Video | Hry

Byli jsme v Los Angeles na E3. Projděte si s námi ve videu, jak nejdůležitější herní výstava vypadá

  • E3 se konala 12. až 14. června v Los Angeles
  • Celkem přišlo 69 tisíc návštěvníků
  • Vystavovalo tu 200 firem z herní branže

Druhý červnový týden patřil výstavě E3 v Los Angeles. Pro našince je E3 spojená především se záplavou nových herních trailerů, slevovým akcím v internetových herních obchodech a upřesnění termínů dostupnosti nových her.

Vyrazil jsem osobně přímo do centra dění a na místě natočil videoprůvodce, který by vám měl dát lepší představu o celkové velikosti akce a způsobu, jak jednotlivé firmy pojaly svou prezentaci.

E3 nemá s tradičními odbornými veletrhy mnoho společného. Neprobíhají tu jednání mezi výrobci a nákupčími, firmy nehledají nové odběratele nebo obchodní kontakty. Spíše E3 připomíná velký happening, kde se buduje vnímání herní značky a utužuje se komunita fanoušků.

Ne všechny představené hry najdete i přímo na výstavišti, ty připravované spatříte často až jen po podepsání mlčenlivosti v oddělených zasedačkách. U jednotlivých her na výstavní ploše si můžete obvykle zahrát tzv. E3 demo - speciální sestavení s vybranou částí úrovně.

Přísná kontrola na vstupu pouští dovnitř jen na základě předchozí akreditace, i vstupenky pro veřejnost jsou na jméno s kontrolou totožnosti a i počet těchto „gamer pass“ vstupenek je omezený. I tak je ale E3 zaplněná a volné počítače a konzole s hrami najdete jen těsně po otevření.

Celkem letos E3 navštívilo 69 tisíc návštěvníků a na relativně malé ploše to bylo poznat. 15 tisíc bylo právě z řad běžných hráčů. Celkem tu vystavovalo 200 firem, z toho 85 poprvé. Pro srovnání: obří lednová výstava CES v Las Vegas přivítá 170 tisíc návštěvníků a přes 3900 vystavovatelů.

Cestovní náklady na E3 hradila společnost Lenovo.

Váš názor Další článek: Google vyvíjí algoritmus, který se pokouší odhadnout, zdali pacient během hospitalizace zemře

Témata článku: Video, Software, Hry, Lenovo, Xbox, Herní konzole, Nintendo, Playstation, Výstava, CES, Vybraná část, Běžný hráč, Cestovní náklad, Herní branže, Nová hra, Zasedačka, Přísná kontrola, Vid, Návštěvníci, Herní výstava, Herní značka, Celková velikost, Los Angeles, Akr, Mlčenlivost, Kvalitní herní počítače na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Miliardový večírek končí. Rusko nemůže být z Crew Dragonu nadšené

Miliardový večírek končí. Rusko nemůže být z Crew Dragonu nadšené

** USA platí Rusku stamiliony dolarů za dopravu astronautů na ISS ** Dopravu amerických astronautů mají nyní převzít soukromé lodě ** Rusko je vytlačováno ze hry, mohou ho spasit vesmírní turisté

Petr Kubala | 64

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

** Apple dnes představuje nové produkty v čele s novými iPhony ** Nemusí zůstat jen u telefonů, čekají se i další novinky ** Úvodní přednáška začíná v 19:00 našeho času

David Polesný | 57

USB kabely IKEA: Ať už USB-C nebo Lightning, překvapí svými vlastnostmi

USB kabely IKEA: Ať už USB-C nebo Lightning, překvapí svými vlastnostmi

** IKEA nabízí USB kabely pro napájení telefonů či jiných zařízení ** Nově zařadila i kabel s konektorem Lightning pro zařízení Apple ** Kabely překvapily svým kvalitním zpracováním a nízkou cenou

David Polesný | 71