Meteorologie | Mobilní aplikace | Počasí

Bude za 10 minut pršet? Aplikace AccuWeather nově předpovídá počasí s přesností na minutu

Krátce poté, co Apple koupil oblíbenou meteorologickou aplikaci Dark Sky, rozhodl o jejím ukončení na Androidu k 1. srpnu tohoto roku. Uživatelé tak mají posledních několik dnů. aby si našli odpovídající náhradu. Americký poskytovatel informací o počasí AccuWeather je chce přilákat předpovědí minutu po minutě.

Novinka je dostupná ve verzi 7.0 a vyšší, přičemž funkce MinuteCast je k dispozici od počátku tohoto týdne. Jejím cílem je poskytnout co nejpřesnější údaje o počasí pro danou lokalitu na následující dvě hodiny, informuje server Android Police.

Naprosto přesná předpověď

Minutová předpověď je prezentována formou kruhového ukazatele, ve kterém jsou zobrazovány informace o očekávaném dešti, sněhu, smíšených srážkách a náledí. AccuWeather vám například prozradí, že za deset minut začne pršet, přičemž déšť potrvá čtvrt hodiny.

Uvedená funkce je již bezmála tři měsíce součástí beta verze, do které se můžete v případě zájmu zapojit. Nyní se dostává do stabilního sestavení, kde kromě minutové předpovědi došlo i k dalším změnám v uživatelském rozhraní.

Nové je například ovládání, které se přesunulo do praktičtější pozice ve spodní liště, odkud lze přepínat mezi aktuální situací, hodinovou předpovědí na následujících 24 hodin a denní prognózou na další dva týdny. Faceliftu se dočkala také ikona aplikace.

Další novinky

V nastavení lze vybírat z několika grafických motivů: světlého, tmavého, nebo černého, případně je možné nechat aplikaci, aby se přizpůsobila systémovému nastavení. Změny se bohužel projeví pouze v postranní nabídce - zbytek rozhraní vizuálně odráží aktuální meteorologické podmínky a denní dobu.

Přepracovaná verze aplikace se postupně objevuje v Obchodě Play, odkud ji můžete instalovat zdarma. Pokud se chcete k novinkám dostat co nejdříve, můžete se zapojit do testování beta verze  nebo si stáhnout nejnovější instalační balíček ze serveru APK Mirror.

Diskuze (23) Další článek: Canon vidí budoucnost ve formátu HEIF, ale JPEG zatím ohrožený není

Témata článku: Software, Apple, Android, Meteorologie, Mobilní aplikace, Počasí, Play Store, Obchod Play, Beta, APL, Ukazatel, Android Police, AccuWeather, Aplikace, Novinka, Bude, Předpověď, APK Mirror, Verze, Přesnost, Beta verzeCetin opět zrychlí download a upload v síti VDSL. Známe podrobnosti
Lukáš Václavík
VDSLCETINPřipojení k internetu
Automatika i spousta ruční práce. Jak ČT vylepšovala obraz Chalupářů?
Lukáš Václavík
TelevizeVideoHudba, filmy, seriály
Nanometry jsou jen marketing. Intel proto přejmenoval výrobní procesy, aby dohnal konkurenci

Nanometry jsou jen marketing. Intel proto přejmenoval výrobní procesy, aby dohnal konkurenci

** Z 10nm výroby se rázem stal „Intel 7“, ze 7nm bude „Intel 5“ ** Reaguje na konkurenci s méně konzervativním značením procesů ** Jak budou vypadat čipy budoucnosti?

Lukáš Václavík
ArchitekturaTranzistoryIntel
Tip: Jak stáhnout ISO Windows 11 a nainstalovat jej na „libovolný“ počítač?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft