Canon Ixus II se přidává na stranu SD karet

Nový digitální fotoaparát Canonu Digital Ixus II je sice opět hezčí a lepší, to nejdůležitější ale ukrývá uvnitř.
Novinka Canonu Digital Ixus II je zajímavá z několika pozoruhodných hledisek. To nejdůležitější je změna typu paměťové karty. Doposud patřil Canon ke skalním příznivcům karet Compact Flash a byl schopen tuto poměrně velkou kartu narvat i do miniaturních fotoaparátů řady Ixus. Na ostatní karty se díval z odstupu a mezi hlavními výrobci digitálních fotoaparátů patřil vždy k hlavním propagátorům Compact Flash karet.

Klepněte pro větší obrázek

Další varianta na téma Ixus, zepředu jako Ixus V3 s poutkem z Ixusu 400 a vzadu s kolečkem jako Ixus 330.

Nový Ixus II ale již opouští Compact Flash a přechází na malé SD karty. Ty se nyní vkládají vedle akumulátoru, nikoli do samostatných dvířek jako dříve Compact Flash karty. Ixus II je ale zajímavý i v jiném ohledu, funkčně je totiž jinak prakticky shodný se současným Digital Ixus V3, nabízí také 3,2 Megapixelu, dvojnásobný zoom a další stejné parametry za srovnatelnou cenu (navíc má reproduktor). Novinka je o něco menší (v každém rozměru o jeden dva milimetry) a také lehčí – 185 gramů proti 250 u Ixusu V3. (podívejte se na srovnání obou na DPreview.com, tamtéž najdete i detailní recenzi). Výhodou SD karet je u Ixusu II vyšší rychlost a tak i možnost ukládat delší video jako při použití rychlých Compact Flash karet.

Novinka ale nemusí nutně znamenat přechod na SD karty v celém sortimentu Canonu. Canon totiž uvádí novinky zhruba v půlročním cyklu, na jaře a na podzim. Ixus II z tohoto rytmu vypadává a navíc je téměř totožný s již existujícím modelem Ixus V3. Můžeme jej tedy vnímat i jako průzkum trhu bojem. Podle toho, který ze dvou Ixusů se bude více prodávat, se Canon rozhodne, zda do SD karet jít naplno. I tak se na SD karty přejde zřejmě jen u nižší kategorie fotoaparátů podporujících Compact Flash typu I. Fotoaparáty s podporou Compact Flash II (tedy i 1GB verze IBM MicroDrive) by mohly odolat.

Diskuze (10) | Miniaturní pevné disky – největší trend příštích let

Témata článku: Video, SD, Canon, Digitální fotoaparáty recenze, Karta, Samostatná recenze, Existující model, Hlavní téma, Digitální fotoaparáty canon, Compact, Megapixel

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší