Lenovo | Rozšířená realita

Brýle s rozšířenou realitou nejsou mrtvé. Nové chystá Lenovo, ale jen pro firmy

K příležitosti veletrhu CES 2021 se Lenovo rozhodlo odhalit zajímavou novinku. Chystá brýle s rozšířenou realitou nazvané ThinkReality A3, které můžete přes USB-C připojit k počítači nebo mobilnímu telefonu značky Motorola. Připomínají do jisté míry HoloLens od Microsoftu a podobné je i cílení – určené budou pouze pro firmy. 

Brýle jsou poháněny čipsetem Qualcomm Snapdragon XR1, který je vytvořen přímo pro virtuální a rozšířenou realitu. Pro každé oko mají průhledový stereoskopický displej s rozlišením 1080p a obsahují duální kamery s rybím okem, schopné mapovat okolní prostor. Nechybí ani další 8megapixelová RGB kamera umístěná přímo nad nosem, jež záznam streamuje, třeba připojeným týmům. 

Celé zařízení vypadá jako skutečné brýle, není to žádná futuristická helma. Také se dají jako klasické brýle složit. Dodávány budou se speciálním obalem.

V základu Lenovo počítání s dvěma verzemi. První je určená na připojení k PC a bude sloužit především jako monitor, jen těchto monitorů zvládnou brýle zobrazit až pět. Řekněme, že tuto verzi využijí řídící pracovníci. Druhá (průmyslová) je kompatibilní s několika typy telefonů od Motoroly, kdy headset ukáže úkoly zprostředkované z mobilu. S těmito brýlemi mohou fungovat dělníci v terénu, kteří se pohybovat po ploše. Mohou si ně také nasadit speciální kryt, aby se nepoškodily. 

Sklady, továrny a laboratoře jsou obecně místa, kde Lenovo s nasazením počítá. Podle něj brýle dokážou zvýšit efektivitu a produktivitu práce, zatímco sníží chybovost zaměstnanců. Podotýká také, že s rozšířením sítí 5G se využitelnost zařízení ještě zvýší. 

Cenu firma zatím neodhalila. Stejně tak není ještě známé přesné datum, kdy brýle přijdou na trh. Zatím existuje pouze výhled – měla by to být polovina roku 2021.

Váš názor Další článek: Facebook opět přitvrzuje. Zakázal větu „stop the steal“ a příspěvky maže

Témata článku: Microsoft, Kamera, Lenovo, Motorola, Rozšířená realita, Brýle, HoloLens, Monitor, Realita, Digitální kamery na Heureka.czČeské televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** České videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Recenze notebooku Asus ExpertBook B9. Ostrá zbraň pro ty nejnáročnější profesionály

Recenze notebooku Asus ExpertBook B9. Ostrá zbraň pro ty nejnáročnější profesionály

Asus cílí i na profesionální sféru a jeho ExpertBook B9 pak na pracovníky, kteří se vydávají na dlouhé cesty, na nichž chtějí být maximálně efektivní.

Antonín Trčálek
AsusTestyNotebooky