Bývalý zaměstnanec MS za mřížemi kvůli krádeži programů za 17 milionů

Bývalý zaměstnanec Microsoftu byl zadržen a uvězněn po té, co mu bylo sděleno obvinění z neoprávněného objednání software pomocí interního firemního systému. Ke krádeži přibyla také obvinění z mnohonásobného neoprávněného užití osobního počítače a emailu.

Bývalý koordinátor projektu věnovaného vývoji operačního systému Windows je obviněn z toho, že si objednal 5 436 kusů různého software s hodnotou, která přesahuje 17 milion amerických dolarů v cenách pro koncové uživatele. Získaný software následně prodal a zisk si ponechal pro svoji potřebu, tvrdí to zpráva vyšetřovatelů z FBI a washingtonský státní návladní.

Přestože muž obvinění odmítá, byl už v prosinci 2002 z Microsoftu propuštěn shodou okolností v době, kdy byl kvůli podezření ze zneužívání interního systému objednávek vyhozen další pracovník společnosti. Jednalo se o Daniela Feussnera z managementu společnosti, který nakupoval software od Microsoftu přes interní systém s velkými slevami a dále jej se ziskem prodával. K soudnímu projednávání případu však nedošlo, Feussner zemřel po té, co pozřel nemrznoucí kapalinu.

Microsoft podle slov svého finančního ředitele Johna Connorse po tomto incidentu výrazně přiostřil opatření, která mají krádežím software ve firmě zabránit. „Okamžitě po té, co jsme zjistili, co se ve firmě děje, jsme přijali opatření, která mají zabránit opakování podobného případu a nahlásili jsme dotyčného pracovníka orgánům činným v trestním řízení. Od té doby úzce spolupracujeme s FBI a úřadem návladního na vyšetření případu. Provedli jsme také změny v našem interním objednávkovém systému.“

Diskuze (13) Další článek: Olympus E-1 - profesionální digitální zrcadlovka od Olympusu

Témata článku: Software, Windows, Soudní obvinění, Zaměstnanci, Mříže, Daniel, Bývalý zaměstnanec, Podobné opatření, Krádež

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost