Bezpečnost | Úložiště | Synology

C2 Transfer od Synology chce zajistit bezpečný přenos souborů. Mohou mít až 20 GB, ale není to zadarmo

Synology spouští novou službu pro přenos dat, která umožňuje bezpečně posílat velké soubory. Novinka se jmenuje Synology C2 Transfer a rozšiřuje portfolio cloudových služeb, kam od července patří například bezplatný správce hesel C2 Password.

C2 Transfer umožňuje sdílet soubory o velikosti až 20 GB, přičemž se zaměřuje především na firmy. Služba je navržena tak, aby umožnila organizacím bezpečně odesílat „důležitá a potenciálně citlivá“ data klientům.

Synology C2 Transfer

Na rozdíl od správce hesel C2 Password, kterého lze používat zcela zdarma, bude C2 Transfer nabízen jako placená služba. Synology však potenciálním zákazníkům nabídne poměrně velkorysé zkušební období dlouhé 90 dní.

Jednou z hlavních přidaných hodnot této služby mají být ochranná opatření, která zajistí, že data uvidí pouze zamýšlený příjemce. Při odesílání souboru bude odesílatel moci uvést e-mail nebo telefonní číslo příjemce, který obdrží jednorázové heslo pro přístup. Jednou z výhod je, že příjemce nemusí mít žádný C2 účet.

Synology C2 Transfer nabídne také možnost omezit počet stažení, takže bude možné zajistit, že určitý soubor nebude stažen více než jednou. Uživatelé budou moci pro větší bezpečnost vytvářet odkazy platné jen po omezenou dobu a přidávat vodoznaky do všech odesílaných obrazových souborů.

Synology prezentuje C2 Transfer jako bezpečnou službu pro přenos souborů, která je chráněna end-to-end šifrováním AES-256. Odesílaná data jsou ještě před odesláním zašifrována, což zajišťuje, že nedojde k neoprávněnému přístupu.

Zacíleno na firmy

V tuto chvíli je služba omezena pouze na webové prohlížeče, kde nabízí moderní a jednoduché uživatelské rozhraní. Pro snadnější přenos dat i z mobilních zařízení budou ve čtvrtém čtvrtletí vydány klientské aplikace pro operační systémy Android a iOS.

Jak již zaznělo, jedná se o komerční službu, určenou primárně pro podnikové využití. Tarif Professional stojí 99,99 dolaru ročně (přibližně 2200 Kč), respektive 9,99 dolaru měsíčně (asi 220 Kč). Zákazníci si budou moci vybrat mezi datovým centrem umístěným v americkém Seattlu, nebo v německém Frankfurtu. V dohledné době má být zprovozněn další server v Asii.

Pro větší firmy je připraven tarif s pěti uživatelskými účty, který stojí 49,99 dolaru měsíčně (cca 1100 Kč), nebo 499,99 dolaru ročně (cca 10 800 Kč). Za každého dalšího uživatele se pak platí 69,99 dolaru ročně (cca 1500 Kč).

Podnikání společnosti Synology je primárně postaveno na výrobě síťových úložišť (NAS). Firma se ale stále více prosazuje i v ekosystému cloudových služeb, které využívají vlastní platformu C2. Konkrétně se jedná o služby C2 Backup, C2 Identity a C2 Storage.

Diskuze (3) Další článek: Gates vysvětluje, jak americká armáda bojuje proti komárům – nejsmrtonosnějším zvířatům na světě

Témata článku: Bezpečnost, Android, iOS, Úložiště, Asie, NAS, Soubor, Šifrování, Synology, Seattle, Data, Bezpečný, Služba, AES, Transfer, Frankfurt, Přenos souborů, Dolar, Přenos, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Němci vyrobili telefon odříznutý od Googlu. V multibootu je na výběr Volla OS nebo několik distribucí Linuxu

Němci vyrobili telefon odříznutý od Googlu. V multibootu je na výběr Volla OS nebo několik distribucí Linuxu

** Volla Phone 22 je kompletně odříznutý od Googlu ** Unikátní funkcí je multiboot. Vyberete si systém, jaký chcete ** A dost nečekaným příadavkem je vyměnitelná baterie

Martin Chroust
Bez GoogluLinuxSmartphony
Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

** Izraelský zbrojní gigant Elbit Systems nedávno představil střední obrněné vozidlo ROBUST ** To je určeno pro pokročilý autonomní boj proti pěchotě i obrněným vozidlům ** Nový obrněnec by měl operovat s vysokou mírou autonomie, za každého počasí a prakticky v každém terénu

Stanislav Mihulka
IzraelVojenstvíRoboti
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace