Calgoo Calendar: Google i Outlook na jedné hromádce

V práci máte Outlook/Exchange a doma Google Calendar? Pomocí Calgoo můžete spravovat oba kalendáře naráz.

Doma používáte Google Calendar, zatímco v práci máte Microsoft Office Outlook s vlastním kalendářem? Toto je poměrně častý případ a vědom si je toho také Google, který před několika týdny uvedl poměrně jednoduchý a zatím ne zcela použitelný doplněk Google Calendar Sync pro vzájemnou synchronizaci těchto dvou řešení. Poněkud jiný přístup pro správu různorodých kalendářů zvolil Calgoo Software, který nabízí v omezené verzi volně ke stažení svůj Calgoo Calendar.

Calgoo Connect – komerční alternativa Google Calendar Sync
Calgoo nabízí i přímou alternativu k doplňku Google Calendar Sync. Jmenuje se Calgoo Connect a dokáže vzájemně a bezchybně synchronizovat Outlook, Google Calendar, 30 Boxes a Calgoo Hub. Program je k dispozici pouze v placené a zkušební verzi. Webové stránky produktu.

Google Calendar, Outlook i Facebook v jednom

Calgoo Calendar je správce kalendářů pro operační systémy Windows, Mac OS X a Linux. Na rozdíl od jiných podobných programů však dokáže otevřít a spravovat různé formáty kalendářů. Lze o něm tedy bez nadsázky říci, že je určený opravdu pro každého. Ačkoliv se jedná o shareware, můžete jej v omezené míře používat i bezplatně, pokud si teda vystačíte maximálně se třemi kalendáři a manuální synchronizací. Vzhledem k tomu, že se jedná o běžný program, můžete ho po úvodní synchronizaci používat i bez připojení k internetu.

Klepněte pro větší obrázek
Calgoo rozumí Outlooku, Googlu, Facebooku i univerzálnímu iCal formátu

Calgoo Calendar podporuje hned několik formátů. Spravovat můžete jak Google Calendar, tak i pracovní Outlook/Exchange kalendář a úkolovník. Program si poradí také s univerzálním formátem iCal, u nás poměrně exotickou službou 30 Boxes a Calgoo Hubem, což je služba pro veřejné sdílení kalendářů podobně, jak to funguje u Google. Pomocí Calgoo Hubu tak můžete zveřejnit třeba i svůj Outlook kalendář. A pokud máte svůj účet na Facebooku, můžete si jej s Calgoo propojit pomocí Facebook Agenda Share.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Průvodce vložením Outlook a Google kalendáře

Přehledné uživatelské rozhraní

Uživatelské rozhraní je poměrně přehledné a inspirace u Googlu je zřejmá na první pohled. Program zatím není lokalizovaný do češtiny, s českými znaky v názvech úkolů si však už nové verze poradí bez problému.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Calgoo Calendar s kalendářem Outlook a Google v tradičním měsíčním pohledu a agendě

Kalendáře můžete organizovat do složek a nechybí ani možnost tvorby jednoduchých filtrů. Ty můžete zároveň kombinovat a tak snadno zobrazíte pouze záznamy, které se týkají třeba večerních hodin o víkendu. Jedním kliknutím také zobrazíte pouze úkoly nebo události. Nakonec nechybí ani klasické vyhledávací pole. Calgoo nabízí i běžné typy pohledů. Nechybí tedy denní organizér, týdenní a měsíční pohled a agenda s přehledem až na jeden rok a s inteligentním filtrováním.

Pokud budete spravovat v Calgoo více různých kalendářů, při tvorbě nové události nebo úkolu máte vždy na výběr, do jakého kalendáře se má záznam uložit. Nechybí nastavení opakování události a upozorňování na událost v předstihu. To umí i samotný Calgoo, pokud jej necháte pracovat na pozadí minimalizovaný v oznamovací oblasti Windows vedle systémového času.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nová událost, inteligentní vyhledávání adres a možnosti opakování události

Velmi užitečnou funkci najdete ve chvíli, kdy budete při tvorbě nového záznamu vyplňovat pole pro adresu události. Jakmile totiž začnete adresu psát, program ji bude chytře vyhledávat a doplňovat z databáze všech vašich kalendářů. Google Calendar nabízí bezplatné upozorňování na blížící se události pomocí SMS, tuto možnost však Calgoo nepodporuje.

Připravte si místo na disku i v operační paměti

Pokud si nevystačíte maximálně se třemi kalendáři a ruční synchronizací přes tlačítko v hlavní liště, nezbude vám nic jiného, než si připlatit za komerční verzi Calgoo Calendar Pro. Licenční politika Calgoo Software bohužel nabízí pouze licenci ve formě ročního předplatného v ceně necelých třiceti dolarů, čtečka kalendářů se tak při dlouhodobém používání celkem prodraží. 

Calgoo Calendar je jednoduchý a multiplatformní správce kalendářů, který ocení každý, kdo pracuje s více kalendáři od různých poskytovatelů. Program nabízí prakticky totožné funkce jako integrovaný kalendář v Outlooku, Mozilla Lightening/Sunbirdu a dalších řešeních. Pokud jej budete chtít vyzkoušet, připravte si na disku 150 MB a počítejte s tím, že v operační paměti občas zabere i přes 100 MB, což je poměrně velké množství i v dnešní době 2GB a větších RAM pamětí. 

Calgoo Calendar
Správce kalendářů
Zdarma (Pro verze za 29,95 dolarů)
http://www.calgoo.com
Klepněte pro větší obrázek

- jednoduché uživatelské rozhraní
- podpora Google Calendar a Outlooku
- snadné filtrování a vyhledávání

Klepněte pro větší obrázek

- vyšší systémové nároky
- roční předplatné

Klepněte pro větší obrázek

 

Témata článku: Software, Google, Windows, Linux, Open source, Download, Outlook, Google Calendar

8 komentářů

Nejnovější komentáře

  • pepe 7. 4. 2008 9:33:35
    Nebo tohle? http://office.microsoft.com/cs-cz/outlook/HA101674951029.aspx
  • dm 5. 4. 2008 18:12:56
    No, já ho nedávno zkoušel, hledal jsem nějaký desktop program který umí...
  • hjgm 4. 4. 2008 23:29:32
    Prostě Calgon - ten vám zničil pračku B-]
Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si titěrnou Wi-Fi meteostanici s lepším teploměrem než Netatmo

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si titěrnou Wi-Fi meteostanici s lepším teploměrem než Netatmo

** Dnes se podíváme na maličkou Wi-Fi destičku Wemos D1 mini ** A připojíme k ní barometrický a teplotní shield ** Poběží na ní web a nabídne i JSON API

18.  6.  2017 | Jakub Čížek | 27

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

** Na jaké parametry se zaměřit a kde vás výrobci chtějí nachytat ** Monitory se stále více specifikují pro konkrétní určení ** Náročný hráč nebo profesionální grafik mají různé požadavky

20.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 31

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

** Ani hry se sebelepší grafikou vás nevtáhnou tolik, jako ve virtuální realitě ** Pro sledování filmů není VR ani zdaleka ideální ** I první generace je skvělá, stále však působí jako prototyp

20.  6.  2017 | Stanislav Janů | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky