Virtuální realita | HTC | HTC Vive

Brýle HTC Vive s novými snímači obličeje i těla vás lépe přenesou do virtuální reality

Máte VR brýle HTC Vive? Pak k nim můžete dokoupit další bižuterii. Tchajwanská společnost dnes totiž uvedla snímač obličejových gest a třetí generaci pohybového senzoru.

Vive Facial Tracker za 139 eur se nasadí na brýle Vive Pro Eye a integrovaný systém kamer snímá pohyb rtů, jazyka nebo brady. Celkově zachytí až 38 různých pohybů, které pak může předat avatarům ve hrách a aplikacích využívajících plugin pro enginy Unity a Unreal. Latence při snímání je prý pod 10 ms, což zajistí dobrou synchronizaci se zvukem (tedy mluvením).

Tělový senzor Vive Tracker 3.0 stojí rovněž 139 eur, jde však o cenu za kus. Jeden snímač je skoro k ničemu, lepší využití mají dva (pro každou ruku zvlášť), ideálem jsou čtyři (další na nohy), ale HTC ukazuje, že se dají použít i v šesti. Pak jsou dva na zápěstí, dva na paži a avatara můžete třeba roztančit.

Nová generace je o 33 % menší, 15 % lehčí a vydrží o 75 % déle na jedno nabití. V absolutních číslech měří 71 × 79 × 44 mm, váží 75 gramů a vydrží až 7,5 hodin. Tracker je kompatibilní s brýlemi Vive, Vive Pro, Vive Pro Eye a Viva Cosmos Elite a majáky od HTC a Valve (SteamVR BS).

VR komunita se pyšní neskutečnou mírou kreativity, díky které se dnes setkáváme s Vive Trackery v nejrůznějších odvětvích, od průmyslu přes filmovou produkci až po sport, komunikaci, hry a zábavu,“ říká generální ředitel HTC EMEA Graham Wheeler. „Jejich nová verze je díky prodloužené výdrži baterie a menším rozměrům ještě praktičtější a s doplněním o VIVE Facial Tracker umožňují snadno vytvořit extrémně realistické postavy.

Váš názor Další článek: Samsung vyrobil své nejlevnější NVMe SSD. Model 980 má jeden velký ústupek

Témata článku: Hardware, Brýle, Virtuální realita, HTC, HTC Vive, Snímač, Vive pro Eye, Unreal, Valve, Obličej, Pohybový senzor, Tracker, Bižuterie, UnitaBezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály