlačítko (mimo střílení ve hrách) tak jednou do měsíce, když se přes něj kouknu, jak je nějaký disk zaplněný nebo něco podobného, na kopírování, mazání a přejmenování souborů používám správce souborů a tedy klávesnici (F5, Del či F6)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
anywherehome  |  17. 11. 2010 15:34  |  Microsoft Windows 7 Chrome 7.0.517.44

občas ty tuny názorů přestanou bavit číst :)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
carlooser  |  17. 11. 2010 18:16  |  Microsoft Windows XP Firefox 3.5.5

Všichni co tu brečíte o tom, že jsou WP7 osekaná. Uvědomte si, že jednou každý dojde do fáze, kdy ho "hraní" s telefonem alá WM6.x či Android přestane bavit a bude chtít fungující odladěný stroj, do kterého nebude muset vrtat. A od toho tu jsou dnes iOS či WP7. Máte samozřejmě možnost volby, tak jděte do Androidu,ale nepodsouvejte nikomu, že je nejlepší, nebo podobné nesmysly. Přijde mi to, jako když se nějaká paka hádají, jaké auto je lepší.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Dr.No64  |  17. 11. 2010 19:22  |  Microsoft Windows 7 Opera 9.80

nechapu jak muzete delat na tohle polemiku, kdyz je to absolutne novea je jasne ze chyby jako multitasking /ne ten procesorovy/ ci neexistujici pozadi, ci mass storage budou do (pul) roka a do dne odstraneny ci prolomeny
spis by to mela byt polemika iPhone VS android, ci jeste spise iPhone a doid na jedne strane barikady VS BlackBerry a Palm na druhe (tj dotykace s virtualni klavesnici vs dotykace s nejakou formou plnohodnotne hw klavesnice(ohledne win 7 mobile uz jsem dokonce nasel nejaky sw na ,,jailbreak htc hd7" http://www.ulozto.cz/6574130/pcsuite-for-wm-1-... ... nevim jestli funguje ale variany na androida ci iphone fungujim jestli nekdo mate nejaky W 7 mobile phone - nechteli byste vyzkouset jestli to funguje a co s tim jde delat ?)skoda ze se MS inspiroval v omezenich u Applu, ten w7 phone je pak snad jeste vice uzavrenejsi nez iPhone, vzdycky jsem si vazil toho ze muzu vzit jakykoliv soubor, kamkoliv ho nahrat do telefonu, jakkoliv s nim pracovat -jako by to byl maly pc se vsim vsudy
(plati pro predchozi mobilni rodinu W6 a starsi)a pak multidotek: docela me zarazilo ze jeste zadny vyrobce na nove generace telefonu neprisel s moznosti tzv ,,Preveho tlacitka" - proste to co delate ve dne v noci u stolniho pc se stolnimi windows docela by to vylepsilo praci s win a ovladani (nejen win ale droid, iOS, Palm) treba tuknout jednim prstem a pak vedle neho dalsim 2x po sobe to by nebyl problem udelat a optimalizovat

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
18. 11. 2010 08:48 | Microsoft Windows XP Chrome 8.0.552.200

Ať se na to dívám, jak chci, pořád nevidím to "Systém prakticky kopíruje principy, které před lety přinesl iPhone, v něčem je ale stále pozadu." Kopírují je všichni ostatní, někteří dokonce bezostyšně i s celým GUI. Když se podívám na 90% dnešních smartphone, tak jen podle loga na krabici poznám, čí je to telefon. WP7 mají naopak od těchto telefonů GUI výrazně odlišné. A ty "principy"? Čekal někdo, že MS příjde s jinými "principy"? Napadají vás nějaké jiné "principy"?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
emko6  |  18. 11. 2010 09:37  |  Microsoft Windows XP IE 7.0

Pouzivam Windows Phone 7 na HTC 7 Trophy necely tyden. Mam takovy pocit, ze se tady zapomina na hlavni prednosti WP7. To jsou predevsim jednoducha prijemna grafika, SMS konverzace jsou zobrazeny jako byste chatovali, centra aplikaci (tzv. huby jako jsou napr. people - coz je mnohem vic nez obycejny seznam kontaktu, XBOX live, Office, (vubec cela navigace je dost dobra, i kdyz si na ni clovek musi den dva zvykat). Skvela je integrace s Facebookem, Twitter zatim nic. Pokud vyuzivate hotmail, SkyDrive a dalsi Windows Live sluzby oteviraji se vam moznosti, na ktere jinde tezko hledate. WP7 jen podtrhuje fakt, ze pokud jde o MS sila nespociva v jednotlivych aplikacich, ale v jejich spolupraci. Nemam obavu o kvalitu OS, jen doufam, ze aplikace tretich stran se trochu zlepsi a bude jich vic. Zatim to neni katastrofa, ale ani zadna bomba. Jestli se tento OS prosadi v Cesku? To opravdu nevim. Odpor vuci MS a fakt, ze na nem nemuzete krast jsou docela padne argumenty. iPhon nebo Android maji urcity naskok, co se tyce poctu aplikaci, ale i tak nelituji, ze jsem se po nekolika mesicich vahani a prolizani ruznych srovnavacich clanku a review rozhodl pro WP7. Co se tyce telefonu, zatim zadny problem. dovetek:
Mily pane Bennie, napsal jsem nekde, ze vlastnici telefonu s Androidem kradou? Z ceho jste to vyvodil? Napsal jsem, ze je to padny duvod v CR a za tim si stojim. Ze vy takovy nejste a ze nejste sam je fajn, ale nemeni to nic na faktu, ze v CR je dost velke procento takovych lidi. Pritom nikdo z nich by nechtel chodit do prace zadarmo. Ze MS napul opisoval, mozna. Vyrobci to delaji. Proto ma drtiva vetsina osobnich aut 4 kola . Stejny argument muzu pouzit ve vztahu Adroid - iPhone nebo chcete-li iPhone - Android. WP7 ma novou grafiku a system navigace. Pockejme si tedy na pristi verze ostatnich OS. Treba zajijete prekvapeni

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Bennie  |  18. 11. 2010 10:26  |  Microsoft Windows XP Firefox 3.6.12

Já jen, že tohle všechno a ještě víc má HTC v Sense už rok. MS napůl opisoval u iPhone a napůl u Android/HTC.Btw. dát rovnítko mezi mít telefon s android a být zloděj mne osobně také těžce uráží.Mám HTC Desire a konečně po letech váhání mezi WM, Symbianem, Symbianem UIQ a nějakým tupými telefony přístroj, který mně naprosto vyhovuje. Žádný root na něm zatím ani nepotřebuji, proč také, když umí i bez rootu všecko, co kdy využiji a potřebuji?Nemám na něm jedinou ukradenou aplikaci (proč také když skoro vše co člověk potřebuje je zdarma), a za aplikace jsem potom co se nakupování uvolnilo i u nás utratil také cca 1000, a víte proč? Protože za ty drobné, za které se dobré aplikace na marketu nabízí to fakt nestojí krást.Takže milý pane, jestli spíš náhodou podle sebe nesoudíte i ostatní?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Ondrej.T  |  18. 11. 2010 13:07  |  Microsoft Windows 7 Chrome 7.0.517.44

Děkuju za super video a recenzi Windows 7 :). K článku a názorům pod ním asi není moc co dodat. Určitě je škoda že v ČR nefunguje Marketplace. Také doufám, že se rychle zaplní aplikacemi a médii, což je to co táhne uživatele.Mě osobně zaráží až příliš jednoduchá a pro mě nevzhledná grafika uživatelského rozhraní. Myslím, že by MS propělo i zaměstnání nějakého profesionálního designéra. :) Bez přitažlivého rozhraní bude systém sice zcela funkční, ale bude postrádat WOW effekt pro domácí uživatele. A také mi tam chybí nějaké možnosti centrální správy, jako má třeba RIM, který je tím zase přitažlivý pro větší firmy... no snad se MS ještě pochlapí.Jinak mi to přijde jako veliké zlepšení. S WM i se Symbianem mám zkušenosti a jejich nepřátelské a ošklivé rozhraní a sw nestabilita mě dohnaly k přechodu na jinou platformu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky