Bluetooth | Sluchátka

Cenový přehled: Bluetooth sluchátka do uší, s drátem i bez

Bezdrátová sluchátka zažívají obrovský boom, za který může nejen technologický pokrok, ale hlavně cenová dostupnost. A výběr je tak obrovský, až z toho jde hlava kolem. Dá se totiž bavit o cenovém rozpětí mezi jedním a klidně deseti tisíci korunami.

V tomto cenovém přehledu se zaměřím jen na bezdrátová intraaurální (In-Ear) sluchátka, tedy špunty a pecky. Sluchátka s hlavovým mostem jsou jistě také zajímavý segment, ale tomu se budu věnovat někdy příště.

Předem vás musím upozornit na jednu zajímavost: bezdrátová sluchátka dnes dělá každý, kdo má firmu a logo. Přesněji si je nechává vyrábět, takže není problém narazit na prakticky stejná sluchátka, ale od několika výrobců. Větší firmy, které se audiotechnikou zabývají více, mohou mít přímo od výrobce domluvené nějaké drobné úpravy.

A z toho plyne druhá věc: není možné obsáhnout všechna sluchátka. Existují stovky čínských firem, jejichž sluchátka si k nám můžete objednat. Některá jsou díky influencerům známější než jiná, kvalitou jsou ale srovnatelná s tím, co u nás prodávají zavedené značky.

V závěru článku doporučíme několik konkrétních vyzkoušených modelů

Osobně bych sluchátka nekupoval z Číny a raději si připlatil ze renomovaného výrobce s dvouletou zárukou u nás. Nicméně, existují výjimky a z Číny se dají koupit skvělá sluchátka za málo peněz. Jenže i s tím může být problém, protože také čínská značka může mít vlastní falešné kopie, nehledě na to, že se může kvůli poptávce zvednout výroba a kvalita produkce může jít dolů. S obojím už jsme se v redakci setkali. Pokud koupíte sluchátka za „pár stovek“, vezmi to čert, ale riskovat nákupem z Číny sluchátka třeba za 2 000 Kč, to už chce odvahu.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium

Témata článku: Apple, Windows, Články z Computeru, Spotify, Android, Čína, Apple Music, Sony, Qualcomm, Bluetooth, Sluchátka, Cenový přehled, Špunt, Ucho, Sluchátko, Momentum True Wireless, Péčko, Niceboy Hive, TWS, LDAC, Low Latency, True Wireless, Murphy, AAC, Africký národní kongres, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czTest pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Přenosné solární nabíječky jsou určeny především pro drobnou elektroniku, ty větší si ale poradí i s notebooky velkými powerpacky nebo kombinací všeho.

Stanislav Janů
Srovnávací testSolární energie
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

** Létá skvěle, fotí slušně a má autopilota ** Jak se to všechno podařilo vtěsnat do 249 gramů? ** Podívejte se na rozborku nejlepšího dronu letošní sezóny

Jakub Čížek
KvadrokoptéraDJIDrony
Rozluštili jsme infračervený signál a připojili starou stropní klimatizaci k internetu

Rozluštili jsme infračervený signál a připojili starou stropní klimatizaci k internetu

** Nedávno jsme si pohráli s mobilní klimatizací a Wi-Fi ** Ale co se starými kancelářskými kusy? ** Dekódujeme jejich IR signál a vyrobíme si Wi-Fi ovladač

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování