iOS | Velká Británie

Británie stále nemá aplikaci pro brexit na iOS. Majitelé iPhonů si mají půjčit Android

Foto: Needpix.com
Británie stále nemá aplikaci pro brexit na iOS. Majitelé iPhonů si mají půjčit Android | Foto: Needpix.com

Míra zmatku, která panuje kolem vystoupení Velké Británie z Evropské unie, je neuvěřitelně vysoká, a to i v technologických mezích. Ačkoli si na to lidé stěžují déle než rok, vláda stále nedodala mobilní aplikaci k brexitu pro iOS. Přes ni mohou lidé z Evropy, kteří v zemi pracují, žádat o povolení k pobytu, aby je po vystoupení úřady nedeportovaly. Aplikace funguje zatím stále jen na Androidu.

Ve Velké Británii aktuálně žije 3,6 milionů lidí ze zemí Evropské unie, pouze jeden milion z nich ale již žádost podal. Kritici to přikládají mimo jiné právě tomu, že britské ministerstvo vnitra, které má tuto záležitost na starosti, stále nevyprodukovalo potřebnou aplikaci na iOS. iPhony ve Spojeném království používá odhadem necelá polovina obyvatel. 

O pobyt sice mohou lidé zažádat online z počítače, k vyřízení žádosti je ale třeba ověřit svou totožnost a zaslat ministerstvu vnitra potřebné dokumenty, což lze aktuálně pouze poštou anebo právě přes aplikaci, což je pohodlnější a rychlejší. Lidé s iPhony jsou tedy odkázáni na pouze poštu nebo osobní návštěvu úřadu. 

Nový britský premiér Boris Johnson se nechal slyšet, že k brexitu dojde 31. října. Dokud půjde o vystoupení bez dohody (stále reálná varianta), tímto termínem se pro lidi zavřou hranice. Na podání žádosti tedy moc času nezbývá, byť ministerstvo vnitra jako nejzazší termín stále uvádí konec roku. 

Přesto úřad stále nedokáže říct, jestli aplikaci pro iOS vydá. Jak informují The Financial Times, operátorky na infolince žádné informace nemají. Samotné ministerstvo vnitra loni uvedlo, že aplikace bude hotová v druhé polovině roku (proč to trvá tak dlouho? poprvé jsme o tom psali v dubnu 2018). Tehdy také doporučilo, ať si majitelé iPhonů půjčí telefon s Androidem od někoho z okolí, nebo se dostaví na úřad osobně. 

Diskuze (37) Další článek: Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Témata článku: Apple, Android, iPhone, Mobilní aplikace, iOS, Evropa, Evropská unie, Velká Británie, Ministerstvo vnitra, Aplikace, Brexit, Financial Times, Spojené království


Určitě si přečtěte

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 132

Vyzkoušeli jsme první zařízení s Wi-Fi 6. Nová verze Wi-Fi je rychlejší a spolehlivější

Vyzkoušeli jsme první zařízení s Wi-Fi 6. Nová verze Wi-Fi je rychlejší a spolehlivější

** Wi-Fi 6 přinese větší spolehlivost a dosah sítě ** Zkusili jsme Galaxy S10 připojit k routeru Netgear RAX80 ** Router s Wi-Fi 6 má pro někoho smysl už nyní

Tomáš Holčík | 50

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 138Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů