Software | CCleaner

CCleaner má novou funkci, hledá a instaluje aktuální ovladače hardwaru

Oblíbený čistič Windows přišel v nové verzi. CCleaner 5.82 umí vyhledávat a instalovat nejčerstvější ovladače zařízení. V databázi má přes pět milionů „driverů“ od téměř 350 000 různých druhů hardwaru.

V čem je háček? Bezplatná verze umí pouze poukázat na neaktuální ovladače, stáhnout a nainstalovat je zvládne až placená edice Professional. Tu si můžete na dva týdny vyzkoušet zdarma, pak už je ale třeba platit. Licence běžně stojí 479 Kč, momentálně je v akci za 299 Kč. Jsou to ovšem ceny za roční používání, vývojáři z Piriformu byli mezi prvními, kteří u softwaru zavedli model předplatného.

CCleaner při instalaci standardně nabízí i vlastní webový prohlížeč, je ale možné jej odmítnout. CClenaer Browser je mimochodem jen převlečeným Avast Browserem (Piriform už čtyři roky patří českému Avastu).

Diskuze (35) Další článek: ASRock chystá speciální úzkou základní desku určenou pro těžaře kryptoměn

Témata článku: Software, Hardware, Windows, Windows 10, Avast, CCleaner, Nová funkce, Funkce, Ovladač, Piriform, Webový prohlížeč, Instalace, DatabázeRecenze mobilu Vivo X60 Pro. Žiletka s gimbalem a pár tupými břity

Recenze mobilu Vivo X60 Pro. Žiletka s gimbalem a pár tupými břity

** Vivo X60 Pro dobře vypadá, skvěle fotí a ještě lépe natáčí video ** Má také výborný displej, hromadu výkonu a odladěné prostředí ** Má ovšem i sebevědomou cenu, ačkoli mu chybí stereo reproduktory, vyšší odolnost či dobíjení bez drátu

Jakub Vrbacký
Recenze
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika