Windows 11 | Windows Update | Aktualizace

Černá obrazovka smrti se ve Windows 11 mění zpátky na modrou obrazovku smrti

Černá obrazovka smrti se ve Windows 11 mění zpátky na modrou obrazovku smrti

Během vývoje Windows 11 se změnila podoba obrazovky informující o pádu operačního systému. Tzv. modrá obrazovka smrti (blue screen of death) se obarvila na černo podobně jaké některé další. Jedná se zejména o obrazovky objevující se v průběhu instalace aktualizace a jiných operací.

Jsou tak konzistentní se spuštěním systému, kdy doprostřed černé obrazovky nastoupí logo Windows, případně logo výrobce počítače. Z blíže neupřesněných důvodů se ale obrazovka smrti vrací k modré, a to v rámci standardní servisní aktualizace KB5007262 pro konečné vydání Windows 11. Prozatím je testována v kanálech Beta a Release Preview.

Aktualizace opravuje necelých sedm desítek chyb ve Windows 11. U servisních aktualizací nejme příliš zvyklí na to, že přidávají funkce, tuhle bariéru Microsoft ovšem prolomil ještě v dobách Windows 10. Změn nad rámech rutinních oprav sestavení 22000.346 přináší více. Zejména přidává podporu Emoji 13.1 a upravuje podobu emotikonů do nového designového stylu.

Klepněte pro větší obrázek

Windows 11 jsou stále čerstvá, takže se v nich ještě nachází řada relativně významných chyb. Nová aktualizace jich řeší skutečně mnoho a z programu Windows Insider by se k širší veřejnosti měla dostat brzy. Příslušné opravy se k vašemu zařízení propracují nejpozději za čtyři týdny v rámci prosincového záplatovacího úterý.

Zdroj: Windows Insider Blog

Diskuze (8) Další článek: GuideVision: na cestě stát se nejlepší v Evropě

Témata článku: Windows, Microsoft, Windows 11, Windows Update, Windows Insider, Smrt, Aktualizace, Windows Insider Blog, Počítač, Obrazovka, Operační systém, Černá obrazovka, Instalace, OpravaPůvodní Saints Row se dočká rebootu, odhalení proběhne na Gamescomu

Původní Saints Row se dočká rebootu, odhalení proběhne na Gamescomu

Začátky šílené městské akce se možná vrátí v novém kabátku.

Michal Maliarov
Saints RowAkce
Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Ve většině případů se na fotografických webech setkáte s recenzemi aparátů, radami jak fotit anebo přímo s konkrétními návody, jak dosáhnout nějakého efektu. Kde ale najdete informace o tom, jak by se mělo pózovat?

Petr Březina
Fotoškola
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály