Calgoo Calendar: Google i Outlook na jedné hromádce

V práci máte Outlook/Exchange a doma Google Calendar? Pomocí Calgoo můžete spravovat oba kalendáře naráz.

Doma používáte Google Calendar, zatímco v práci máte Microsoft Office Outlook s vlastním kalendářem? Toto je poměrně častý případ a vědom si je toho také Google, který před několika týdny uvedl poměrně jednoduchý a zatím ne zcela použitelný doplněk Google Calendar Sync pro vzájemnou synchronizaci těchto dvou řešení. Poněkud jiný přístup pro správu různorodých kalendářů zvolil Calgoo Software, který nabízí v omezené verzi volně ke stažení svůj Calgoo Calendar.

Calgoo Connect – komerční alternativa Google Calendar Sync
Calgoo nabízí i přímou alternativu k doplňku Google Calendar Sync. Jmenuje se Calgoo Connect a dokáže vzájemně a bezchybně synchronizovat Outlook, Google Calendar, 30 Boxes a Calgoo Hub. Program je k dispozici pouze v placené a zkušební verzi. Webové stránky produktu.

Google Calendar, Outlook i Facebook v jednom

Calgoo Calendar je správce kalendářů pro operační systémy Windows, Mac OS X a Linux. Na rozdíl od jiných podobných programů však dokáže otevřít a spravovat různé formáty kalendářů. Lze o něm tedy bez nadsázky říci, že je určený opravdu pro každého. Ačkoliv se jedná o shareware, můžete jej v omezené míře používat i bezplatně, pokud si teda vystačíte maximálně se třemi kalendáři a manuální synchronizací. Vzhledem k tomu, že se jedná o běžný program, můžete ho po úvodní synchronizaci používat i bez připojení k internetu.

Klepněte pro větší obrázek
Calgoo rozumí Outlooku, Googlu, Facebooku i univerzálnímu iCal formátu

Calgoo Calendar podporuje hned několik formátů. Spravovat můžete jak Google Calendar, tak i pracovní Outlook/Exchange kalendář a úkolovník. Program si poradí také s univerzálním formátem iCal, u nás poměrně exotickou službou 30 Boxes a Calgoo Hubem, což je služba pro veřejné sdílení kalendářů podobně, jak to funguje u Google. Pomocí Calgoo Hubu tak můžete zveřejnit třeba i svůj Outlook kalendář. A pokud máte svůj účet na Facebooku, můžete si jej s Calgoo propojit pomocí Facebook Agenda Share.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Průvodce vložením Outlook a Google kalendáře

Přehledné uživatelské rozhraní

Uživatelské rozhraní je poměrně přehledné a inspirace u Googlu je zřejmá na první pohled. Program zatím není lokalizovaný do češtiny, s českými znaky v názvech úkolů si však už nové verze poradí bez problému.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Calgoo Calendar s kalendářem Outlook a Google v tradičním měsíčním pohledu a agendě

Kalendáře můžete organizovat do složek a nechybí ani možnost tvorby jednoduchých filtrů. Ty můžete zároveň kombinovat a tak snadno zobrazíte pouze záznamy, které se týkají třeba večerních hodin o víkendu. Jedním kliknutím také zobrazíte pouze úkoly nebo události. Nakonec nechybí ani klasické vyhledávací pole. Calgoo nabízí i běžné typy pohledů. Nechybí tedy denní organizér, týdenní a měsíční pohled a agenda s přehledem až na jeden rok a s inteligentním filtrováním.

Pokud budete spravovat v Calgoo více různých kalendářů, při tvorbě nové události nebo úkolu máte vždy na výběr, do jakého kalendáře se má záznam uložit. Nechybí nastavení opakování události a upozorňování na událost v předstihu. To umí i samotný Calgoo, pokud jej necháte pracovat na pozadí minimalizovaný v oznamovací oblasti Windows vedle systémového času.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nová událost, inteligentní vyhledávání adres a možnosti opakování události

Velmi užitečnou funkci najdete ve chvíli, kdy budete při tvorbě nového záznamu vyplňovat pole pro adresu události. Jakmile totiž začnete adresu psát, program ji bude chytře vyhledávat a doplňovat z databáze všech vašich kalendářů. Google Calendar nabízí bezplatné upozorňování na blížící se události pomocí SMS, tuto možnost však Calgoo nepodporuje.

Připravte si místo na disku i v operační paměti

Pokud si nevystačíte maximálně se třemi kalendáři a ruční synchronizací přes tlačítko v hlavní liště, nezbude vám nic jiného, než si připlatit za komerční verzi Calgoo Calendar Pro. Licenční politika Calgoo Software bohužel nabízí pouze licenci ve formě ročního předplatného v ceně necelých třiceti dolarů, čtečka kalendářů se tak při dlouhodobém používání celkem prodraží. 

Calgoo Calendar je jednoduchý a multiplatformní správce kalendářů, který ocení každý, kdo pracuje s více kalendáři od různých poskytovatelů. Program nabízí prakticky totožné funkce jako integrovaný kalendář v Outlooku, Mozilla Lightening/Sunbirdu a dalších řešeních. Pokud jej budete chtít vyzkoušet, připravte si na disku 150 MB a počítejte s tím, že v operační paměti občas zabere i přes 100 MB, což je poměrně velké množství i v dnešní době 2GB a větších RAM pamětí. 

Calgoo Calendar
Správce kalendářů
Zdarma (Pro verze za 29,95 dolarů)
http://www.calgoo.com
Klepněte pro větší obrázek

- jednoduché uživatelské rozhraní
- podpora Google Calendar a Outlooku
- snadné filtrování a vyhledávání

Klepněte pro větší obrázek

- vyšší systémové nároky
- roční předplatné

Klepněte pro větší obrázek

 

Diskuze (8) Další článek: Opera 9.27 řeší bezpečnostní problémy

Témata článku: Google, Software, Windows, Linux, Open source, Outlook, Download, Večerní práce, Měsíční předplatné, Různá alternativa, Google+, Dlouhodobé používání, Google Calendar, Multiplatformní správce, C/C, Měsíční pohled, Univerzální formát, Jed, Calendar


Určitě si přečtěte

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

Budoucnost elektroniky: čeští vědci stojí za revolučním čipem, který nemá ve světě obdoby

** Čeští vědci pod vedením Tomáše Jungwirtha vyvíjí nový typ revolučního paměťového čipu ** Zatímco v současnosti elektronika pracuje s elektrony, v budoucnu to budou spiny elektronů ** Čipy budou moci být klidně i 1 000x rychlejší a úspornější

Karel Javůrek | 32

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

** Apple aktualizoval notebooky MacBook Pro, dostaly nový hardware ** Těšit se můžete na nové procesory a větší paměť ** Cena nejvybavenějšího modelu překročí 200 tisíc korun

Martin Miksa | 99

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 57

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji