CES 2020 | Chytrá domácnost

Budiž světlo! LIFX představil stylové chytré žárovky, vypínač, LED pásky a elektrickou svíčku

Americká firma LIFX představila na letošním CESu hned několik nových produktů v čele se stylovými chytrými žárovkami. Kromě nich si svou premiéru odbyl také chytrý vypínač, LED pásky pro televize a monitory nebo elektrická svíčka.

Pokud vám značka LIFX nic neříká, pak vězte, že se jedná o jednoho z prvních výrobců vícebarevných chytrých žárovek. Na podporu tohoto produktu spustil v roce 2012 kampaň na crowdfundingovém serveru Kickstarter, kde se mu povedlo získat investici ve výši 1,3 milionů dolarů od bezmála deseti tisíc přispěvatelů. Roli v tomto úspěchu patrně sehrál i poměrně působivý reklamní spot.

Novinky z letošního CESu

LIFX pochopitelně neusnul na vavřínech a v uplynulých letech postupně rozšiřoval portfolio svých produktů pro chytré domácnosti. Jeho neutuchající aktivitu dokladuje i letošní ročník CESu, kam přivezl hned pět nových produktů, a kromě toho připravil i redesign své aplikace pro mobilní telefony.

První novinkou jsou stylové žárovky LIFX Filament White LED, jež svým vzhledem a zejména zářícím vláknem evokují retro osvětlovací tělesa. Nesporná je podobnost se žárovkami Philips Hue Filament, o kterých jsme psali na začátku září loňského roku. Také LIFX hodlá nabízet tyto žárovky v několika různých tvarech, přičemž všechny budou svítit teplým žlutým světlem (2700 K). Prodeje by měly být zahájeny na jaře a jeden kus přijde na 30 dolarů, tj. asi 820 Kč vč. DPH.

Klepněte pro větší obrázek 
Stylové žárovky LIFX Filament White LED

Ačkoli je možnost ovládání osvětlení z mobilní aplikace jednou z nesporných výhod chytré domácnosti, v některých situacích je prostě jednodušší stisknout vypínač. Právě pro tyto případy přichází nový LIFX Switch, kterým můžete nahradit běžné nástěnné vypínače. Příjemným faktem je, že tento vypínač lze použít pro ovládání chytrých, ale i obyčejných „hloupých“ spotřebičů, kterým přináší stejný druh integrace, jaký můžete získat díky chytré zásuvce. Pro lepší nalezení disponuje jemným osvětlením ovládacích prvků a hmatovou zpětnou vazbou. Přepínač bude vyžadovat profesionální instalaci, zahájení prodejů je plánováno na konec března a jeden kus má stát 120 dolarů, tj. asi 3300 Kč vč. DPH. Produkt bude k dispozici v bílé, nebo černé barvě.

Klepněte pro větší obrázek 
Chytrý vypínač LIFX Switch

LED pásky, svíčka a aplikace

Do třetice všeho dobrého tu máme chytré LED pásky LIFX X TV 360 a LIFX X Gamer Kit, které by měly přijít na trh na jaře. Tyto pásky spolupracují s televizory a počítačovými monitory a poskytují svým svitem příjemnou, interaktivně ovládanou atmosféru. Delší verze TV 360 přijde na 100 dolarů (cca 2750 Kč vč. DPH), kratší Gamer Kit má stát 60 dolarů (cca 1650 Kč vč. DPH).

Klepněte pro větší obrázek 
Chytré LED pásky LIFX X TV 360 a LIFX X Gamer Kit

Poslední novinkou a pomyslnou třešničkou na dortu z letošního CESu je LIFX Candle White to Warm LED – jednoduché svítidlo ve tvaru svíčky. Proti předchozí generaci je nejzásadnější novinkou možnost nastavit si v aplikaci teplotu světla. Cena je v tomto případě 30 dolarů, což je v přepočtu asi 820 Kč vč. DPH.

Klepněte pro větší obrázek 
LIFX Candle White to Warm LED – jednoduché svítidlo ve tvaru svíčky

Jak jsme uvedli na začátku, kromě představování nových produktů se výrobce věnoval také mobilní aplikaci, ze které lze všechny spotřebiče nastavovat a ovládat. Ta přichází s novým pohledem ve stylu nástěnky, nabídne nové možnosti plánování a automatizace, včetně možnosti sdružování zařízení do skupin. Verze pro iOS by měla vyjít v průběhu následujícího týdne a můžeme předpokládat, že i uživatelé Androidu se dočkají v dohledné době updatu.

Klepněte pro větší obrázek 
Aplikace LIFX
Váš názor Další článek: Žádosti webů o zasílání notifikací mnohé obtěžují. Chrome i Firefox proto zakročí

Témata článku: CES 2020, Android, Mobilní aplikace, Chytrá domácnost, Kickstarter, Produkt, Páska, LIFX, Vypínač, Svíčka, DPH, Aplikace


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu