Virtuální realita | Oculus | Oculus Touch

Bude takhle vypadat další generace Oculus Quest? Unikl první snímek nové helmy pro virtuální realitu

Bude takhle vypadat další generace Oculus Quest? Unikl první snímek nové helmy pro virtuální realitu

Facebook, respektive Oculus se s modelem Quest trefil do černého a jedná se o jedno z nejpopulárnějších řešení pro virtuální realitu. Důvodem je nejen to, že funguje zcela samostatně, ale díky softwarové aktualizaci už je možné helmu připojit kabelem i k výkonnému počítači, a provozovat tak hry kompatibilní třeba se SteamVR.

Tato první generace obsahující mobilní čip Qualcomm Snapdragon 835 byla uvedená už v květnu minulého roku a nová generace je tak určitě na spadnutí. Na twitteru se nyní objevil neoficiální renderovaný snímek něčeho, co má být právě další generace Questu.

Jak je vidět, design a konstrukce je oproti současné generace vylepšená jak v rámci helmy, tak i ovladačů Oculus Touch. Vše je vyvedeno v bílé barvě, ale lze očekávat, že bude na výběr i černá varianta.

Ergonomické zlepšování je ale v případě virtuální reality pouze jedna malá část, to důležité se odehrává v použitém hardwaru. Pravděpodobně se dočkáme novějšího čipsetu, který umožní i delší výdrž na baterii (u současné generace to je jen kolem 2 až 3 hodin hraní) a snad i vylepšených displejů s vyšší frekvencí, která je nyní pouze 72 Hz. Zlepšení snad bude i v rychlosti a přesnosti snímání ovladačů a rukou.

Pro Oculus by pochopitelně bylo žádoucí, aby stihl hlavní nákupní sezónu ke konci roku, tak uvidíme, kdy se nakonec dočkáme.

Diskuze (6) Další článek: Ministerstvo zdravotnictví má nový web, encyklopedický portál a chystá se na druhou vlnu

Témata článku: Facebook, Hardware, Twitter, Virtuální realita, Oculus, Oculus Touch, Qualcomm Snapdragon, Quest, Oculus quest, DAL, Helma, Současná generace, Generace, SNIMEK, Ovladač, Bude, QuestaOde dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost