Busmastering dělá problémy s Windows 98

Používáte-li u pevných disků technologii bus masteringu (Intel Bus Mastering), mohou nastat nepříjemné problémy při práci s Windows 98.

Používáte-li u pevných disků technologii bus masteringu (Intel Bus Mastering), mohou nastat nepříjemné problémy při práci s Windows 98 – velice pomalý chod počítače, nepřístupnost mechaniky CD-ROM, hlášení různých konfliktů ve Správci zařízení. Postupujte následovně:
  • Nastartujte Windows 98 v nouzovém režimu (držte Ctrl při startu, aby se objevilo menu nabízející tento režim).
  • Nalezněte soubor ideatapi.inf v adresáři \Windows\Inf, a přejmenujte jej (nejlepší je změnit příponu, například na .old, nebo třeba na ideatapi.inf.old). Pozor, tento soubor je skrytý, musíte si nechat zobrazit všechny soubory.
  • Přejmenujte též podobně soubory Drvdata.bin a Drvidx.bin v tomto adresáři. Tím vlastně zrušíte současnou databázi ovladačů, takže si ji Windows 98 po restartu budou muset vytvořit znovu, ale podle změněného (vašeho) nastavení.
  • Spusťte Správce zařízení (Ovládací panely – Systém), zde nalezněte složku Ovladače pevných disků a odstraňte veškeré ovladače pevných disků, které zde naleznete (nebojte se!).
Restartujte počítač; Windows 98 budou znovu vyhledávat ovladače pro pevné disky a nyní by měly nainstalovat korektní ovladače. Příčina byla v tom, že jste měli ovladače pro busmastering nainstalované před upgrade na Windows 98, a operační systém se s nimi spokojil, tj. nehledal ani neinstaloval novější.
Váš názor Další článek: Rychlejší Shutdown

Témata článku: Windows, Problém, Window, Problemy, Bus, Busy, DEL, Windows +, Win +


Určitě si přečtěte

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 146

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 242

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně