Mobilní aplikace | Meteorologie | Počasí

Bude za 10 minut pršet? Aplikace AccuWeather nově předpovídá počasí s přesností na minutu

Krátce poté, co Apple koupil oblíbenou meteorologickou aplikaci Dark Sky, rozhodl o jejím ukončení na Androidu k 1. srpnu tohoto roku. Uživatelé tak mají posledních několik dnů. aby si našli odpovídající náhradu. Americký poskytovatel informací o počasí AccuWeather je chce přilákat předpovědí minutu po minutě.

Novinka je dostupná ve verzi 7.0 a vyšší, přičemž funkce MinuteCast je k dispozici od počátku tohoto týdne. Jejím cílem je poskytnout co nejpřesnější údaje o počasí pro danou lokalitu na následující dvě hodiny, informuje server Android Police.

Naprosto přesná předpověď

Minutová předpověď je prezentována formou kruhového ukazatele, ve kterém jsou zobrazovány informace o očekávaném dešti, sněhu, smíšených srážkách a náledí. AccuWeather vám například prozradí, že za deset minut začne pršet, přičemž déšť potrvá čtvrt hodiny.

Uvedená funkce je již bezmála tři měsíce součástí beta verze, do které se můžete v případě zájmu zapojit. Nyní se dostává do stabilního sestavení, kde kromě minutové předpovědi došlo i k dalším změnám v uživatelském rozhraní.

Nové je například ovládání, které se přesunulo do praktičtější pozice ve spodní liště, odkud lze přepínat mezi aktuální situací, hodinovou předpovědí na následujících 24 hodin a denní prognózou na další dva týdny. Faceliftu se dočkala také ikona aplikace.

Další novinky

V nastavení lze vybírat z několika grafických motivů: světlého, tmavého, nebo černého, případně je možné nechat aplikaci, aby se přizpůsobila systémovému nastavení. Změny se bohužel projeví pouze v postranní nabídce - zbytek rozhraní vizuálně odráží aktuální meteorologické podmínky a denní dobu.

Přepracovaná verze aplikace se postupně objevuje v Obchodě Play, odkud ji můžete instalovat zdarma. Pokud se chcete k novinkám dostat co nejdříve, můžete se zapojit do testování beta verze  nebo si stáhnout nejnovější instalační balíček ze serveru APK Mirror.

Diskuze (23) Další článek: Canon vidí budoucnost ve formátu HEIF, ale JPEG zatím ohrožený není

Témata článku: Software, Apple, Android, Mobilní aplikace, Play Store, Meteorologie, Počasí, Ukazatel, Verze, Obchod Play, Beta, Android Police, APK Mirror, AccuWeather, Novinka, Přesnost, Předpověď, Beta verze, APL, Aplikace, Bude, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vyzkoušeli jsme Dynamic Island pro Android. Je univerzální a „pasuje“ na libovolný telefon
Martin Miksa
Dynamic islandPrůstřel v displejiVýřez v displeji
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť