Google | Komunikace | Google Duo

Často opomíjený komunikátor Google Duo dostává nové funkce a stojí za pozornost

Google svůj komunikátor Duo aktualizoval v minulosti poměrně pravidelně, ale až s příchodem karantény razantně zrychlil. Nově jsme se dočkali speciálního rodinného módu, možnosti pozvat uživatele skrze odkaz a skupinové hovory pro až 32 uživatelů.

Google Duo je jednoduchý komunikátor zaměřující se na videohovory, který naleznete předinstalovaný ve většině telefonů s Androidem. Dostupný je ale i na webu a firma jej neustále vylepšuje. Nedávno došlo k navýšení počtu účastníků videohovoru na 12, aktuálně ale Google posunul laťku až na 32. Zároveň přidal jednu z funkcí, díky které je Zoom tak populární – další uživatele můžete pozvat skrze vygenerovaný odkaz. Jediné, co je třeba, je Google účet.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Speciální rodinný režim umožňuje kreslit a Google přidal i nové efekty. Kdo by nechtěl vypadat třeba jako váza s květinami?

Mezi další novinky patří speciální rodinný režim. Ten skryje tlačítka pro ukončení hovoru či ztišení mikrofonu, aby nedošlo k náhodnému zavěšení třeba dítětem, kterému půjčíte telefon. Zároveň je zde přidán speciální režim, ve kterém můžete kreslit. A jak to tak bývá, nechybí ani nové obličejové filtry a efekty. Můžete tak vypadat třeba jako váza s květinami, či kočka s brýlemi.

Google Duo je rychle použitelný komunikátor na videohovory, se kterým se dovoláte prakticky komukoli s trochu modernějším Androidem. Ve většině telefonů je totiž už do výroby. Google ale zanedbává propagaci, a tak mnoho uživatelů o Duu ve svém telefonu ani neví, nebo se jej zdráhá používat. 

Aplikace jsou dostupné ke stažení skrze Google Play, App Store či můžete využít webovou verzi.

Diskuze (8) Další článek: ESA zkoumá, jak by mohla použít moč astronautů jako materiál na stavbu měsíční základny

Témata článku: Software, Google, Internet, Mobilní aplikace, Android, Chat, App Store, Komunikace, Google Duo, Duo, Většina telefonů, Komunikátor, Uživatelé, Nová funkce, Telefon, Váza, Google Play, Videohovor

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5