CD-RW MSI MS8348 - pečeme na Vánoce

Testcentrum Otestovali jsme vypalovací mechaniku známého výrobce základních desek a zhodnotili, zda-li se za tu cenu vyplatí. Jaké podporuje technologie, zvládá overburning a umí číst i poškozená média? Odpovědi na tyto a jiné otázky naleznete v článku.
Kapitoly článku

Vypalovací mechanika MSI MS-8348 pochází z dílen známého výrobce kvalitních základních desek a zákazníky se snaží získat hlavně cenou. Zkušení paliči asi značkou MSI pohrdnou, ale zákazníkům začínajícím s pálením může přijít levná a rychlá mechanka k duhu. Jaká tedy MSI MS-8348 je, jaké technologie podporuje a co je její nejsilnější respektive nejslabší stránkou?

Balení

Nejdůležitější věcí v balení je samozřejmě mechanika MS-8348. S kabeláží se výrobce moc neblýsknul, k dispozici máte pouze audio kabel. Kabel IDE připojující mechaniku k řadiči nikde, a tak budete muset investovat cca 50 Kč do jeho pořízení. Nicméně u retail balení to je škoda. Z dalšího dodávaného příslušenství - můžete si vyzkoušet vypalování na přiložených prázdných médiích CD-R s kapacitou 700 MB respektive CD-RW o kapacitě 650 MB. Pro vypalování se zajisté bude hodit dodávaný software Nero Burning Rom ve verzi 5.5.8.2 nebo InCD V3.28.1. Příručky jsou přiloženy dvě, jedna pro instalaci hardware a druhá pro vypalování v Neru. Obě jsou psány velice „Quick“, takže moc podrobností se z nich nedozvíte. Nevýhodou je také absence česká jazyková mutace - musíte se tak spolehnout na angličtinu, nebo jiný ze sedmi přístupných jazyků.

Klepněte pro větší obrázek

Testy dodávaných CD (CDR Identifier)

Klepněte pro větší obrázek

CD-R

Klepněte pro větší obrázek

CD-RW

Vzhled

Když MSI schvalovala design mechaniky, razila jenozančne heslo: „V jednoduchosti je síla“. Ono nicméně ani optickou mechaniku nelze vyrobit jinak (pořád bude mát standardní rozměry).

Klepněte pro větší obrázek

Nápis MSI a označení dostupných rychlostí 48×/16×/48× je umístěn na předním panelu a žádný jiný převratný designový výstřelek se nekoná. K ovládání mechaniky slouží dvě tlačítka - jedno pro vysouvání šuplíku a druhé pro spouštění audio cédéčka (Eject/Stop a Play/Pause). K identifikaci probíhající činnosti slouží jedna dvoubarevná dioda. Při čtení svítí, nebo bliká zeleně a při zapisování červeně. V poslední řadě zmiňuji konektor jack (3,5mm) pro sluchátka a klasický potenciometr jako regulátor hlasitosti.

Klepněte pro větší obrázek

Na zadním panelu najdeme klasické konektory, jenž se snad nikdy nedočkají podstatné změny. Jedná se o napájecí konektor, datový kabel, a následně audio konektory - (4-pin) a SPDIF  konektor (2-pin).

Technické specifikace udávané výrobcem

Podporované formáty CD-DA, CD-ROM, CD-ROM/XA, Mixed mode, CD-I, Video-CD, Photo CD, CD Extra, CD-TEXT
Kapacity médií 790 MB (90min) / 700 MB (80min) / 650MB (74min)
Velikost médií 8 / 12 cm
Rychlost zápisu CD-R 4×, 8×, 12×, 16×, 24×, 32×, 40×, 48×
Rychlost zápisu CD-RW 4×, 8×,12×, 16×
Rychlost čtení 48 × max.
Přístupová doba 100 ms
Velikost vyrovnávací paměti 2 MB
Podpora OS MS-DOS, Windows 95 / 98 / ME / XP / NT / 2000
Způsoby zápisu Disc At Once (DAO) , Track At Once (TAO), Session At Once (SAO), Multi-session, Packet Writing
Rozhranní ATAPI / IDE PIO mode4, UDMA Mode 2
Podpora Mt. Rainier Ne
Overburning Ano
Ochrana proti podtečení zásobníku ExacLink
Použité technologie EXACT-Rec, AWSS, ROPC
Rozměry (š × v × h) 146 × 41,7 × 194,2 mm
Hmotnost 0,85 Kg
Možnosti montáže mechaniky Horizontální / Vertikální

Údaje jsou převzaty z internetových stránek výrobce

 

Štítek

Klepněte pro větší obrázek

Moc se mi nezdá, že by celá mechanika pocházela z dílen MSI. Vnitřek bude nejspíše OEM jiného výrobce (100% to však tvrdit nemohu)

 

Témata článku: Video, Hardware, MSI, Optický audio kabel, Nero, Optimum, Audio kabely, Hercules, Zavádějící informace, Rychlý zápis, Mount, Optima, Technická podrobnost, Jazyková mutace, Systémový prostředek, Technický parametr, CD, Designový výstřelek, CD-R, Čtení, Stejný princip, Omezená schopnost, Rozdílná velikost

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku