Edge | Microsoft Build 2020

Build 2020: Microsoft Edge dostane tyhle šikovné novinky

Konference Microsoft Build je zaměřena zejména na vývojáře aplikací a webů, ale redmondská společnost na ní odhalila i novinky, na které se mohou těšit běžní uživatelé. Týkají se například prohlížeče Edge (nové verze postavené na Chromiu).

Ta se v nejbližších týdnech dočká synchronizace Rozšíření, kterou už dnes mohou testovat Insideři. Doufejme, že hned poté dojde na synchronizaci Historie a Otevřených karet. V nastavení prohlížeče tyto položky jsou, avšak zašedlé a neaktivní.

Progresivní webové aplikace (PWA) čeká ještě těsnější propojení s Windows 10. Bude je možné spravovat ze systémového Nastavení a jejich obsah půjde skrz systémový dialog sdílet s ostatními aplikacemi. Nebo naopak ostatní aplikace budou moci posílat data do PWA.

Označíte-li text, přes kontextovou nabídku jej bude možné vyhledat v bočním panelu. Již se tak neotevře zvláštní karta s Bingem, ale výsledek se zobrazí vedle aktuálně prohlíženého webu. Ve výsledcích se budou nově objevovat i lokální data z účtů Microsoft 365 (dříve Office 365).

Kolekce sloužící pro ukládání oblíbených stránek, poznámek či obrázků napříč weby půjdou jedním klikem poslat do OneNotu (dnes to jde jen do Wordu a Excelu). Kolekce se kromě toho ještě propojí s galerií Pinterest. V přehledu budou vidět trendy nebo relevantní příspěvky z Pinterestu a naopak obsah uložený v Kolekci bude možné exportovat na Pinterest.

Šikovnou funkcí bude automatické připínání profilů prohlížeče. Ocení to ten, kdo současně používá firemní a osobní účet. Když Edge detekuje, že se snažíte otevřít pracovní dokument na lokální profilu, nebude vás už jako v současnosti nutit přihlašovat se k pracovnímu účtu, ale rovnou se přepne do pracovního profilu ve zvláštním okně.

Novinky jsou momentálně v různých stádiích vývoje a přednostně k nim budou mít přístup testeři z programu Edge Insider. Ten má hned tři vývojové větve: beta (aktualizace co šest týdnů), dev (aktualizace každý týden) a canary (aktualizace každý den).

Diskuze (5) Další článek: ELONOVINKY: Odklady startů raket mohou způsobit řadu problémů

Témata článku: Software, Microsoft, Prohlížeče, Windows 10, Edge, Aktualizace, Excel, Bing, Microsoft Build 2020, Pinterest, Synchronizace, Novinka, PWA, Profil, OneNote, Prohlížeč, Edge Insider, Kolekce, Microsoft EDGE, Word, Otevřená karta, Chromium, Microsoft Build, Aplikace


Určitě si přečtěte

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 155

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 74

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 29


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X