BVV to nebudou mít jednoduché

BVV zrušily vlastní zahraniční zastupitelskou síť a nahradili ji sítí Messe Duesseldorf, které jsou s 93 % většinovým vlastníkem BVV.
BVV zrušily vlastní zahraniční zastupitelskou síť a nahradili ji sítí Messe Duesseldorf, které jsou s 93 % většinovým vlastníkem BVV již od 1. července 1998.

BVV rovněž chystají výstavbu parkovacího domu a kongresového centra. Jeden z nových pavilonů s vystavovací plochou 16 tisíc metrů brutto (tj. cca 10 tisíc metrů netto) přímo ve středu výstaviště má fungovat již během strojírenského veletrhu napřesrok.

Celková výše nových investic BVV do přestavby a výstavby nových pavilonů a dalších objektů si vyžádá 1,2 miliardy korun.

Kromě toho mají BVV v úmyslu rozšířit a zkvalitnit služby ve spolupráci s Magistrátem města Brna, např. obnovit trvalé letecké spojení Brna se zahraničím a zlepšovat infrastrukturu (příjezdy, parkování, stravování).

Co se týče vnitřní struktury BVV, byla dokončena analýza řídících procesů a provádí se "hluboká restrukturalizace firmy".

Invex neohrožen?
Spojení BVV s Messe Duesseldorf má zajistit internacionalizaci BVV, tj. přilákat více zahraničních vystavovatelů. Při vlastních veletrzích BVV hodlají strukturovat zákazníky a přejít od široké veřejnosti směrem na obchodníky, odběratele, a dále hodlají preferovat kontraktační záležitosti. Tím má být mj. spuštěn tzv. synergický efekt.

Co se týče Invexu, uzávěrka už proběhla, ale ti, kteří se ještě nerozhodli, „mají dveře otevřené“. Z velkých firem, jež se zúčastnily loni, údajně nechybí žádná, celkový počet přihlášek je o 1 vyšší, zato celková fakturovaná vystavovací plocha je menší.

BVV to rozhodně nebudou mít lehké. Přes rekordní zisky v loňském roce totiž BVV zaznamenaly poprvé v novodobé historii snížení ve výkonových ukazatelích, kdy nevzrostly počty vystavovatelů, návštěvníků a pronajatých metrů výstavní plochy. Proč dnes staví nové pavilony? Rovněž mi je záhadou "orientace na kontraktační záležitosti" — jak jen asi zprostředkovat setkání firemních zástupců s rozhodujícími pravomocemi?

Váš názor Další článek: Pozor na LBA

Témata článku: BVV, Letecké spojení, Novodobá historie, Nový dům, Jed


Určitě si přečtěte

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 13

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně