CD-ROM Broučci: veselo pod jalovcem

Komu by se při vyslovení slova broučci nevybavilo nejen jméno spisovatele Jana Karafiáta, ale i zářící dětské oči při předčítání pohádek z této nenapodobitelné české pohádkové knížky?
Jana Smutná: Komu by se při vyslovení slova broučci nevybavilo nejen jméno spisovatele Jana Karafiáta, ale i zářící dětské oči při předčítání pohádek z této nenapodobitelné české pohádkové knížky?

S námi do pohádky
Stejný název si pro svůj multimediální titul vybrala i pražská firma Multimedia ART. Z nám důvěrně známých postaviček však na ní potkáte málokoho, snad jen při seznámení s obyvateli Domečku pod jalovcem. Cédéčko je však plné nových pohádkových večerníčků o dobrodružstvích Kuka a Skoka, které na paseku pomohl dopravit sluneční paprsek. Ten byl zvědavý a dal těmto dvěma skřítkům za úkol odhalit naleziště pokladu, které způsobuje záři viditelnou pro Sluníčko z naší planety. Chamtiví svižníci toto poslání odhalí velmi brzy po jejich přistání. Propadnou touze získat bohatství jen pro sebe. Oplývají různými nápady, jak jim splnění úkolu co nejvíce zkomplikovat. Určitě tušíte, že ostatní hmyz a rostliny z paseky našim badatelům vždy pomohou z nesnází.

V lesním království
Protože byste se mohli při toulkách lesem ztratit, potřebujete pro orientaci rozcestníky. Jeden z nich vás zavede k Domečku. Jeho hlavním obyvatelem je neposedné, ale uvězněné strašidlo. Na pomoc přiletí dovnitř i sojka. Ostatní postavičky, pomocí kterých děti ovládají jednotlivé úkony, se jim představí na lesní louce před domečkem. Každá zazpívá písničku o tom, jaké je její poslání a jak může být užitečná.

Poslední, třetí směrovka nás pozve na velmi poučnou Procházku lesem. V Lesních novinách si přečtete spoustu zajímavostí nejen o životě rostlin a živočichů, ale i o jejich ochraně. Je trochu škoda, že ne vždy jsou k textu připojeny tématické obrázky. Děti určitě potěší, že jsou lesní strašidla většinou dobromyslná a nemají vůbec snahu komukoli ublížit. Zvlášť pro nadpřirozené bytosti však není nejvhodnější mlčenlivost této části. Tvůrci spoléhají na to, že vaše děti umí dobře číst poměrně složitý, i když poučný text.

Mnoho užitečných znalostí o přírodě si mohou děti ověřit také vyluštěním hádanek. Ty vyžadují nejen jejich soustředění, ale i rozsáhlé vědomosti. K získání hesla a možnosti zúčastnit se soutěže je nezbytné jejich bezchybné rozluštění.

Když zazvoníte na modrý zvoneček, ukončíte nejen pohádky určené k pohlazení, ale i jeden ze zdrojů kultivovaných informací o přírodě. Jejich množství a způsob podání – většinou nevtíravou formou a nutností spolupráce – přinesou hezké chvíle dětem i nám dospělým.

pohádkové multimediální CD-ROM Broučci
Zdroj: Multimedia ART, Praha
Telefon: (02) 31 64 83 6
Cena: 495 Kč vč. DPH
Min. konfigurace: Windows 95 a vyšší, zvuková karta, grafická karta 640 × 480 – 16bit (Hi-color), CD-ROM
Váš názor Další článek: 3Com 56K Voice: cizinec z interního oddělení

Témata článku: Windows, Hudba, filmy, seriály, Pražská firma, Složité heslo, Rozsáhlá snaha, Kuka, CD-ROM, ROM, Sluneční paprsek


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 48


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky