Edge | Microsoft Build 2020

Build 2020: Microsoft Edge dostane tyhle šikovné novinky

Konference Microsoft Build je zaměřena zejména na vývojáře aplikací a webů, ale redmondská společnost na ní odhalila i novinky, na které se mohou těšit běžní uživatelé. Týkají se například prohlížeče Edge (nové verze postavené na Chromiu).

Ta se v nejbližších týdnech dočká synchronizace Rozšíření, kterou už dnes mohou testovat Insideři. Doufejme, že hned poté dojde na synchronizaci Historie a Otevřených karet. V nastavení prohlížeče tyto položky jsou, avšak zašedlé a neaktivní.

Progresivní webové aplikace (PWA) čeká ještě těsnější propojení s Windows 10. Bude je možné spravovat ze systémového Nastavení a jejich obsah půjde skrz systémový dialog sdílet s ostatními aplikacemi. Nebo naopak ostatní aplikace budou moci posílat data do PWA.

Označíte-li text, přes kontextovou nabídku jej bude možné vyhledat v bočním panelu. Již se tak neotevře zvláštní karta s Bingem, ale výsledek se zobrazí vedle aktuálně prohlíženého webu. Ve výsledcích se budou nově objevovat i lokální data z účtů Microsoft 365 (dříve Office 365).

Kolekce sloužící pro ukládání oblíbených stránek, poznámek či obrázků napříč weby půjdou jedním klikem poslat do OneNotu (dnes to jde jen do Wordu a Excelu). Kolekce se kromě toho ještě propojí s galerií Pinterest. V přehledu budou vidět trendy nebo relevantní příspěvky z Pinterestu a naopak obsah uložený v Kolekci bude možné exportovat na Pinterest.

Šikovnou funkcí bude automatické připínání profilů prohlížeče. Ocení to ten, kdo současně používá firemní a osobní účet. Když Edge detekuje, že se snažíte otevřít pracovní dokument na lokální profilu, nebude vás už jako v současnosti nutit přihlašovat se k pracovnímu účtu, ale rovnou se přepne do pracovního profilu ve zvláštním okně.

Novinky jsou momentálně v různých stádiích vývoje a přednostně k nim budou mít přístup testeři z programu Edge Insider. Ten má hned tři vývojové větve: beta (aktualizace co šest týdnů), dev (aktualizace každý týden) a canary (aktualizace každý den).

Diskuze (5) Další článek: ELONOVINKY: Odklady startů raket mohou způsobit řadu problémů

Témata článku: Software, Microsoft, Prohlížeče, Windows 10, Edge, Aktualizace, Pinterest, Bing, Excel, Microsoft Build 2020, Novi, Profil, Prohlížeč, Chromium, Word, Aplikace, OneNote, Novinky, Kolekce, Microsoft EDGE, Synchronizace, Novinka, Otevřená karta, PWA, Edge InsiderNepanikař. Aplikace od českých tvůrců pomůže s depresemi a panikou
Martin Chroust
Obchod s aplikacemiMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Jak probíhají elektronické volby ve světě i v Estonsku a jaké mají slabiny

Jak probíhají elektronické volby ve světě i v Estonsku a jaké mají slabiny

** Proč už dávno v Česku nevolíme online? ** A proč to není samozřejmost ani ve zbytku vyspělého světa? ** A kde naopak volí přes web už celé roky?

Jakub Čížek
eGovernmentInternet