Bývalí investoři a manažeři brněnského AVG rozjeli největší fond na kyberbezpečnost na světě

Bývalí investoři a manažeři brněnského AVG rozjeli největší fond na kyberbezpečnost na světě

Mezinárodní investiční společnost Evolution Equity Partners, založená bývalými investory a manažery brněnské antivirové společnosti AVG, uzavřela svůj třetí fond s rizikovým kapitálem. Na investice do firem zabývajících se kybernetickou bezpečností je v něm k dispozici 1,1 miliardy dolarů. Jde o největší fond v tomto oboru na světě.

Evolution Equity Partners založili v roce 2008 Richard Seewald a Dennis Smith, kteří v minulosti investovali do AVG a pomohli jí dostat se na burzu v New Yorku, aby ji posléze získala česká konkurence Avast, dnes Gen Digital.

Seewald a Smith fond vedou a spolupracují s několika partnery včetně bývalého ředitele AVG Karla Obluka, dalšího bývalého šéfa J.R. Smithe nebo Yuvala Ben-Itzhaka, který mimo jiné vedl českou společnost Socialbakers. Jako poradce působí Michal Pěchouček, technický ředitel Genu. „Hlavními postavami jsou Richard a Dennis,“ uvádí Obluk pro e15.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně

Určitě si přečtěte

Články odjinud