Cenová válka u poskytovatelů Internetu pokračuje

Brněnský poskytovatel Internetu (ISP) SkyNet zavádí bezplatný provoz od 21 do 5 hodiny.
Je vidět, že ceny za připojení do Internetu podle předpokladu padají na úroveň obvyklou v zahraničí. Brněnský poskytovatel Internetu (ISP) SkyNet zavádí bezplatný provoz od 21 do 5 hodiny. V tuto dobu se zákazníkům neodečítají kredity z jejich připojení. Stejně tak se děje i o víkendech. Nejlevnější připojení lze pořídit již za 168 korun měsíčně.

Toto vidím jakou jasnou reakci na cenovou politiku SPT Telecomu v oblasti připojení do Internetu. Sice podmínky u Telecomu jsou z mého pohledu ještě příznivější, nicméně podobný krok čeká i další ISP.

Navíc SkyNet také rozjíždí provoz přípojek ISDN. Zákazníci se tak mohou připojit pomocí modemu na rychlosti 56 Kb/s, linku ISDN na rychlosti 64 Kb/s. Ceny za ISDN začínají na 338 korunách měsíčně a končí na 1 998 korunách za neomezené připojení. Jako i u normálních modemů, musí zákazník navíc zaplatit telefonní poplatky.

Ceny za připojení do Internetu u nás ještě určitě spadnou, na Internet se patrně v budoucnu budeme dostávat prakticky zadarmo (tím myslím domácnosti připojené pomocí digitálních modemů, ISDN a nebo i ADSL). Internet se musí zaplatit z jiných zdrojů (přídavné služby, internetové bankovnictví, reklama, státní dotace…).

Váš názor Další článek: Novinky ze Sítě

Témata článku: Internet, Poskytovatel internetu, Brněnský poskytovatel, Válka, Skynet, Poskytovatel


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 116

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky