CeBIT 2001 živě – dopravní šílenství a rekordy návštěvnosti

23. března 2001
Computer 5/01 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
První den veletrhu před osmou ráno vypukl cestou na výstaviště tradičně správný zmatek, protože se změnil směr na příjezdových silnicích, kdy se v obou směrech jelo směrem na výstaviště. Mimořádná situace trvala do poledne, kdy byla situace uvedena do normálu.
První den veletrhu v 7:44 vypukl cestou na výstaviště tradičně správný zmatek, protože se změnil směr na příjezdových silnicích, kdy se v obou směrech jelo směrem na výstaviště. Mimořádná situace trvala do 11:47, kdy byla situace uvedena do normálu.

Obrácení jedné strany bylo záměrné. Mělo totiž předejít dlouhým zácpám, které jsou každoročním ranním a dopoledním rituálem. Nyní bylo místo stávajících čtyř pruhů určeno pro jízdu k výstavišti všech osm pruhů.

První den využilo k dopravě na výstaviště autobusů a vlaků zhruba 76 tisíc návštěvníků. Na parkovištích bylo zaregistrováno 37 093 aut, což je opět rekordní číslo, minulý ročník to bylo „jen“ 36 581 vozidlo.

Co se týče počasí bylo včera na území severního Německa nehezky a dalo by se říci i přímo ošklivo, občas mrholilo a někdy drze sněžilo nebo pršelo. Teplota se snažila seč mohla, ale nad 4 stupně se v jednu hodinu po poledni nedostala. V pátek má být v Hannoveru zataženo s občasnými přeháňkami, ranní teploty kolem třech stupňů, odpolední se mají vyšplhat až na osm.

Živě komentuje: Uvedená čísla jsou obrovská (návštěvnosti, ne teplot :), ale přece jen CeBIT není nějaká okresní výstava v místním kulturním domě, ale celosvětově uznávaný veletrh. Letos byla doprava vyřešena dobře, nebyly nikde žádné výrazné problémy. Výstaviště je od Expa posíleno především parkovacími místy, kde maximální kapacita dosáhla 45 tisíc parkovacích míst.

Ještě se vrátím k počasí – pokud se pohybujete po v halách, je vám úplně jedno, jak je venku. Při přesunu do haly jiné se však situace obrací v prospěch počasí, protože vzdálenosti jsou zde přece jen znatelně větší, než na Invexu. Naštěstí zde jezdí místní veletržní doprava pro návštěvníky a mikrobusy pro novináře, takže se to přežít dá.

Jako nekuřáka mě překvapilo v porovnání s minulými ročníky možnost kouření přímo v halách u připravených míst. Vznikly tak koutky, kde nebylo daleko od známého „za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál…“. Naštěstí klimatizace přece jen fungovala, takže se kouř daleko nedostal, většinou ani k nejbližšímu stánku.

Diskuze (13) Další článek: Computer 5/01

Témata článku: Doprava, Rekordní číslo, CeBIT, Hannover, Sever Německa, Mikrobus, Šílenství, Dali, REK, Halo, Živě, Rekord, Řek, Maximální vzdálenost, Autobus, Návštěvnost


Určitě si přečtěte

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk