Čas D mínus jedna: Nač nás láká Invex - Digitex 2007?

Do zahájení Invexu 2007 zbývá přesně jeden den. Co pro nás v tomto ročníku pořadatelé a vystavovatelé přichystali?
Čas D mínus jedna: Nač nás láká Invex - Digitex 2007?

Ročníkem 2007 se nejspíše završuje život Invexu coby veletrhu počítačové techniky. Tedy přesněji počítačová technika tu bude i dále, bohužel, techniky pro obyčejného smrtelníka bude ubývat ve prospěch technologií pro firmy. Zřejmě jde o důsledek nástupu internetu, kdy veletrhy dávno nejsou potřebným informačním kanálem, jakož nejspíše i důsledek „kompjuterizace“ domácností, kdy počítače či na nich založená jednodušší zařízení se stávají součástí našeho každodenního života i v těch nejobyčejnějších domácích spotřebičích.

Pořadatelé Hannoverského CeBITu kompenzují ztráty způsobené klesajícím zájmem návštěvníků snížením nákladů veletrhu, rovněž německým kapitálem vlastnění brněnští se rozhodli k posílení role Digitexu a profilaci jednotlivých veletrhů. Invex se tak přeměňuje na dostaveníčko pro IT odborníky (rád by určoval či alespoň hodnotil dění v oboru), zatímco Digitex se zaměřuje na domácnosti a rodiny.

Orientaci Digitexu je podřízen i letošní termín veletrhů, kdy se celá akce posunula v kalendářním týdnu o den dále, čímž se mezi výstavní dny dostala i sobota, naopak odpadlo pondělí. Invex tak začíná zítřkem (23. 10.) a končí sobotou (27. 10.). Sobota jistě přiláká nové návštěvníky. Naopak otazník zatím visí nad nájezdy školáků, kteří mají ve veřejných dnech veletrhu podzimní prázdniny. Podle neověřených informací se letos dnem pro školy stane druhý z odborných dnů, středa 24. 10.

První dva dny akce budou věnovány odborné a novinářské veřejnosti, zatímco od čtvrtka do soboty organizátoři rádi přivítají všechny zájemce. Vstup na výstaviště vyjde v úterý a středu na 500 korun za den, ve zbytku týdne potom jen 200. Mládež, studenti a důchodci získají poloviční slevu. Poloviční vstupné bude vybíráno i pokud ve dnech 25. – 27. 10. přijdete až po patnácté hodině. Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P a odoby na invalidním vozíku mají vstup zdarma.

Oficiální akce veletrhů

Rozdělme si čistě pro potřeby tohoto článku Invex - Digitex na dvě části. Do první vložme akce pořádané jako oficiální program, do druhé pak zajímavosti, které si pro nás chystají jednotliví vystavovatelé. Oficiální akce najdeme podrobně rozepsány přímo na webových stránkách veletrhu. Z těch nejzajímavějších vybíráme:

Od úterka do soboty

Za návštěvu rozhodně stojí Fotoaréna powered by IDIF (pavilon F), setkání s herními vývojáři Game Life powered by HP Pavillion (pavilon X), Mistrovství ČR v počítačových hrách (pavilon D), výstavaTechnologie a design (pavilon F) či Galerie ve vlaku (prostranství před pavilonem V).

Úterý 23. 10.

Z odborného programu jsou jistě největšími lákadly dvě bohužel souběžné konference. Od 13 hodin najdeme v pavilonu G1 Web 2.0 - Trendy webových aplikací a od 13.30 v kongresovém centru, sále A uslyšíme i letos Milníky digitální televize. Kampak se asi svět digitální televize posunul od stejné akce na minulém ročníku Invexu?

Středa 24. 10.

O bezpečnosti se budeme moci poučit již od deváté hodiny ranní na konferenci Svět IT Security - Vytvořme si bezpečnou budoucnostSoučasné vývojové trendy marketingu pak najdeme od hodiny desáté v sále B kongresového centra.

Čtvrtek 25. 10.

Mimo odborné dny již odborný program není tak bohatý. Přesto za zmínku stojí konference HD Life - HD ze všech stran. Pokud také žijete ve vysokém rozlišení, navštivte pavilon F od deseti hodin.

Pátek 26. 10.

Bezpečnosti se dotkneme i v pátek. Tentokrát se zaměřením na viry. Antivirová konference se koná od půl desáté v pavilonu G1.

Co přivezou vystavovatelé

Od úterka do soboty najdeme na prostranství mezi pavilony A a V loni úspěšný kamion IBM. Světová IT jednička v něm bude předvádět nejvýkonnější čip světa Power 6. Dále uvidíte, jak efektivně lze pracovat na nové platformě IBM Lotus Notes/Domino 8 či z pražského výzkumného centra Voice Technologies and Systems pocházející Reading Companion, program pro kontrolu správné anglické výslovnosti.

Po letech se na Invex vrací společnost Fujitsu Siemens. Na jejím stánku najdeme novinkové notebooky Lifebook P7230 s integrovaným UMTS/HSUPA modemem či Esprimo Q5020, dvoukilový drobeček s výbornou spotřebou a tichým chlazením. Fujitsu Siemens najdete v pavilonu F, stánek 35. Zajímavé notebooky najdeme také u Lenova, která s Orange&Green sdílí stánek číslo pět v pavilonu V. Expozice Lenova se ponese v duchu nedávných patnáctých narozenin značky ThinkPad.

V tomtéž pavilonu najdeme ve stánku 15 i společnost Novell. Ta na 400 m2 představí aktuální novinky ze svého portfolia produktů a služeb, jak z oblasti open source, tak i komerčně distribuovaného softwaru. Z velkých vystavovatelů z řad softwarových výrobců by letos naopak měla chybět společnost Cígler software.

Nepřehlédněte ani akce pořádané naším vydavatelstvím. Naše časopisy a weby vám od 23. do 27. října připomeneme na venkovních plochách: Hledejte v okolí pavilonu V, naše stany určitě neminete. V jejich okolí můžete potkat redaktory Computeru a Živě, Mobilit, Mobilmanie, Jak na počítač, DIGIfota, DIGIareny, Oficiálního XBOX 360 magazínu, AVManie a dalších projektů.

Čekají na vás také časopisy zdarma i s malým dárkem – a samozřejmě vás budeme směrovat do pavilonu V. Zde je pod číslem V69 náš hlavní stánek, na němž i letos můžete získat předplatné některého z našich časopisů s výraznou invexovou slevou. I zde čekají malé dárky. Stejně výhodně jako časopisy můžete získat i naše knihy.

Invex a Digitex je pro nás příležitost poskytnout našim čtenářům příjemný požitek práce některých našich redaktorů – možnost prohlédnout si nové mobilní telefony nebo i takové, které se teprve chystají na trh. Proto už čtvrtým rokem pořádáme výstavu s názvem Mobility Hall, kde jsou telefony vystaveny ve skleněných vitrínkách a čekají na váš obdiv. Letos jsme se ale rozhodli nabídnout vám mnohem víc, uspořádali jsme proto Mobility Day. Mobility Day proběhne v sobotu 27. října 2007 v přednáškovém prostrou pavilonu G1.

Nejbohatší a aktuální zpravodajství z Invexu hledejte na adrese invex.zive.cz.

Časopisy a weby vydavatelství Computer Press jsou oficiálním partnerem veletrhů Invex a Digitex 2007.

Kudy kam v Brně?

V době takto velkého veletrhu se v Brně nedá ztratit. Směrem na výstaviště jezdí desítky posilových tramvajových spojů. Standardně se lze na Invex dostat od hlavního nádraží tramvají linky číslo 1, směr Bystrc, Ečerova. Jízda trvá 10 minut. Vystoupit je třeba na zastávce Výstaviště - Hlavní vstup, z níž je na celou plochu areálu krásně vidět. Pokud již při jízdě na veletrh nevlastníte vstupenku, je třeba se vybavit jízdenkou v ceně 8 Kč. Pokud však vstupenku máte, stačí ji v MHD označit a využít po zbytek dne místo jízdenky v zónách 100 a 101.

Pojedete-li vozem a chcete zajet co nejblíže k výstavišti, máte možnost jej odstavit buď na parkovišti ExpoParking u čtvrté brány, kde zaplatíte 25 Kč za hodinu, či na parkovištích u areálu za 180 korun na celý den. V obou případech jsou parkovací stání nehlídaná.

Témata článku: Open source, Invex, Reading, MHD, Jed, Čas, Obyčejný smrtelník, Televize akce, Nedávná konference, Veřejná galerie, Podzimní konference, První vůz, Malý vůz, Cígler software, Oficiální web, Zajímavý milník, Hlavní lákadlo, Navi, Notebooky v akci

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 157

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

Na webu najdete hromadu rad, jak zrychlit počítač a Windows. My jsme na to šli opačně a naopak jsme hledali činnosti, které ho nejvíce zpomalují. Toto je třicítka těch základních.

12.  11.  2017 | Jakub Čížek | 90

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

** Každá elektrická krabička má konektor pro napájení nebo baterii ** Jenže pozor, jednou by to tak nemuselo být ** Drobná elektronika se může živit rádiovými vlnami

14.  11.  2017 | Jakub Čížek | 15

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit

** I pod hranicí desíti tisíc korun existují dobře použitelné notebooky ** Mohou plnit roli pracovního stroje i zařízení pro zábavu ** Nejlevnější použitelný notebook koupíte za pět a půl tisíce

16.  11.  2017 | Stanislav Janů | 52

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

Do 20 let nebude nikdo vlastnit auta, říká zkušený šéf několika automobilek

** Bývalý šéf a expert z několika velkých automobilek se vyjádřil k budoucnosti tohoto průmyslu ** Do 20 let „nikdo“ nebude vlastnit auta ** Veškerá doprava bude řešená pomocí velkých logistických platforem

15.  11.  2017 | Karel Javůrek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje