Cabletron chce být viděn

Po významných změnách na trhu sítěmi se firma Cabletron zakoupením síťové divize Digital loni na konci roku obratově vyšvihla mezi trojici velkých.
Po významných změnách na trhu sítěmi se firma Cabletron zakoupením síťové divize Digital loni na konci roku obratově vyšvihla mezi trojici velkých (3Com, Cisco, Bay Networks). Obrat ovšem není všechno, potvrdil nám to na tiskovém dopoledni ředitel firmy Cabletron pro střední a východní Evropu a Jižní Afriku Ray Sangster.

Představil také nový partnerský program pro inženýry a obchodní partnery vzniknuvší spojením společností Digital (síťové divize) a Cabletron – s honosným názvem Synergy Plus Cabletron. Asi nejpodstatnější pro náš trh bude, že se Cabletron probudil ze spánku a rád by ke svým nejlukrativnějším trhům v Anglii a Německu přidal i další, ovšem citelně menší, ale nezanedbatelné, trhy.

Cabletron (po přeskládání vnitřní struktury, jehož finanční náročnosti jsem se nedopídil), bude dále rozhodovat o evropských věcech přímo z Evropy; přestože si chce zachovat punc americké firmy. Něco určitě stálo i přesměrování celé firmy na jiné ideje a trhy; Sangster potvrdil, že letos ani neočekávají nárůst obratu.

Komunikace se zákazníky bude v novém programu zaměřena zejména na zákazníky, kteří pro svůj klid před managementem podniku raději pořizují drahá řešení, u kterých je jakžtakž zaručena podpora, a právě jim hodlají nabídnout investice dlouhodobější. Zatímco inovační cyklus u PC je okolo 9 měsíců, u síťových prvků je to okolo pěti až desíti let; John Chambers, prezident a CEO firmy Cisco, se nedávno vyjádřil, že chce tento cyklus zkrátit na 18 měsíců! Navíc je růst tohoto segmentu trhu (zejména přepínačů-směrovačů) by v následujících třech letech měl dosáhnout obratu zhruba 9 mld. dolarů. Konference se účastnili i šéfové vídeňské pobočky Wolfgang Monghy Channel Sales Manager pro střední a východní Evropu a Jižní Afriku a za marketing Karin Korschan. Nový partnerký program se jmenuje Synergy plus a spojuje certiikace Digital Business partner a Synergy Plus Cabletron.

Váš názor Další článek: Cvalík se čtyřmi Xeony

Témata článku: C/C, Americký inženýr, Synergy, Cab, Vid, Východní Evropa, Ideo, Americká pobočka, Anglie, Afrika, Idea, Karin, Nový inženýr


Určitě si přečtěte

Šéf Spotify: Budeme zdražovat. Náš obsah se zlepšil
Markéta Mikešová
PředplatnéSpotify
Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme stavebnice pro malé caparty i budoucí experty

Jakub Čížek | 10

Jakub Čížek
Stavebnice
Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5