Seznam.cz | Vyhledávače | Statistiky

Ceny benzínu, nafty a LPG přímo ve vyhledávači. Seznam ukazuje graf vývoje cen za poslední dobu

Jak se v uplynulých dnech, týdnech a měsících vyvíjely ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic? Odpověď na tuto otázku můžete získat jednoduše tak, že zadáte do vyhledávacího pole na Seznam.cz výraz ceny benzínu, ceny nafty, nebo ceny LPG. O nové funkci informoval provozovatel největšího českého internetového vyhledávače na svém blogu.

„Naši programátoři připravili tuhle vychytávku kvůli turbulencím na trhu s pohonnými hmotami. Slouží k tomu, aby si každý mohl udělat okamžitě přehled o tom, jak se průměrné ceny vyvíjejí,“ uvádí příspěvek. Výsledkem je graf, zobrazující vývoj průměrné ceny zvoleného paliva v průběhu času.

Byl benzín před měsícem levnější, nebo dražší?

Pomocí tlačítek v horní části grafu můžete přepínat mezi zobrazením vývoje cen benzínu, nafty a LPG. Tlačítky v dolní části lze ovlivnit zobrazované období – k dispozici jsou data za poslední týden, měsíc, rok, nebo od začátku roku 2009, kdy benzín stál v průměru 22,36 Kč/l, nafta 24,05 Kč/l a LPG 13,77 Kč/l.

Data pocházejí od CCS – jednoho z předních poskytovatelů v oblasti palivových karet, jež na základě uskutečněných plateb sbírá a analyzuje informace o cenách pohonných hmot u čerpacích stanic. Na jeho webových stránkách jsou však tyto údaje k dispozici pouze pod zabezpečeným přístupem.

Seznam tak rozšiřuje nabídku informací, které mohou uživatelé získat, aniž by museli opustit vyhledávač. Konkurenční Google zobrazuje po zadání výrazů ceny nafty a ceny benzinu pouze aktuální průměrné ceny v jednotlivých krajích, jež přebírá z webu mBenzin.cz.

Váš názor Další článek: Tohle byste od cloudového úložiště nečekali. Fotky Google některým uživatelům poškodily starší snímky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,