Ceny grafik Nvidie v zahraničí konečně spadly na doporučené ceny. Jak to vypadá u nás?

Ceny grafik Nvidie v zahraničí konečně spadly na doporučené ceny. Jak to vypadá u nás? | www.Nvidia.com

Nvidia tento týden oznámila, že vlivem snížení poptávky po grafických kartách ze strany těžařů kryptoměn, které trvá už zhruba 2-3 měsíce, jsou konečně grafické karty Geforce řady 10 dostupné na některých trzích za původní doporučené ceny. U nás bohužel zatím setrvávají na vyšších cenových hladinách.

Návrat k původním cenám by znamenal, že třeba Geforce GTX 1060 6GB by opět byla dostupná za cenu kolem 7 000 Kč, Geforce GTX 1070 8 GB za přibližně 11 000 Kč apod.

Pokud se podíváme na největší české počítačové e-shopy, situace je u nás bohužel stále špatná. Třeba na CZC.cz je nyní nejlevnější GTX 1060 6 GB skladem za 7 500 Kč, bohužel se ale jedná o velmi osekanou edici s menším chlazením a pouze jedním ventilátorem.

Pokud bychom se podívali po edici s lepším chlazením a dvěma ventilátory, je cena od 8 000 Kč a výše, což je stále vysoko nad úrovní loňských původních cen. Nejlepší edice GamingX od MSI nebo STRIX od ASUS stojí přes 10 000 Kč, přitom minulý rok nebyl problém je koupit o dva tisíce levněji. A to ještě musíme přihlédnout k faktu, že dolar nám vůči koruně za poslední rok oslabil skoro o 10 %, což by se na snížení cen v korunách mělo rovněž projevit.

Pokud výrobci grafických karet tvrdí, že mají ceny stále stejné, je zakopaný pes někde v distribuci, nebo u koncových prodejců.

Diskuze (21) Další článek: UPC Business: rychlé a bezpečné připojení pro firmy

Témata článku: Nvidia, Grafické karty, Asus, Cena bitcoinu, Původní cena, Nejlevnější gtx, CZC.cz, Dolar, Doporučená cena, Zakopaný pes, Cenová hladina, Koncový prodejce, Grafika, GTX, Grafická karta, Cena, Edice, Dobré chlazení, Ventilátor

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů