Bude amen s kradením hudby?

Piráty asi čekají těžké časy - nejen že se proti nim začínají čím dál tím více bránit výrobci softwaru, ale trpělivost rychle dochází i výrobcům hudebních nosičů.
Piráty asi čekají těžké časy - nejen že se proti nim začínají čím dál tím více bránit výrobci softwaru, ale trpělivost rychle dochází i výrobcům hudebních nosičů. Projevilo se to i při nedávném setkání zástupců nejmocnějších gigantů hudebního průmyslu - jen pro představu jmenujme alespoň Sony, Time-Warner, EMI či Universal Music Group. Ti všichni se dohodli, že je opravdu nezbytně nutné vyvinout nějakou konstrukci pro distribuování hudby přes digitální platformy, jako je třeba Internet. Tato konstrukce by samozřejmě zabezpečovala i vybírání zisků z této distribuce. Tyto snahy ve vlastním zájmu podporují kromě Americké asociace nahrávacího průmyslu také například America Online, Microsoft a RealNetworks. Výsledkem činnosti hudebních producentů je prozatím tzv. SDMI (secure digital music initiative), tedy rozhodnutí o spolupráci se společnostmi specializovanými na bezpečnostní technologie za účelem vyvinutí standardu pro bezpečnou distribuci digitální hudby.

Živě komentuje: Zdá se, že drzost pirátů opravdu nezná mezí. Přece jenom přetahovat po síti celá cédéčka muziky... I když i hudba jsou jenom nuly a jedničky, stejně jako programy. Ačkoli jsou zástupci nahrávacích společností tak skálopevně přesvědčeni o funkčnosti celého projektu, najdou se i silní pochybovači, kteří SDMI považují za humbuk odsouzený k zániku. Třeba i proto, že koneckonců všechny výše uvedené firmy jsou přece jenom vážnými konkurenty. Uvidíme tedy, jakými výsledky se pochlubí za nějakou dobu. Jenom mám takové podezření, že už dnes se najdou zanícení hackeři, kteří se nedočkavě těší na svou novou hračku.

Váš názor Další článek: Jaké je umístění tiskových souborů?

Témata článku: Internet, Time Warner, Nedávné setkání, Kra, Hudební producent, Kradení


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Jak vlastně funguje akcelerometr a gyroskop nejen ve vašem telefonu

Pojďme programovat elektroniku: Jak vlastně funguje akcelerometr a gyroskop nejen ve vašem telefonu

** Každý současný vybavený mobil má akcelerometr a gyroskop ** Jenže co každé z těchto čidel vlastně dělá a jak vypadá? ** Dnes si to vysvětlíme a do hry zapojíme i Airbus A380 a Arduino

Jakub Čížek | 11

Pojďme programovat elektroniku: Když už vás ten chumel součástek prostě nebaví

Pojďme programovat elektroniku: Když už vás ten chumel součástek prostě nebaví

** Levné cetky z Asie stojí dolar ** Postavíte s nimi skoro vše od teploměru po spínač zavlažování ** Má to ale jeden háček. Bude to ošklivé a povětšinou nekvalitní

Jakub Čížek | 22


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku