Canon Digital IXUS po třetí

Když jsme vás nedávno informovali o novém modelu IXUS 300, v Canonu už měli přichystanou další novinku této řady. Inovace úspěšného prvního Digital IXUSu má na konci označení písmeno V.

Ultrakompaktní Canon Digital IXUS zcela zaslouženě nabyl významné místo na trhu digitálních fotoaparátů. Digiťák velikosti krabičky cigaret s vydařeným designem a dobrou obrazovou kvalitou ve třídě ”dvoumegáčů”, se zkrátka ukázal jako výborný obchodní tah. Nedávno Canon představil nástupce - Digital IXUS 300, podle mého názoru lehce handicapovaný většími rozměry, ale zase vybavený “delším” objektivem a novými funkcemi (bližší podrobnosti v článku České premiéry na Interkameře - Canon). ODKAZ. V těchto dnech pak modelovou řadu Digital IXUS doplnil “následník trůnu” - Canon Digital IXUS V.

Klepněte pro větší obrázek 

“Véčko” by se dalo jednoduše charakterizovat jako původní IXUS doplněný vlastnostmi a funkcemi “třístovky”. Jak můžeme vidět na fotografiích, zůstal původní design, a jsme-li u “hardware”, pak to stejné se týká i optiky. Osobně se domnívám, že trojnásobný zoom IXUSu 300 se konstruktérům do těla véčka prostě nepodařilo zabudovat.

Klepněte pro větší obrázek

Jak jsem již uvedl, Digital IXUS V dostal vylepšení, kterými se chlubí IXUS 300. Zlepšení kvality snímků pořizovaných delšími časy závěrky lze očekávat díky redukci šumu, automaticky zapínané při časech delších než 1/6 s. Výrobce slibuje také nový způsob zpracování signálu spolu s RGB filtrem snímače, pomocí nichž by měla být přesněji reprodukovaná snímaná scéna. Avizovaná je také snížená spotřeba energie lithiového akumulátoru.
Nejvýznamnější změnou IXUSu V oproti původnímu modelu je právě ono véčko na konci názvu, označující video. Možnosti nahrávání videosekvencí jsou opět stejné jako u “třístovky”: tři alternativy rozlišení videa (640 x 480, 320 x 240, 160 x 120) při snímkové frekvenci 20fps a monofonním zvuku. Nebyl by to nový model Canonu, aby nepodporoval přímý tisk na miniaturní tiskárnu CP-10.
Tolik krátké představení nového, resp. inovovaného modelu Canon Digital IXUS V. Otázkou v těchto dnech ještě zůstává, kdy bude přístroj k mání na našem trhu a hlavně jaká bude jeho cena. Vzhledem k tomu, že Canon se prozatím neangažoval v “cenové válce” vyvolané Olympusem a Kodakem, lze spekulovat o možném příjemném překvapení. Zahraniční weby ale zatím zrovna lidové ceny neslibují, takže... Uvidíme.

Témata článku: Video, Canon, Měření času, Přímý signál, Digital, Stejná kvalita, Monofonní zvuk, Can, Kinofilmy, Bayer, Obrazová vlastnost, Nový design, Digit, Objektivy, Technický parametr, Stejný design, Stejné tělo, Původní funkce, Digitální fotoaparáty olympus, Blesky, Parametr, Dlouhý snímek, Objektivy canon, Kompaktní digitální fotoaparáty, Snížená spotřeba


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 116

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu