CeBIT 2000 naznačil lepší vyhlídky pro Invex

Letošní CeBIT byl opět rekordní. Počet návštěvníků sice ještě není znám, avšak celková vystavovací plocha se opět zvýšila, stejně jako počet vystavovatelů.
Letošní CeBIT byl opět rekordní. Počet návštěvníků sice ještě není znám, avšak celková vystavovací plocha se opět zvýšila, stejně jako počet vystavovatelů. Na téměř 150 vystavovatelů se dokonce nedostalo. Počet návštěvníků na CeBITu se letos odhaduje na 720 000 až 730 000, oproti 619 000 návštěvníkům v roce 1999.

Nedá se rovněž říci, že ve věku Internetu se lze na veletrzích setkat s převratnými novinkami. Na CeBITu byl proto hlavním mottem právě Internet a jeho komerční využití. E-business, e-services, mobilní přístup k Internetu, WAP, prostě „no business without Internet – žádný byznys bez Internetu“.

Naděje pro Invex
Vzhledem k tomu, že celkové poměrné srovnání CeBITu a Invexu v grafech vychází s velmi podobnými sklony, letošní opětovné zvýšení zájmu o informační technologie na CeBITu 2000 indikuje, že rovněž loňský pokles Invexu by se měl zastavit.

Co se týče přínosu celkovému byznysu, pak podle nezávislých průzkumů je na CeBITu 85 % návštěvníků odborných a pořádající organizace Deutsche Messe se snaží, aby se jednalo o veletrh typu business-to-business; už dnes se ví, že 80 % veškerého byznysu dělají vystavovatelé mezi sebou. I v tom bychom mohli vidět určité poselství pro Invex – koncentrace firem z jednoho oboru ve stejný čas a na stejném místě se jim vyplácí.

Na závěr bychom si snad mohli přát, aby počet našich vystavovatelů nestagnoval na devatenácti, ale aby rostl. Jsme sice stále průmyslovou zemí, i přes známé poklesy ve strojírenství, bylo by však zapotřebí posílit hi-tech. A to dnes bez IT prostě nejde. V tom by snad mohla něco podniknout i naše vláda; podobně jako v Německu, kde jsou podporovány IT-firmy v „kovářském“ regionu v Düsseldorfu, kde rovněž dochází k postupnému útlumu strojírenské výroby.

Váš názor Další článek: Mechanical Desktop místo AutoCADu

Témata článku: Invex, LEP, Moto 360, Stejný závěr, Motto, Moto, CeBIT, Düsseldorf, Business


Určitě si přečtěte

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Některé z věcí mohou být dobrými vánočními dárky

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství
Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme stavebnice pro malé caparty i budoucí experty

Jakub Čížek | 10

Jakub Čížek
Stavebnice
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 33

David Polesný
VánoceNotebooky
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 157

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5