Canon DM-XM 1 - Standardní vybavení

Akumulátory,...

Akumulátory, nabíječka, externí zdroj

O nízké kapacitě 2700mAh akumulátoru jsem se již zmiňoval v části Funkce a vlastnosti. Tento zdroj prostě kameru “neutáhne“. Tedy přesněji řečeno, on ji samozřejmě utáhne, ale dlouho nevydrží. Dostanete-li se na hodinu přerušovaného natáčení, můžete si gratulovat. Pro nasazení v terénu - reportáže apod. je tento údaj spíše směšný.
Nabíječka kombinovaná s externím zdrojem situaci zachraňuje alespoň při studiové práci, ale i tak si asi každý bude časem muset silnější akumulátory dokoupit.

Kabeláž

Kromě FireWire kabelu nalezneme v krabici s kamerou vše potřebné, tedy S-video kabel a AV kabel i se Scart adaptérem. U této kamery se předpokládá, že záznam z 99% projde střižnou, takže není absence Fire Wire kabelu důvod ke znepokojení. Nebo jej snad ve střižně nemáte?

Manuál

Bez výhrad - je to české, přehledné, s doprovodnými ilustracemi. Tak to má být, jestliže chce kdokoliv prodávat na českém trhu, měl by si uvědomit, že i manuál je třeba k přístroji předložit v češtině, ať je zákazník jakkoliv jazykově vzdělaný.

Ostatní

Dálkové ovládání zaujme funkčním Jog dial ovladačem, pomocí něhož je případný lineární .střih hračkou, přičemž samozřejmě poslouží i pro jiné příležitosti
Kvalitní odnímatelná sluneční clona, jež mimo své primární funkce slouží i jako částečná ochrana objektivu, za zmínku určitě stojí.

Standardní vybavení - hodnocení

Nebýt malé kapacity standardně dodávaného akumulátoru, je hodnocení standardního vybavení mnohem příznivější. Tak musím pár bodíků odebrat.


 VideoměrkaKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
 Produkt: Canon DM-XM1
 Standardní vybavení: 5 bodů (max. 10)
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Úvodní část recenze
Konstrukce a ovládání
Funkce a vlastnosti
Obrazová a zvuková kvalita
Cena
Technické parametry

Váš názor Další článek: Krotitelem zvěře

Témata článku: Video, Canon, Objektivy canon, Sluneční clona, Technická hračka, Úvodní část, Primární funkce, SCART, Obrazová vlastnost, Sluneční clony, Can, Nabíječka

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů