Edge | Microsoft Build 2020

Build 2020: Microsoft Edge dostane tyhle šikovné novinky

Konference Microsoft Build je zaměřena zejména na vývojáře aplikací a webů, ale redmondská společnost na ní odhalila i novinky, na které se mohou těšit běžní uživatelé. Týkají se například prohlížeče Edge (nové verze postavené na Chromiu).

Ta se v nejbližších týdnech dočká synchronizace Rozšíření, kterou už dnes mohou testovat Insideři. Doufejme, že hned poté dojde na synchronizaci Historie a Otevřených karet. V nastavení prohlížeče tyto položky jsou, avšak zašedlé a neaktivní.

Progresivní webové aplikace (PWA) čeká ještě těsnější propojení s Windows 10. Bude je možné spravovat ze systémového Nastavení a jejich obsah půjde skrz systémový dialog sdílet s ostatními aplikacemi. Nebo naopak ostatní aplikace budou moci posílat data do PWA.

Označíte-li text, přes kontextovou nabídku jej bude možné vyhledat v bočním panelu. Již se tak neotevře zvláštní karta s Bingem, ale výsledek se zobrazí vedle aktuálně prohlíženého webu. Ve výsledcích se budou nově objevovat i lokální data z účtů Microsoft 365 (dříve Office 365).

Kolekce sloužící pro ukládání oblíbených stránek, poznámek či obrázků napříč weby půjdou jedním klikem poslat do OneNotu (dnes to jde jen do Wordu a Excelu). Kolekce se kromě toho ještě propojí s galerií Pinterest. V přehledu budou vidět trendy nebo relevantní příspěvky z Pinterestu a naopak obsah uložený v Kolekci bude možné exportovat na Pinterest.

Šikovnou funkcí bude automatické připínání profilů prohlížeče. Ocení to ten, kdo současně používá firemní a osobní účet. Když Edge detekuje, že se snažíte otevřít pracovní dokument na lokální profilu, nebude vás už jako v současnosti nutit přihlašovat se k pracovnímu účtu, ale rovnou se přepne do pracovního profilu ve zvláštním okně.

Novinky jsou momentálně v různých stádiích vývoje a přednostně k nim budou mít přístup testeři z programu Edge Insider. Ten má hned tři vývojové větve: beta (aktualizace co šest týdnů), dev (aktualizace každý týden) a canary (aktualizace každý den).

Diskuze (5) Další článek: ELONOVINKY: Odklady startů raket mohou způsobit řadu problémů

Témata článku: Software, Microsoft, Prohlížeče, Windows 10, Edge, Aktualizace, Microsoft Build 2020, Excel, Bing, Pinterest, PWA, Synchronizace, Chromium, Edge Insider, Novinka, Kolekce, Otevřená karta, Profil, Prohlížeč, Aplikace, Word, Microsoft EDGE, OneNote, Microsoft Build


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X