Budete telefonovat s Microsoftem?

Microsoft začne v listopadu prodávat svůj bezdrátový telefon, který nabídne rozpoznávání hlasu a inteligentní provázání s databází adres na počítači.
Microsoft začne v listopadu prodávat svůj bezdrátový telefon, který nabídne rozpoznávání hlasu a inteligentní provázání s databází adres na počítači. Nový telefon nemá s počítači mnoho společného, nebude se prý ani prodávat v počítačových obchodech ale spíše v obchodech s telefonními přístroji.

Tradiční základna telefonu, která se připojuje do telefonní zásuvky se připojuje nyní i do sériového portu počítače a díky tomu získává přístup do adresáře Windows Adress Book (je ve Windows 98 nebo s MSIE 4.0) propojení na Outlook není zatím přímé, je nutné exportovat data do jiného formátu.

Práce s telefonem vypadá například tak, že vyslovíte jméno osoby, telefon prohledá databázi adres a telefonů a vytočí příslušné číslo. Podobně, když vám někdo volá, telefon řekne jméno osoby, místo toho aby jej jen zobrazil na přístroji. Pochopitelně je tu řada dalších možností, které propojení s počítačem poskytuje, rozsáhlý záznamník vzkazů, individuální vzkazy pro jednotlivé osoby (znáte to, víte, že bude volat jeden člověk a jen tomu potřebujete říci nějakou zprávu) a mnoho dalšího.

Microsoft se snaží čím dál více prosazovat i v tradiční spotřebitelské elektronice. Pochopitelně se bude vždy snažit těžit ze svých znalostí v počítačích a cíleně propojovat oba zatím trochu samostatně žijící světy. Telefon bude u nás zejména čelit tomu, že Telecom na běžné pevné síti neposkytuje identifikaci volajícího (může se změnit) a budou pochopitelně i otázky ohledně homologace. Telefon přitom nebude nijak drahý, bude se pohybovat v dnešní cenové hladině bezdrátových telefonů (nikoli GSM či NMT).

Váš názor Další článek: Windows 98: jak převést seznam souborů v adresáři do textového souboru?

Témata článku: Microsoft, Windows, Tel, Bezdrátové telefony, Telefon, Bude, Hlas volajícího


Určitě si přečtěte

Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 40

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Některé z věcí mohou být dobrými vánočními dárky

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5