Bluetooth | Sluchátka

Cenový přehled: Bluetooth sluchátka do uší, s drátem i bez

Bezdrátová sluchátka zažívají obrovský boom, za který může nejen technologický pokrok, ale hlavně cenová dostupnost. A výběr je tak obrovský, až z toho jde hlava kolem. Dá se totiž bavit o cenovém rozpětí mezi jedním a klidně deseti tisíci korunami.

V tomto cenovém přehledu se zaměřím jen na bezdrátová intraaurální (In-Ear) sluchátka, tedy špunty a pecky. Sluchátka s hlavovým mostem jsou jistě také zajímavý segment, ale tomu se budu věnovat někdy příště.

Předem vás musím upozornit na jednu zajímavost: bezdrátová sluchátka dnes dělá každý, kdo má firmu a logo. Přesněji si je nechává vyrábět, takže není problém narazit na prakticky stejná sluchátka, ale od několika výrobců. Větší firmy, které se audiotechnikou zabývají více, mohou mít přímo od výrobce domluvené nějaké drobné úpravy.

A z toho plyne druhá věc: není možné obsáhnout všechna sluchátka. Existují stovky čínských firem, jejichž sluchátka si k nám můžete objednat. Některá jsou díky influencerům známější než jiná, kvalitou jsou ale srovnatelná s tím, co u nás prodávají zavedené značky.

V závěru článku doporučíme několik konkrétních vyzkoušených modelů

Osobně bych sluchátka nekupoval z Číny a raději si připlatil ze renomovaného výrobce s dvouletou zárukou u nás. Nicméně, existují výjimky a z Číny se dají koupit skvělá sluchátka za málo peněz. Jenže i s tím může být problém, protože také čínská značka může mít vlastní falešné kopie, nehledě na to, že se může kvůli poptávce zvednout výroba a kvalita produkce může jít dolů. S obojím už jsme se v redakci setkali. Pokud koupíte sluchátka za „pár stovek“, vezmi to čert, ale riskovat nákupem z Číny sluchátka třeba za 2 000 Kč, to už chce odvahu.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Apple, Windows, Android, Spotify, Bluetooth, Čína, Apple Music, Články z Computeru, Sluchátka, Qualcomm, Sony, Sony WF, Výdrž, TWS, SBC, Bezdrátové sluchátko, AAC, Ucho, Sluchátko, Bluetooth sluchátko, Sony WI, Momentum True Wireless, Africký národní kongres, Špunt, True Wireless


Určitě si přečtěte

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 31

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 134

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 96


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně