Ano, Zeme se otepluje. Tak jako jiz x krat ve sve historii.
Problém je že se v historii nikdy tak rychle neoteplovala...
Ale stejně se mluví o tom, že by během 30 let mohla přijít nějaká malá doba ledová.
Ono IPCC původně vzniklo, aby řešilo *globální ochlazování*.
NeEdit: Viz například: http://science.time.com/2013/06/06/sorry-a-time-m... ... nebo (pro trpělivé): http://journals.ametsoc.org/doi/pdf/10.1175/2008BAMS2... ...
Názor byl 1× upraven, naposled 11. 4. 2018 17:17
Malá doba ledová skončila v 19. století po té, co začátkem 14. vyvolala hladomor a následné morové a jiné epidemie.
Ehm, teplota stoupá od 19. století po té, co před tím někdy od 14. století klesala čímž populace dost prořídla. Kdyby se na to díval někdo z gotiky, asi by řekl že příroda konečně dostává rozum.
A počet slonů již poklesl na 350 000 a každý rok klesá o 8%.No jo, když v oblastech kde jsou sloni, stoupl 10x počet lidí od roku 1950 .
A chudáci lední medvědi tak smutně umírají. Fňuk.Ve skutečnosti jich přibývá, ale o tom ani muk. To se nehodí.
Chápu že je někomu vymírání druhů fuk (ostatně, sám to většinou beru jako pouhý proces, a další druh na seznam milionů vymřelých dávno před člověkem), ale tvrdit že jich přibývá, to už je celkem silný kafe.
Brzy bude na Sibiři mamut.https://en.wikipedia.org/wiki/Mammoth_steppe... Tohle je jedna z ekologických katastrof, co způsobili lidé. Vyhubili býložravce, co udržovali permafrost ve vyrovnaném stavu, a tím si přivodili slušný problém. Nebyli to ale rusové s tanky, ale pralidi. Už pralidi totiž vůbec neuvažovali ekologicky.Každopádně tomuto projektu byl slíben mamut, jakmile bude k dispozici. A lze předpokládat, že si takhle vyrobíme spoustu dalších vyhynulých druhů. Úplně si nejsem jistý, jestli je to dobrý nápad.
http://www.osel.cz/8003-jak-si-sopky-hraji-s... ... Zdar Max
NASA existuje už tak dlouho?Moc by mě zajímaly ty 100 let staré měřící družice.Hodnocení - FAKE NEWS.
A už jste někdy slyšel např. o odvozování sea surfice temperature na základě dat získaných z ledových jader v Antarktidě, třeba pro období před 125 000 lety? Ale možná podle vás podobné věci ani nejsou možné, když v té době ti výzkumníci ještě neexistovali. 🙂 Jinak o žádných 100 let starých družicích není v článku ani zmínka, takže to vás zajímá vlastní výmysl.
Názor byl 1× upraven, naposled 11. 4. 2018 12:58
O modelech něco vím. Na základě 30-40 let dat odvozujeme 140 let. +/- 0,1°C. Zajímavé je, že odvozujeme do dávné historie (kdy to nelze verifikovat) nebo daleké minulosti (to stejné). Nemluvím o roce (to je na statistickou chybu), ale o desetiletí.To odvozování teploty na základě dat z Antarktidy rozhodně není s takovou přesností (a chyba bývá +/- 5°C).
Sorry, ale to nejde nekomentovat.Chcete tvrdit, že teploty v Maroku z roku 1918 lze určit z antarktických ledovců s přesností takovou, aby to bylo k videu relevantní? To asi ne, že...
Teplotu v Maroku v roce 1918 mohl někdo klidně změřit teploměrem. Systematické budování meteorologických stanic začalo v polovině 19. století.(Spousta jich existovala samozřejmě už dřív - třeba v pražském Klementinu už v 18. století).
Názor byl 1× upraven, naposled 11. 4. 2018 16:53
Díky za poučení, to video jste viděl? Maroko je příklad, je tam třeba taky hezky pokrytý Atlantik.
Už jsi někdy slyšel o teploměru?
V moři? Tisíce? 140 let? S přesností na +/- 0.1°C?
Věřím tomu, že ta data se získat dají, teplotu už umíme měřit dost dlouho hodně přesně. Ale nenapadá mě jak.Jak jsem na video koukal, překvapily mě dvě věci. Rozlišení a rozsah teplot.
Mimochodem to, jak data byla získána, bych očekával v článku, a když ne tam, tak odpověď v diskuzi.Jenže Jiří Černý tu akorát mlží o antarktických ledovcích, které s tím těžko mohou mít něco společného.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.