Čas D mínus jedna: Nač nás láká Invex - Digitex 2007?

Do zahájení Invexu 2007 zbývá přesně jeden den. Co pro nás v tomto ročníku pořadatelé a vystavovatelé přichystali?
Čas D mínus jedna: Nač nás láká Invex - Digitex 2007?

Ročníkem 2007 se nejspíše završuje život Invexu coby veletrhu počítačové techniky. Tedy přesněji počítačová technika tu bude i dále, bohužel, techniky pro obyčejného smrtelníka bude ubývat ve prospěch technologií pro firmy. Zřejmě jde o důsledek nástupu internetu, kdy veletrhy dávno nejsou potřebným informačním kanálem, jakož nejspíše i důsledek „kompjuterizace“ domácností, kdy počítače či na nich založená jednodušší zařízení se stávají součástí našeho každodenního života i v těch nejobyčejnějších domácích spotřebičích.

Pořadatelé Hannoverského CeBITu kompenzují ztráty způsobené klesajícím zájmem návštěvníků snížením nákladů veletrhu, rovněž německým kapitálem vlastnění brněnští se rozhodli k posílení role Digitexu a profilaci jednotlivých veletrhů. Invex se tak přeměňuje na dostaveníčko pro IT odborníky (rád by určoval či alespoň hodnotil dění v oboru), zatímco Digitex se zaměřuje na domácnosti a rodiny.

Orientaci Digitexu je podřízen i letošní termín veletrhů, kdy se celá akce posunula v kalendářním týdnu o den dále, čímž se mezi výstavní dny dostala i sobota, naopak odpadlo pondělí. Invex tak začíná zítřkem (23. 10.) a končí sobotou (27. 10.). Sobota jistě přiláká nové návštěvníky. Naopak otazník zatím visí nad nájezdy školáků, kteří mají ve veřejných dnech veletrhu podzimní prázdniny. Podle neověřených informací se letos dnem pro školy stane druhý z odborných dnů, středa 24. 10.

První dva dny akce budou věnovány odborné a novinářské veřejnosti, zatímco od čtvrtka do soboty organizátoři rádi přivítají všechny zájemce. Vstup na výstaviště vyjde v úterý a středu na 500 korun za den, ve zbytku týdne potom jen 200. Mládež, studenti a důchodci získají poloviční slevu. Poloviční vstupné bude vybíráno i pokud ve dnech 25. – 27. 10. přijdete až po patnácté hodině. Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P a odoby na invalidním vozíku mají vstup zdarma.

Oficiální akce veletrhů

Rozdělme si čistě pro potřeby tohoto článku Invex - Digitex na dvě části. Do první vložme akce pořádané jako oficiální program, do druhé pak zajímavosti, které si pro nás chystají jednotliví vystavovatelé. Oficiální akce najdeme podrobně rozepsány přímo na webových stránkách veletrhu. Z těch nejzajímavějších vybíráme:

Od úterka do soboty

Za návštěvu rozhodně stojí Fotoaréna powered by IDIF (pavilon F), setkání s herními vývojáři Game Life powered by HP Pavillion (pavilon X), Mistrovství ČR v počítačových hrách (pavilon D), výstavaTechnologie a design (pavilon F) či Galerie ve vlaku (prostranství před pavilonem V).

Úterý 23. 10.

Z odborného programu jsou jistě největšími lákadly dvě bohužel souběžné konference. Od 13 hodin najdeme v pavilonu G1 Web 2.0 - Trendy webových aplikací a od 13.30 v kongresovém centru, sále A uslyšíme i letos Milníky digitální televize. Kampak se asi svět digitální televize posunul od stejné akce na minulém ročníku Invexu?

Středa 24. 10.

O bezpečnosti se budeme moci poučit již od deváté hodiny ranní na konferenci Svět IT Security - Vytvořme si bezpečnou budoucnostSoučasné vývojové trendy marketingu pak najdeme od hodiny desáté v sále B kongresového centra.

Čtvrtek 25. 10.

Mimo odborné dny již odborný program není tak bohatý. Přesto za zmínku stojí konference HD Life - HD ze všech stran. Pokud také žijete ve vysokém rozlišení, navštivte pavilon F od deseti hodin.

Pátek 26. 10.

Bezpečnosti se dotkneme i v pátek. Tentokrát se zaměřením na viry. Antivirová konference se koná od půl desáté v pavilonu G1.

Co přivezou vystavovatelé

Od úterka do soboty najdeme na prostranství mezi pavilony A a V loni úspěšný kamion IBM. Světová IT jednička v něm bude předvádět nejvýkonnější čip světa Power 6. Dále uvidíte, jak efektivně lze pracovat na nové platformě IBM Lotus Notes/Domino 8 či z pražského výzkumného centra Voice Technologies and Systems pocházející Reading Companion, program pro kontrolu správné anglické výslovnosti.

Po letech se na Invex vrací společnost Fujitsu Siemens. Na jejím stánku najdeme novinkové notebooky Lifebook P7230 s integrovaným UMTS/HSUPA modemem či Esprimo Q5020, dvoukilový drobeček s výbornou spotřebou a tichým chlazením. Fujitsu Siemens najdete v pavilonu F, stánek 35. Zajímavé notebooky najdeme také u Lenova, která s Orange&Green sdílí stánek číslo pět v pavilonu V. Expozice Lenova se ponese v duchu nedávných patnáctých narozenin značky ThinkPad.

V tomtéž pavilonu najdeme ve stánku 15 i společnost Novell. Ta na 400 m2 představí aktuální novinky ze svého portfolia produktů a služeb, jak z oblasti open source, tak i komerčně distribuovaného softwaru. Z velkých vystavovatelů z řad softwarových výrobců by letos naopak měla chybět společnost Cígler software.

Nepřehlédněte ani akce pořádané naším vydavatelstvím. Naše časopisy a weby vám od 23. do 27. října připomeneme na venkovních plochách: Hledejte v okolí pavilonu V, naše stany určitě neminete. V jejich okolí můžete potkat redaktory Computeru a Živě, Mobilit, Mobilmanie, Jak na počítač, DIGIfota, DIGIareny, Oficiálního XBOX 360 magazínu, AVManie a dalších projektů.

Čekají na vás také časopisy zdarma i s malým dárkem – a samozřejmě vás budeme směrovat do pavilonu V. Zde je pod číslem V69 náš hlavní stánek, na němž i letos můžete získat předplatné některého z našich časopisů s výraznou invexovou slevou. I zde čekají malé dárky. Stejně výhodně jako časopisy můžete získat i naše knihy.

Invex a Digitex je pro nás příležitost poskytnout našim čtenářům příjemný požitek práce některých našich redaktorů – možnost prohlédnout si nové mobilní telefony nebo i takové, které se teprve chystají na trh. Proto už čtvrtým rokem pořádáme výstavu s názvem Mobility Hall, kde jsou telefony vystaveny ve skleněných vitrínkách a čekají na váš obdiv. Letos jsme se ale rozhodli nabídnout vám mnohem víc, uspořádali jsme proto Mobility Day. Mobility Day proběhne v sobotu 27. října 2007 v přednáškovém prostrou pavilonu G1.

Nejbohatší a aktuální zpravodajství z Invexu hledejte na adrese invex.zive.cz.

Časopisy a weby vydavatelství Computer Press jsou oficiálním partnerem veletrhů Invex a Digitex 2007.

Kudy kam v Brně?

V době takto velkého veletrhu se v Brně nedá ztratit. Směrem na výstaviště jezdí desítky posilových tramvajových spojů. Standardně se lze na Invex dostat od hlavního nádraží tramvají linky číslo 1, směr Bystrc, Ečerova. Jízda trvá 10 minut. Vystoupit je třeba na zastávce Výstaviště - Hlavní vstup, z níž je na celou plochu areálu krásně vidět. Pokud již při jízdě na veletrh nevlastníte vstupenku, je třeba se vybavit jízdenkou v ceně 8 Kč. Pokud však vstupenku máte, stačí ji v MHD označit a využít po zbytek dne místo jízdenky v zónách 100 a 101.

Pojedete-li vozem a chcete zajet co nejblíže k výstavišti, máte možnost jej odstavit buď na parkovišti ExpoParking u čtvrté brány, kde zaplatíte 25 Kč za hodinu, či na parkovištích u areálu za 180 korun na celý den. V obou případech jsou parkovací stání nehlídaná.

Témata článku: Open source, Invex, Televize akce, MHD, Reading, Notebooky v akci, Navi, Cígler software

12 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Nick2 23. 10. 2007 12:48:54
    hmm....tak autosalon jste vypustil, protoze si potrebne info muzete sehnat...
  • Roman Langer 23. 10. 2007 7:08:12
    Tak to asi myšleno nebylo...
  • cml11 23. 10. 2007 7:03:27
    Jo, to je pravda. Na výstaviště jsem jezdíval hlavně na autosalon a Invex....
Určitě si přečtěte

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

** Na jaké parametry se zaměřit a kde vás výrobci chtějí nachytat ** Monitory se stále více specifikují pro konkrétní určení ** Náročný hráč nebo profesionální grafik mají různé požadavky

20.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 32

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

** Sledujte počasí z více zdrojů a podrobněji, přesněji tak určíte, jaké počasí vás potká na dovolené ** Na webu najdete hromadu pokročilých předpovědí počasí, ale i specializované meteorologické služby ** Vybrali jsme 14 služeb na počasí, které se vám můžou hodit

23.  6.  2017 | Jakub Čížek | 19

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

** Na černém trhu mohou zaměstnanci továren za kradené součástky inkasovat částku ve výši ročního platu ** Velké množství informací je vyneseno i z centrály Applu ** Díly jsou pašovány v botách, podprsenkách i odpadem

21.  6.  2017 | Stanislav Janů | 24

Herní počítač vs. Xbox One X: Kvalita obrazu není všechno

Herní počítač vs. Xbox One X: Kvalita obrazu není všechno

** Nový Xbox One X slibuje hraní ve 4K s HDR za 13 tisíc korun ** Aby stejnou kvalitu obrazu zvládl počítač, museli byste za něj dát minimálně dvakrát tolik ** Přesto herní počítače stále svůj smysl mají

24.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 58


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky