Byli jsme v Los Angeles na E3. Projděte si s námi ve videu, jak nejdůležitější herní výstava vypadá

  • E3 se konala 12. až 14. června v Los Angeles
  • Celkem přišlo 69 tisíc návštěvníků
  • Vystavovalo tu 200 firem z herní branže

Druhý červnový týden patřil výstavě E3 v Los Angeles. Pro našince je E3 spojená především se záplavou nových herních trailerů, slevovým akcím v internetových herních obchodech a upřesnění termínů dostupnosti nových her.

Vyrazil jsem osobně přímo do centra dění a na místě natočil videoprůvodce, který by vám měl dát lepší představu o celkové velikosti akce a způsobu, jak jednotlivé firmy pojaly svou prezentaci.

E3 nemá s tradičními odbornými veletrhy mnoho společného. Neprobíhají tu jednání mezi výrobci a nákupčími, firmy nehledají nové odběratele nebo obchodní kontakty. Spíše E3 připomíná velký happening, kde se buduje vnímání herní značky a utužuje se komunita fanoušků.

Ne všechny představené hry najdete i přímo na výstavišti, ty připravované spatříte často až jen po podepsání mlčenlivosti v oddělených zasedačkách. U jednotlivých her na výstavní ploše si můžete obvykle zahrát tzv. E3 demo - speciální sestavení s vybranou částí úrovně.

Přísná kontrola na vstupu pouští dovnitř jen na základě předchozí akreditace, i vstupenky pro veřejnost jsou na jméno s kontrolou totožnosti a i počet těchto „gamer pass“ vstupenek je omezený. I tak je ale E3 zaplněná a volné počítače a konzole s hrami najdete jen těsně po otevření.

Celkem letos E3 navštívilo 69 tisíc návštěvníků a na relativně malé ploše to bylo poznat. 15 tisíc bylo právě z řad běžných hráčů. Celkem tu vystavovalo 200 firem, z toho 85 poprvé. Pro srovnání: obří lednová výstava CES v Las Vegas přivítá 170 tisíc návštěvníků a přes 3900 vystavovatelů.

Cestovní náklady na E3 hradila společnost Lenovo.

Váš názor Další článek: Google vyvíjí algoritmus, který se pokouší odhadnout, zdali pacient během hospitalizace zemře

Témata článku: Video, Software, Hry, Herní konzole, Lenovo, Xbox, Nintendo, Výstava, Playstation, Cestovní náklad, Vybraná část, Celková velikost, Herní branže, Herní značka, Nová hra, Přísná kontrola, Běžný hráč, CES, Výstavní plocha, Branže, Los Angeles, Dobrá představa, Slevová akce, Mlčenlivost, Herní výstava


Určitě si přečtěte

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

** Microsoft představil nový tablet Surface Go ** Nový model zaujme nízkou cenou, ale schopnostmi zařízení Surface ** Microsoft nepoužil čip ARM, ale klasický procesor od Intelu 

Karel Javůrek | 116

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

** Apple odhalil své plány na zcela nové mapy ** Několik let pracuje na nových mapách, které by měly předběhnout konkurenci ** Objeví se s příchodem iOS 12 pro vybrané státy

Karel Javůrek | 50


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji