CD-ROM Broučci: veselo pod jalovcem

Komu by se při vyslovení slova broučci nevybavilo nejen jméno spisovatele Jana Karafiáta, ale i zářící dětské oči při předčítání pohádek z této nenapodobitelné české pohádkové knížky?
Jana Smutná: Komu by se při vyslovení slova broučci nevybavilo nejen jméno spisovatele Jana Karafiáta, ale i zářící dětské oči při předčítání pohádek z této nenapodobitelné české pohádkové knížky?

S námi do pohádky
Stejný název si pro svůj multimediální titul vybrala i pražská firma Multimedia ART. Z nám důvěrně známých postaviček však na ní potkáte málokoho, snad jen při seznámení s obyvateli Domečku pod jalovcem. Cédéčko je však plné nových pohádkových večerníčků o dobrodružstvích Kuka a Skoka, které na paseku pomohl dopravit sluneční paprsek. Ten byl zvědavý a dal těmto dvěma skřítkům za úkol odhalit naleziště pokladu, které způsobuje záři viditelnou pro Sluníčko z naší planety. Chamtiví svižníci toto poslání odhalí velmi brzy po jejich přistání. Propadnou touze získat bohatství jen pro sebe. Oplývají různými nápady, jak jim splnění úkolu co nejvíce zkomplikovat. Určitě tušíte, že ostatní hmyz a rostliny z paseky našim badatelům vždy pomohou z nesnází.

V lesním království
Protože byste se mohli při toulkách lesem ztratit, potřebujete pro orientaci rozcestníky. Jeden z nich vás zavede k Domečku. Jeho hlavním obyvatelem je neposedné, ale uvězněné strašidlo. Na pomoc přiletí dovnitř i sojka. Ostatní postavičky, pomocí kterých děti ovládají jednotlivé úkony, se jim představí na lesní louce před domečkem. Každá zazpívá písničku o tom, jaké je její poslání a jak může být užitečná.

Poslední, třetí směrovka nás pozve na velmi poučnou Procházku lesem. V Lesních novinách si přečtete spoustu zajímavostí nejen o životě rostlin a živočichů, ale i o jejich ochraně. Je trochu škoda, že ne vždy jsou k textu připojeny tématické obrázky. Děti určitě potěší, že jsou lesní strašidla většinou dobromyslná a nemají vůbec snahu komukoli ublížit. Zvlášť pro nadpřirozené bytosti však není nejvhodnější mlčenlivost této části. Tvůrci spoléhají na to, že vaše děti umí dobře číst poměrně složitý, i když poučný text.

Mnoho užitečných znalostí o přírodě si mohou děti ověřit také vyluštěním hádanek. Ty vyžadují nejen jejich soustředění, ale i rozsáhlé vědomosti. K získání hesla a možnosti zúčastnit se soutěže je nezbytné jejich bezchybné rozluštění.

Když zazvoníte na modrý zvoneček, ukončíte nejen pohádky určené k pohlazení, ale i jeden ze zdrojů kultivovaných informací o přírodě. Jejich množství a způsob podání – většinou nevtíravou formou a nutností spolupráce – přinesou hezké chvíle dětem i nám dospělým.

pohádkové multimediální CD-ROM Broučci
Zdroj: Multimedia ART, Praha
Telefon: (02) 31 64 83 6
Cena: 495 Kč vč. DPH
Min. konfigurace: Windows 95 a vyšší, zvuková karta, grafická karta 640 × 480 – 16bit (Hi-color), CD-ROM
Váš názor Další článek: 3Com 56K Voice: cizinec z interního oddělení

Témata článku: Windows, Hudba, filmy, seriály, Pražská firma, Složité heslo, CD-ROM, Kuka, ROM, Sluneční paprsek, Rozsáhlá snaha


Určitě si přečtěte

Konec modrých obrazovek smrti? Microsoft vydává mimořádnou aktualizaci pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 12

Lukáš Václavík
Doprava
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 112

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment
Čekali jsme skoro šest let. Android Auto jede do Česka i na Slovensko
Lukáš Václavík
Android AutoNavigaceGoogle