Canon DM-XM 1 - Standardní vybavení

Akumulátory,...

Akumulátory, nabíječka, externí zdroj

O nízké kapacitě 2700mAh akumulátoru jsem se již zmiňoval v části Funkce a vlastnosti. Tento zdroj prostě kameru “neutáhne“. Tedy přesněji řečeno, on ji samozřejmě utáhne, ale dlouho nevydrží. Dostanete-li se na hodinu přerušovaného natáčení, můžete si gratulovat. Pro nasazení v terénu - reportáže apod. je tento údaj spíše směšný.
Nabíječka kombinovaná s externím zdrojem situaci zachraňuje alespoň při studiové práci, ale i tak si asi každý bude časem muset silnější akumulátory dokoupit.

Kabeláž

Kromě FireWire kabelu nalezneme v krabici s kamerou vše potřebné, tedy S-video kabel a AV kabel i se Scart adaptérem. U této kamery se předpokládá, že záznam z 99% projde střižnou, takže není absence Fire Wire kabelu důvod ke znepokojení. Nebo jej snad ve střižně nemáte?

Manuál

Bez výhrad - je to české, přehledné, s doprovodnými ilustracemi. Tak to má být, jestliže chce kdokoliv prodávat na českém trhu, měl by si uvědomit, že i manuál je třeba k přístroji předložit v češtině, ať je zákazník jakkoliv jazykově vzdělaný.

Ostatní

Dálkové ovládání zaujme funkčním Jog dial ovladačem, pomocí něhož je případný lineární .střih hračkou, přičemž samozřejmě poslouží i pro jiné příležitosti
Kvalitní odnímatelná sluneční clona, jež mimo své primární funkce slouží i jako částečná ochrana objektivu, za zmínku určitě stojí.

Standardní vybavení - hodnocení

Nebýt malé kapacity standardně dodávaného akumulátoru, je hodnocení standardního vybavení mnohem příznivější. Tak musím pár bodíků odebrat.


 VideoměrkaKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
 Produkt: Canon DM-XM1
 Standardní vybavení: 5 bodů (max. 10)
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Úvodní část recenze
Konstrukce a ovládání
Funkce a vlastnosti
Obrazová a zvuková kvalita
Cena
Technické parametry

Váš názor Další článek: Krotitelem zvěře

Témata článku: Video, Canon, Sluneční clony, Sluneční clona, Primární funkce, Nabíječka, SCART, Úvodní část, Obrazová vlastnost, Technická hračka, Objektivy canon, Can


Určitě si přečtěte

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 85

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 35

AMD vs. Intel+Nvidia: Stejný herní notebook, stejná cena. Který je lepší?

AMD vs. Intel+Nvidia: Stejný herní notebook, stejná cena. Který je lepší?

** Acer Predator Helios 500 je poctivý velký herní notebook ** platforma AMD zdatně konkuruje tandemu Intel+Nvidia ** Srovnání nevyznívá jednoznačně

Tomáš Holčík | 35