Březen pokračuje – nevzdávejte se

Více jak polovina března je za námi a tak již můžeme hodnotit některé aktivity spojené s akcí Březen měsíc Internetu.
Více jak polovina března je za námi a tak již můžeme hodnotit některé aktivity spojené s akcí Březen měsíc Internetu. První ohlasy a částečná hodnocení byly slyšet na tiskové konferenci v internetové kavárně Planeta, která se akce živě účastní.15. a 16. března se v Hradci Králové konala konference Internet ve státní správě a samosprávě. Návštěva byla nečekaná, dostavilo se 1 000 účastníků. Z toho skoro třetina se přihlásila přímo po Internetu. To je jistě dobrá vizitka pro naše úředníky a vypovídá to o jejich vysokém internetovém povědomí.

Dále bylo u příležitosti kampaně vydáno cédéčko „To nejlepší z českého Internetu“. Obsahuje mnoho zajímavých programů, vysoké pozornosti se těší antivirové programy a internetové prohlížeče. Celý oddíl je věnován programům aspoň trochu souvisejícím s Internetem. Především se jedná o poštovní programy, FTP klienty a šifrovací software.

Značnou část cédéčka zaujímají kopie českých internetových serverů. Uživatel si pak může zvolit, zda je prohlížet off-line (z cédéčka) a nebo on-line (přímo z Internetu). Toto nepovažuji za dobrý nápad. Nějaká kopie přece nemůže nahradit Internet. Jeho krása je přece v neomezených možnostech, čehož se prohlížením CD dosáhnout nedá.

Váš názor Další článek: MSIE 5.0: Budoucnost je v historii

Témata článku: Internet, Prohlížeče, Březen, Celý oddíl, Krása


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně