Bude Microsoft rozkulačen nebo ne?

Americké ministerstvo spravedlnosti nepotvrzuje zprávy, které pronikly na veřejnost.
Zprávy, které počátkem ledna „pronikly“ z amerického ministerstva spravedlnosti, hovořily o tom, že se experti v tomto úřadu již shodli, že navrhnou rozdělení Microsoftu. Zatímco se o tomto faktu začalo ihned divoce diskutovat – jak by ne, byla by to nepochybně jedna z největších událostí počítačového byznysu a případ, který by se ještě desetiletí vyučoval na ekonomických fakultách – mluvčí ministerstva jej dementoval. Prohlásil, že zpráva, která pronikla na veřejnost, byla „nepřesná v řadě ohledů“ a „nevyjadřuje přesně naše názory“.

Vyjádření mluvčího ale rozhodně proniklou informaci (jak vidět, nejenom u nás máme problémy s unikáním neoficiálních údajů) o plánu na rozdělení firmy nevyvrací. Je jisté, že se o tom na ministerstvu spravedlnosti diskutuje, a zdá se být velmi pravděpodobné, že plán na rozdělení momentálně vítězí – i když asi nebyla dosud schválena přesná podoba návrhu (jsou údajně k dispozici dvě alternativy: rozdělení na dvě firmy, operační systémy a ostatní, a rozdělení na tři společnosti, kde budou zvlášť ještě vývojové nástroje či Internet). Hodně se liší názory na to, zda bude Microsoft rozdělení mocně oponovat, nebo zda se podvolí: v případě podvolení by nehrozil dodatečný postih (např. finanční) a provedlo by se celkem rychle, v případě oponování by se mohl soud táhnout ještě řadu let a firmě by hrozil finanční trest. I když rozdělení samotné je organizačně nesmírně náročný úkol, který by hrozil, že se zpomalí nebo zadrhne byznys firmy na rok nebo dva, předpokládá se, že „částeční Microsofti“ by v součtu kapitálové valuace mohli dát snadno vyšší cenu, než má dnes jediná firma – a to je pozitivum pro akcionáře firmy.

Váš názor Další článek: Rambus zatím nepříliš úspěšný

Témata článku: Microsoft, Unikání, Bude, Přesná podobaRecenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux