CeBIT: Samsung – největší TFT LCD televize a nejmenší harddisková videokamera

Samsung na CeBITu představil několik unikátních produktů. Zaujaly nejen svými funkcemi, ale také velikostí.
Novinkou, která se začne brzy prodávat v Evropě je světově největší LCD televize LW-54G15W s úhlopříčkou 54 placů (137 cm). Obrazovka je svým rozlišením 1920x1080 připravena na HDTV. Výhodou LCD je nižší cena proti plasmovým obrazovkám a současně menší spotřeba energie.

Klepněte pro větší obrázek 54 palců a TFT – největší na světě

Tak jako i ostatní výrobci představil Samsung vlastní ultratenký notebook X10 s Intel Centrino, Samsung udává, že s jeho tloušťkou 23,8 se jedná o nejtenčí notebook s vestavěnou DVD/CD-RW mechanikou. Notebook má 14,1palcový displej, grafiku GeForce4 440 Go a plnou výbavu včetně čtečky otisků prstů.

Klepněte pro větší obrázek Samsung X10 – tenký notebook s Centrino

Lahůdkou je pak videokamera ITCAM-7 s vestavěným pevným diskem o kapacitě 1,5 GB a podporou karet MemoryStick. Může fungovat nejen jako video kamera se záznamem do MPEG4 (CCD má 350tisíc pixelů), ale i fotoaparát, MP3 přehrávač, webová kamerka, záznamník zvuku a podobně. K počítači se připojuje přes USB 2.0.

Klepněte pro větší obrázek hardisková kamera položená na kreditce, je to opravdu malé…

Klepněte pro větší obrázek V ruce ji téměř necítíte

Zajímavým řešením je pak DuoCam VP-D5000i, v jednom přístroji integrovaná videokamera se záznamem na MiniDV a současně digitální fotoaparát s rozlišením 4 Megapixely se záznamem na MemoryStick. Provedení je unikátní, kamera i fotoaparát totiž mají svůj vlastní objektiv a uživatel si otočením části s objektivy volí, jakou funkci bude využívat. Není to tedy žádný kompromis mezi videokamerou a fotoaparátem, ale prostě dvě zařízení v jednom, i když to tak na pohled vůbec nevypadá. Fotoaparát má trojnásobný zoom, videokamera desetinásobný. Vstup a výstup je FireWire i USB, je tu rovněž analogový vstup videa.

Klepněte pro větší obrázek Je to 4Megapixelový fotoaparát…

Klepněte pro větší obrázek … stačí ale objektiv otočit …

Klepněte pro větší obrázek … a máte z toho videokameru

Diskuze (13) Další článek: Neohlášený Celeron 2,3 GHz na českém trhu

Témata článku: Video, Samsung, Televize, LCD, Vestavěná kamera, Největší video, CeBIT, Televize Samsung, Televize 82 cm, Objektivy, Harddisk, Tel, Televize úhlopříčka 80, TFT, Největší obrazovka, Nejtenčí USB

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů