CD-RW MSI MS8348 - pečeme na Vánoce

Testcentrum Otestovali jsme vypalovací mechaniku známého výrobce základních desek a zhodnotili, zda-li se za tu cenu vyplatí. Jaké podporuje technologie, zvládá overburning a umí číst i poškozená média? Odpovědi na tyto a jiné otázky naleznete v článku.
Kapitoly článku

Vypalovací mechanika MSI MS-8348 pochází z dílen známého výrobce kvalitních základních desek a zákazníky se snaží získat hlavně cenou. Zkušení paliči asi značkou MSI pohrdnou, ale zákazníkům začínajícím s pálením může přijít levná a rychlá mechanka k duhu. Jaká tedy MSI MS-8348 je, jaké technologie podporuje a co je její nejsilnější respektive nejslabší stránkou?

Balení

Nejdůležitější věcí v balení je samozřejmě mechanika MS-8348. S kabeláží se výrobce moc neblýsknul, k dispozici máte pouze audio kabel. Kabel IDE připojující mechaniku k řadiči nikde, a tak budete muset investovat cca 50 Kč do jeho pořízení. Nicméně u retail balení to je škoda. Z dalšího dodávaného příslušenství - můžete si vyzkoušet vypalování na přiložených prázdných médiích CD-R s kapacitou 700 MB respektive CD-RW o kapacitě 650 MB. Pro vypalování se zajisté bude hodit dodávaný software Nero Burning Rom ve verzi 5.5.8.2 nebo InCD V3.28.1. Příručky jsou přiloženy dvě, jedna pro instalaci hardware a druhá pro vypalování v Neru. Obě jsou psány velice „Quick“, takže moc podrobností se z nich nedozvíte. Nevýhodou je také absence česká jazyková mutace - musíte se tak spolehnout na angličtinu, nebo jiný ze sedmi přístupných jazyků.

Klepněte pro větší obrázek

Testy dodávaných CD (CDR Identifier)

Klepněte pro větší obrázek

CD-R

Klepněte pro větší obrázek

CD-RW

Vzhled

Když MSI schvalovala design mechaniky, razila jenozančne heslo: „V jednoduchosti je síla“. Ono nicméně ani optickou mechaniku nelze vyrobit jinak (pořád bude mát standardní rozměry).

Klepněte pro větší obrázek

Nápis MSI a označení dostupných rychlostí 48×/16×/48× je umístěn na předním panelu a žádný jiný převratný designový výstřelek se nekoná. K ovládání mechaniky slouží dvě tlačítka - jedno pro vysouvání šuplíku a druhé pro spouštění audio cédéčka (Eject/Stop a Play/Pause). K identifikaci probíhající činnosti slouží jedna dvoubarevná dioda. Při čtení svítí, nebo bliká zeleně a při zapisování červeně. V poslední řadě zmiňuji konektor jack (3,5mm) pro sluchátka a klasický potenciometr jako regulátor hlasitosti.

Klepněte pro větší obrázek

Na zadním panelu najdeme klasické konektory, jenž se snad nikdy nedočkají podstatné změny. Jedná se o napájecí konektor, datový kabel, a následně audio konektory - (4-pin) a SPDIF  konektor (2-pin).

Technické specifikace udávané výrobcem

Podporované formáty CD-DA, CD-ROM, CD-ROM/XA, Mixed mode, CD-I, Video-CD, Photo CD, CD Extra, CD-TEXT
Kapacity médií 790 MB (90min) / 700 MB (80min) / 650MB (74min)
Velikost médií 8 / 12 cm
Rychlost zápisu CD-R 4×, 8×, 12×, 16×, 24×, 32×, 40×, 48×
Rychlost zápisu CD-RW 4×, 8×,12×, 16×
Rychlost čtení 48 × max.
Přístupová doba 100 ms
Velikost vyrovnávací paměti 2 MB
Podpora OS MS-DOS, Windows 95 / 98 / ME / XP / NT / 2000
Způsoby zápisu Disc At Once (DAO) , Track At Once (TAO), Session At Once (SAO), Multi-session, Packet Writing
Rozhranní ATAPI / IDE PIO mode4, UDMA Mode 2
Podpora Mt. Rainier Ne
Overburning Ano
Ochrana proti podtečení zásobníku ExacLink
Použité technologie EXACT-Rec, AWSS, ROPC
Rozměry (š × v × h) 146 × 41,7 × 194,2 mm
Hmotnost 0,85 Kg
Možnosti montáže mechaniky Horizontální / Vertikální

Údaje jsou převzaty z internetových stránek výrobce

 

Štítek

Klepněte pro větší obrázek

Moc se mi nezdá, že by celá mechanika pocházela z dílen MSI. Vnitřek bude nejspíše OEM jiného výrobce (100% to však tvrdit nemohu)

 

Témata článku: Video, Hardware, MSI, Jazyková mutace, Systémový prostředek, Optima, CD-R, Stejný princip, Audio kabely, CD, Rozdílná velikost, Technický parametr, Designový výstřelek, Nero, Hercules, Optický audio kabel, Optimum, Čtení, Zavádějící informace, Mount, Technická podrobnost, Rychlý zápis, Omezená schopnost

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost