Prohlížeče | Firefox | Mozilla

Budoucí Firefox 78 prozradí, co všechno zablokoval na stránce. Možná budete překvapení

Aktuální verze prohlížeče Firefox má číslo 76, nicméně vývoj se nezastavuje a pokračuje dál. V současnosti probíhá beta testování Firefoxu 77 a ještě o další krůček dál jsou takzvaná „noční sestavení“ („nightly builds“), ve kterých už se chystá verze s číslem 78. Díky nim víme, jakých novinek se dočkáme 30. června, kdy bude Firefox 78 uvolněn coby stabilní sestavení.

Patrně největší novinkou bude možnost nechat si zobrazit prvky, které prohlížeč z nějakého důvodu při načítání stránky zablokoval. O připravované změně ve Firefoxu 78 podrobně informoval server Ghacks.net.

Přehled zablokovaných prvků

Firefox 78 tedy umožní podrobněji analyzovat připojení blokovaná na straně prohlížeče. Praktické využití najde nová funkce především u vývojářů webových stránek, kteří díky ní budou mít přesnější informace o tom, proč se nějaký důležitý prvek nezobrazuje podle očekávání.

Funkce bude k dispozici v rámci nástrojů pro vývojáře, jež jsou dostupné pod klávesou F12, konkrétně na záložce Síť, kde je zobrazován přehled zdrojů. Všechny blokované prvky budou v tomto výpisu zvýrazněny červenou barvou. Klepnutí na sloupec Přeneseno seřadí seznam na základě dat v tomto sloupci, takže snadno odhalíte všechny zdroje, jež byly během připojení zablokovány.

Díky této funkci budete schopni zjistit, proč se nějaký prvek či stránku nedaří načíst, ačkoli jste ho sami nezablokovali. Nový přehled ve vývojářských nástrojích vám umožní identifikovat, které konkrétní aplikace (například doplňky) blokují určité weby nebo zdroje.

A komu to prospěje?!

Typicky provádějí blokování obsahu různá rozšíření, slibující odstranění reklamy z webových stránek nebo omezení sledování přes nejrůznější služby pro měření návštěvnosti. Důvodem nenačtení části stránky však mohou být i síťové problémy na straně poskytovatele.

Na základě získaných informací pak můžete provést kroky potřebné k nápravě – například nastavit výjimku pro určité adresy, deaktivovat či zcela odstranit problematický doplněk, který způsobuje, že se stránky nenačítají optimálním způsobem.

Každopádně, než se dočkáme vydání Firefoxu 78 s touto funkcí, čeká nás dle oficiálního kalendáře na webu Mozilly ještě verze 77. Ta je v současnosti ve fázi beta testování a uvolnění stabilní verze je plánováno na úterý 2. června.

Diskuze (9) Další článek: Skype se do důchodu nechystá. Microsoft mu stále věří a chystá novinky

Témata článku: Prohlížeče, Firefox, Mozilla, Doplňky do prohlížeče, Bude, Doplňky, Prvek, Sloupec, Sestavení, Stráň, Přehled, Private Relay, Prohlížeč, Beta, Stránka, Beta testováníSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky
Nandali jste to Putinovi? Rusko zveřejnilo IP adresy, které se zapojily do obřího DDoS. Možná je tam i ta vaše

Nandali jste to Putinovi? Rusko zveřejnilo IP adresy, které se zapojily do obřího DDoS. Možná je tam i ta vaše

** Zapojte se do útoků, lákají lidé na Twitteru ** Mnohé weby Moskvy skutečně nejedou ani v Rusku ** Pozor na podvodníky, toto je příležitost pro phishing

Jakub Čížek
KyberválkaRusko