Byli jsme v Los Angeles na E3. Projděte si s námi ve videu, jak nejdůležitější herní výstava vypadá

  • E3 se konala 12. až 14. června v Los Angeles
  • Celkem přišlo 69 tisíc návštěvníků
  • Vystavovalo tu 200 firem z herní branže

Druhý červnový týden patřil výstavě E3 v Los Angeles. Pro našince je E3 spojená především se záplavou nových herních trailerů, slevovým akcím v internetových herních obchodech a upřesnění termínů dostupnosti nových her.

Vyrazil jsem osobně přímo do centra dění a na místě natočil videoprůvodce, který by vám měl dát lepší představu o celkové velikosti akce a způsobu, jak jednotlivé firmy pojaly svou prezentaci.

E3 nemá s tradičními odbornými veletrhy mnoho společného. Neprobíhají tu jednání mezi výrobci a nákupčími, firmy nehledají nové odběratele nebo obchodní kontakty. Spíše E3 připomíná velký happening, kde se buduje vnímání herní značky a utužuje se komunita fanoušků.

Ne všechny představené hry najdete i přímo na výstavišti, ty připravované spatříte často až jen po podepsání mlčenlivosti v oddělených zasedačkách. U jednotlivých her na výstavní ploše si můžete obvykle zahrát tzv. E3 demo - speciální sestavení s vybranou částí úrovně.

Přísná kontrola na vstupu pouští dovnitř jen na základě předchozí akreditace, i vstupenky pro veřejnost jsou na jméno s kontrolou totožnosti a i počet těchto „gamer pass“ vstupenek je omezený. I tak je ale E3 zaplněná a volné počítače a konzole s hrami najdete jen těsně po otevření.

Celkem letos E3 navštívilo 69 tisíc návštěvníků a na relativně malé ploše to bylo poznat. 15 tisíc bylo právě z řad běžných hráčů. Celkem tu vystavovalo 200 firem, z toho 85 poprvé. Pro srovnání: obří lednová výstava CES v Las Vegas přivítá 170 tisíc návštěvníků a přes 3900 vystavovatelů.

Cestovní náklady na E3 hradila společnost Lenovo.

Váš názor Další článek: Google vyvíjí algoritmus, který se pokouší odhadnout, zdali pacient během hospitalizace zemře

Témata článku: Video, Software, Hry, Lenovo, Herní konzole, Xbox, Nintendo, Playstation, Výstava, Cestovní náklad, Branže, Obchodní kontakt, Přísná kontrola, Akr, Běžný hráč, Los Angeles, Herní výstava, Návštěvníci, CES, Celková velikost, Herní branže, Herní značka, Las Vegas, Mlčenlivost, Nová hra


Určitě si přečtěte

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

** Letošní červenec byl třetím nejteplejším měsícem od roku 1880 ** Teplota naší planety roste raketovým tempem ** Co lidstvu hrozí v období, které v minulosti nemá obdoby?

Karel Kilián | 68

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66

Jak horko bude ve vašem městě, až vám bude 80 let? Podívejte se, jak se projeví klimatické změny!

Jak horko bude ve vašem městě, až vám bude 80 let? Podívejte se, jak se projeví klimatické změny!

** Srpen byl třetí nejteplejší za posledních více než sto let ** Bude to ale daleko horší, jak ukazuje aplikace NYT ** V Praze vzroste počet horkých dní na čtyřnásobek

Karel Kilián | 21


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání