Časopis Byte bude vytažen z márnice… na Internet

Novým vlastníkům se Byte zželelo, ale ne zase tak moc, aby roztočili rotačky.
Počítačový časopis Byte, který měl i na konci své sestupné křivky 4 milióny výtisků každý měsíc a který byl překvapivě svým novým majitelem doslova zavražděn, se přece jen dočká pokračování. V online verzi na http://www.byte.com by měl po půlroční přestávce znovu obšťastnit své čtenáře – CMP uvádí, že zde bude „úplně nový obsah včetně tutoriálů a sloupků, utilit a archiv starých čísel“; očekává se návštěvnost „přes milión stran krátce po spuštění“. To vše má nastat někdy v prvním čtvrtletí roku 1999.

Mateřská firma CMP má ovšem dnes daleko úspěšnější weby – celková návštěvnost činí 32 mil. stran měsíčně (pět miliónů unikátních IP) a meziroční nárůst je 112%, a nejznámějšími weby jsou TechWeb, Windows Magazine, InformationWeek a InternetWeek. Z časopisů, které od McGraw-Hill v létě loňského roku firma CMP koupila, ještě „žije“ tele.com a Data Communications; ukončena byla další legenda, LAN Times.

Živě komentuje: toto v CMP evidentně nezvládli. Byte byl ukončen v červnu, a je jasné, že v půlroční přestávce si jeho čtenáři našli jiné médium, ať už tištěné, internetové nebo obojí. Byte.com by asi měl být konzumentským e-zinem pro uživatele pécéček, ale vydavatel má skromné cíle – milión stránek měsíčně je na USA maličko, vždyť Živě má půl miliónu a je pro hrstku čtenářů ve srovnání s těmi, kteří jsou na Internetu a umí anglicky. Ani celková návštěvnost webů od CMP – z nich je určitě nejčtenější TechWeb, který je navíc skutečně výborný – nepřesvědčuje; meziroční nárůst okolo stovky procent je pak podobný jako u nás.

Váš názor Další článek: Provozuji více tiskáren na jednom serveru a potřebuji změnit umístění tiskových souborů pouze pro jednu z nich

Témata článku: Windows, Internet, LA times, Legenda, Byt, Mateřská firma, Čas, Byte, Hill, Časopis

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost