Černá bezdrátová a padnoucí na stůl

Ovládání počítače pomocí klávesnice a myši je dnes již zcela automatické, standardní. Pokud nepatříte mezi tzv. „myšoidní“ typy, když tedy vaši pravou ruku nebaví neustále se opakující a mnohdy zbytečný pohyb klávesnice–myš a zpět, pouvažujte o následujícím balíčku.
Tento článek vyšel v časopise Computer 20/01 dne 11. října 2001

Libor Kříž

Kolik funkcí znáš …

Předem vás musím ujistit, že v balení nenaleznete žádnou kabeláž, která se vám bude motat po stole. Klávesnici i myš totiž k počítači pojí pouze radiový signál. Myš je optická, v podstatě již „stará známá“ MouseMan Optical, o které jsme psali v čísle 07/01. Co je na této dvojici zajímavé nejvíce, je klávesnice samotná. Světe div se, co je pěkné, je někdy i opravdu vysoce funkční.

K obrazu svému

Osobně si myslím, že klávesnice je periferií, kterou při práci s počítačem používáte nejvíce. Proto kladu velký důraz na ergonomii, nastavitelnost jednotlivých nadstandardních kláves a kvalitu ovladačů. Všechny tyto podmínky splnil tento model na výbornou, právem mu tedy patří umístění v kategorii high-end.

Logitech přidal 21 kláves navíc, které můžeme rozdělit do tří kategorií. Do první patří klávesy, pomocí nichž lze spustit oblíbené, tematicky zaměřené internetové stránky nebo aplikace (poštovní klient, vyhledávání, oblíbené položky, připojení k – nejen FTP – serverům na Internetu atp.).

Klepněte pro větší obrázek

Druhou kategorii tvoří klávesy ovládající externí multimediální aplikace (Winamp, Media Player atd.). K dispozici je tlačítko pro spuštění příslušného programu, posun vpřed i zpět, stop a pauza. Kolečko uprostřed slouží ke korekcím hlasitosti. Tyto klávesy fungují všude, nejste tedy limitováni naprosto ničím. Do poslední skupiny řadím kolečko se shodnými funkcemi, jako má myš, tlačítko zpět (undo) a proveď (execute).

Software

Pomocí „vyšperkovaných“ ovladačů i doplňkového softwaru můžete ke každému tlačítku přiřadit jakoukoli funkci. Mám na mysli to, že pokud vás nezajímají finanční weby, můžete klávese s popiskem Finance přiřadit například spuštění Wordu. Záleží jen na vás.

Psaní je hračkou, nastavení lahůdkou, dosah signálu je něco k pěti metrům, přesnost myši dostačující, výdrž na baterie obstojná. Neváhejte tedy.

+ 21 nadstandardních kláves
+ ovladače
+ nastavitelnost
cena
chybí LED diody
klávesnice a myš Logitech Cordless Desktop Optical
Zdroj: Actebis Computer, Praha
Telefon: (02) 33 09 11 11
Cena: 5 450 Kč vč. DPH
Záruka: 5 let
Parametry: připojení přes USB, 21 speciálních kláves, kompletní nastavení funkcí, rolovací kolečko

Diskuze (22) Další článek: 2,2GHz Pentium 4 až příští rok

Témata článku: Software, Nadstandardní kvalita, Logitech klávesnice, Připojená klávesnice, Funkční klávesa, Klávesa, Stůl, Media desktop, Černá, Oblíbená kategorie, Kompletní klávesnice


Určitě si přečtěte

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 118

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 33

David Polesný
VánoceNotebooky

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5