CeBIT živě, stále aktualizovaná reportáž z místa dění

Aktualizováno v 22:00 Naši redaktoři jsou opět přímo v centru dění na hannoverském CeBITu a přinášejí své postřehy v této po celý den aktualizované reportáži.
CeBIT živě, stále aktualizovaná reportáž z místa dění
Kapitoly článku
0:00 Naši zpravodajové toho za dnešek hodně nachodili, a tak jistě spí :)
0:00 ŽIVĚ: Neoficiální informace o procesorech. Například: bude těsně po Thoroughbredovi následovat jeho vylepšená verze?
0:00 ŽIVĚ: Nové informace o propojení počítačů PC2PC skrz Bluetooth.
0:00 DVD vypalovačka pro pět formátů
9:06 ŽIVĚ: Tak začínáme naplno další den. Doposud jsme prošli jen část CeBITu, takže je ještě co vidět.
9:15 ŽIVĚ: Panasonic vystavuje videokameru s výklopným displejem, záznamem do MPEG-4, nahráváním hudby a fotek. Pořízený záznam se ukládá na SD karty a teď to nejdůležitější, je velká jak krabička cigaret.
9:40 Panasonic SV-AV10
9:41 ŽIVĚ: Malá vývojářská firma PrintDreams vystavuje tiskárnu pro PDA, kterou ručně pojezdíte po papíru na stole a ona jej potiskne inkoustem. Funguje i na ubrouscích.
9:47 ŽIVĚ: Látková klávesnice Logitechu pro Palmy je opravdu látková :) Dá se dobře sbalit a píše se na ní docela příjemně. Jen je otázkou, zda se musí žehlit.
9:51 ŽIVĚ: Nové 4.1 reproduktory Logitechu Z-560 mají certifikát THX. Ve světě počítačových reproduktorů věc nevídaná.
10:16 ŽIVĚ: Casio představilo nový digitální fotoaparát Exilim s 1,3 megapixely určený pro nižší cenovou skupinu. Velikost je opět na úrovni cigaretové krabičky.
11:15 ŽIVĚ: H-P představil notebook Omnibook XT 1000. Počítač je typu all-in-one, tedy má všechny konektory i DVD mechaniku. Procesory uvnitř jsou Intel Pentium III a váha notebooku je přijatelných 2,3 kg.
11:21 ŽIVĚ: Logitech představil optickou bezdrátovou myš s podporou Bluetooth, která může současně fungovat jako laserové ukazovátko a je tak určena pro prezentace.
12:09 ŽIVĚ: Toshiba vystavuje funkční rekordér Blu-ray discu a pouští z něj video na velké obrazovce. Kvalita zobrazovaného videa je vskutku úchvatná.
12:20 ŽIVĚ: Napájení PDA pomocí methanolu je k vidění u Toshiby. Poskytovaná výdrž je desetkrát vyšší než u Li-Ion baterií, ale také je současná podoba napájení je asi čtyřikrát větší než samotné PDA.
12:23 ŽIVĚ: Funkční Bluetooth SD kartu vystavuje Toshiba, velikosti je jen asi o centimetr delší než běžné SD karty.
13:37 ŽIVĚ: Acer uvedl vlastní Tablet PC, které bylo k vidění již při uvedení konceptu Tablet PC Microsoftem. Otočný displej lze obrátit a přiklopit na klávesnici a vyrobit tak tablet.
14:15 ŽIVĚ: Fraunhofer Institute vystavuje spoustu budoucích technologií, namátkou MPEG-7, digitální kino (to tu je se zhruba 100 reproduktory kolem celého sálu) a jiné.
14:22 ŽIVĚ: Zrovna jdeme na virtuální realitu. Poznámka: No hlavně se v pořádku vraťte :)
14:45 ŽIVĚ: Kluci se ve virtuální realitě neztratili a již nás zase informují. Holodeck byl bezva, v demonstraci jsme prolétli malou raketkou dovnitř lidského těla a potom až do buňky, kde jsme pozorovali reakce při zpracování glukosy. Poměrně suché téma, ale skvěle zpracované. Prostorový efekt zprostředkovávalo velké půlkruhové plátno a 3D brýle.
16:30 ŽIVĚ: VIA oficiálně uvedla čipset VIA P4X333, představila mobilní C3 na frekvencích 800 až 933 MHz v patici kompatibilní s procesory Intel. Nicméně nepadlo veřejné vyhlášení ohledně případné akvizice grafiky Kyro.
17:40 ŽIVĚ: Neoficiálně nám představitelé VIA potvrdili, že opravdu jednají s Kyro o převzetí, je to prakticky jasná věc. Nyní se jen řeší přesné podmínky pohlcení.
20:32 ŽIVĚ: Uzavíráme on-line zpravodajství, toto je poslední zpráva z řecké restaurace. CeBIT pro nás konečně skončil.

Legenda: červeně jsou zprávy věnované výstavě, modře jsou informace o exponátech, zeleně všechny ostatní zprávy. Produkty, o kterých budeme informovat přímo z místa dění budou v popisu obsahovat slovo živě.


CeBIT 2002 probíhá od 13. do 20. března 2002 na tradičním místě v Hannoveru. Na CeBITu budeme první dva dny, kdy proběhnou hlavní oznámení a představení novinek. Pokusíme se vám zprostředkovat naše aktuální dojmy z této výstavy pomocí krátkých zpráv a menších komentářů. Těšit se můžete také na samostatné články, kde se budeme více věnovat zajímavým momentům.

Témata článku: Notebooky, Vývojářská firma, Napa, Leica, Funkční koncept, Popis klávesnice u notebooku, Virtuální klávesnice, Živě, Spd, Virtuální 3D brýle, Pořízený záznam, Gabriel, Půlkruh, CeBIT, Jasná věc, Sasko, All In One Pc, Sluníčko, Velký kluk, Disco, Dění, Kluk, Yamaha, Akt, Levné fotoaparáty digitální


Určitě si přečtěte

Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Elon Musk už není nejbohatší na světě. Během jediného dne přišel o 324 miliard korun
Karel Kilián
Jeff BezosTesla MotorsElon Musk
Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Od drobností do USB až po routery a tiskárny

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 125

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní