Canon Ixus II se přidává na stranu SD karet

Nový digitální fotoaparát Canonu Digital Ixus II je sice opět hezčí a lepší, to nejdůležitější ale ukrývá uvnitř.
Novinka Canonu Digital Ixus II je zajímavá z několika pozoruhodných hledisek. To nejdůležitější je změna typu paměťové karty. Doposud patřil Canon ke skalním příznivcům karet Compact Flash a byl schopen tuto poměrně velkou kartu narvat i do miniaturních fotoaparátů řady Ixus. Na ostatní karty se díval z odstupu a mezi hlavními výrobci digitálních fotoaparátů patřil vždy k hlavním propagátorům Compact Flash karet.

Klepněte pro větší obrázek

Další varianta na téma Ixus, zepředu jako Ixus V3 s poutkem z Ixusu 400 a vzadu s kolečkem jako Ixus 330.

Nový Ixus II ale již opouští Compact Flash a přechází na malé SD karty. Ty se nyní vkládají vedle akumulátoru, nikoli do samostatných dvířek jako dříve Compact Flash karty. Ixus II je ale zajímavý i v jiném ohledu, funkčně je totiž jinak prakticky shodný se současným Digital Ixus V3, nabízí také 3,2 Megapixelu, dvojnásobný zoom a další stejné parametry za srovnatelnou cenu (navíc má reproduktor). Novinka je o něco menší (v každém rozměru o jeden dva milimetry) a také lehčí – 185 gramů proti 250 u Ixusu V3. (podívejte se na srovnání obou na DPreview.com, tamtéž najdete i detailní recenzi). Výhodou SD karet je u Ixusu II vyšší rychlost a tak i možnost ukládat delší video jako při použití rychlých Compact Flash karet.

Novinka ale nemusí nutně znamenat přechod na SD karty v celém sortimentu Canonu. Canon totiž uvádí novinky zhruba v půlročním cyklu, na jaře a na podzim. Ixus II z tohoto rytmu vypadává a navíc je téměř totožný s již existujícím modelem Ixus V3. Můžeme jej tedy vnímat i jako průzkum trhu bojem. Podle toho, který ze dvou Ixusů se bude více prodávat, se Canon rozhodne, zda do SD karet jít naplno. I tak se na SD karty přejde zřejmě jen u nižší kategorie fotoaparátů podporujících Compact Flash typu I. Fotoaparáty s podporou Compact Flash II (tedy i 1GB verze IBM MicroDrive) by mohly odolat.

Diskuze (10) Další článek: Miniaturní pevné disky – největší trend příštích let

Témata článku: Video, Canon, SD, Digitální fotoaparáty canon, Existující model, Megapixel, Digitální fotoaparáty recenze, Compact, Samostatná recenze, Hlavní propagátor, Can, Karta, Hlavní téma

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů