Mobilní telefon | Mobility | Články z Computeru

Budoucnost je ohnutá: Jak se v praxi osvědčil skládací telefon Samsung Galaxy Fold

Menší displej je vně telefonu, druhý – velký – čeká složený uvnitř. Tohle není obyčejný mobil a astronomická cena je daní za výjimečnost.

Vyzkoušeli jsme Samsung Galaxy Fold, telefon s ohebným dotykovým displejem. Obdiv bezpochyby vzbudí, ale jak se takové zařízení osvědčilo v praxi? 

Příprava na jinakost

Je tu několik zásadních věcí, které je třeba vysvětlit hned na začátku: vnitřní skládací displej není krytý sklem, ale speciální fólií, která přirozeně není tak odolná vůči škrábancům nebo tlaku. Při zavírání telefonu tak musíte dávat pozor, aby něco nezůstalo uvnitř.

Kvůli značné mechanické složitosti kloubu telefon dále nemá žádnou zvýšenou odolnost vůči prachu a vodě. Na všechny tyto skutečnosti jste upozorněni při spuštění telefonu a musíte odsouhlasit, že jste s pravidly obeznámeni, jinak vás systém ani dál nepustí.

Důležitým aspektem u tohoto přístroje je také šedý dovoz. Samsung k nám oficiálně distribuuje LTE verzi, která má navíc roční bezplatné pojištění se spoluúčastí 3 399 Kč, což oceníte třeba právě v případě poškození displeje. Ale pozor, v prodeji je u nás také verze 5G, ovšem z šedého dovozu, kde pojištění není a výměna displeje stojí plnou cenu, tedy okolo 20 000 Kč. Navíc u 5G verze nebude fungovat VoLTE a VoWiFi. 

Dodejme ještě důležitý fakt, že samotný telefon stojí 58 tisíc korun.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Instagram, Android, Wi-Fi, Mobilní telefon, Mobility, Samsung, Články z Computeru, GPS, NFC, Qualcomm, Velký displej, Telefon, App continuity, Galaxy Fold, Samsung Galaxy, Displej, Aplikace, Galaxy Buds, Galaxy, Glonass, Malý displej


Určitě si přečtěte

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč