Cambridge SoundWorks Digital: detailní záběr

Základem reproduktorové sestavy Cambridge SoundWorks Digital je podobná soustava reproduktorů Desktop Theatre 2500 určená pro domácí kino. Také mají černou barvu, velmi kvalitní zvuk, jsou však určeny pro „obyčejné“ počítače.
Tento článek vyšel v časopise Computer 20/00 dne 26. října 2000

Petr Broža: Základem reproduktorové sestavy Cambridge SoundWorks Digital je podobná soustava reproduktorů Desktop Theatre 2500 určená pro domácí kino. Také mají černou barvu, velmi kvalitní zvuk, jsou však určeny pro „obyčejné“ počítače. Reproduktory jsou totiž jen dva a chybí dekodér DVD.

Na satelitních reproduktorech není nic zvláštního – jsou stejné jako u ostatních sestav Cambridge SoundWorks. Mají dvakrát vyšší výkon než reproduktory sestav FourPoint Surround a tomu odpovídá také o trochu větší velikost. Naštěstí jsou k dispozici oddělitelné stojánky sloužící pro umístění reproduktorů do těsných prostor.

Pěkně od podlahy

Podstatně zajímavější součástí sestavy je subwoofer. Sice není proveden ve dřevě, zato má velmi dobře vyřešenou ozvučnou skříň. Velkou výhodou je, že samotný basový reproduktor nemá zvukový vývod. Uzavření zvuku do skříně tak podstatně zvyšuje věrnost a přirozenost nízkých frekvencí; jediným otvorem je totiž vývod bassreflexu. Pokud jej zakryjete, zvuk zcela utlumíte. Vyšší dunivosti určitě pomůže, když vývod bassreflexu namíříte proti zdi a subwoofer umístíte pod stůl.

Digitální dunění

Výkon a hlasitost sestavy jsou velmi dobré. Stejně jako další sestavy značky Cambridge SoundWorks se globální hlasitost ovládá malým potenciometrem, který je umístěn na zhruba dvoumetrovém kabelu. I když je tedy subwoofer pod stolem, nemusíte se pod něj kvůli změně hlasitosti shýbat. Na subwooferu zůstal jediný ovládací prvek, kterým pouze zvyšujete nebo naopak snižujete hlasitost basů (dunivost).

Hlavní výhodou této sestavy je možnost připojení na digitální výstup na zvukové kartě (např. výstup SPIDF na zvukové kartě Sound Blaster Live!), popř. na jiný zdroj digitálního zvuku. Samozřejmě nechybí ani obyčejný analogový vstup. Ovšem pokud použijete digitální vstup, získáte čistší zvuk bez zkreslení.

Černá jí sluší

Sestava je vhodná jak pro hráče, tak pro poslech hudby z počítače. Můžete ji připojit k diskmanu nebo minidisku třeba v obývacím pokoji; díky černé barvě totiž nebude urážet vaše jemné estetické cítění. Jedinou výtku bych měl k ceně, v níž si ale připlácíte za digitální vstup.
Plusy a minusy
+ digitální vstup
+ velmi dobrý a věrný zvuk
+ řešení ovládání hlasitosti
- cena
soustava reproduktorů
Cambridge SoundWorks Digital
Zdroj: Actebis, Praha
Telefon: (02) 33 09 11 11
Cena: 3 416 Kč s DPH
Záruka: 2 roky
Parametry: 2 reproduktory s výkonem 8 W RMS, subwoofer s bassreflexem o výkonu 24 W, samostatné ovládání basů a celkové hlasitosti, velikost subwooferu 17 × 20 × 37 cm

Právě vyšlo
nové číslo
časopisu Computer.
Váš názor Další článek: Seagate rozšiřuje disky Cheetah o 36 a 73 GB modely

Témata článku: Sestavy, Černá barva, Obývací pokoj, Dobré ovládání, Digit, Sound, Subwoofer, Dobrá barva, Detailní záběr, Digital, Digitální vstup, Záběr, Cam, Satelitní karty, Subwoofery, Cambridge


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky