Bezpečnost | RSS

Brave Today: Tak anonymní RSS čtečka, že sama nechce vědět, co vlastně čtete

Webový prohlížeč Brave, jehož klíčovou vlastností je maximální důraz na soukromí, se pochlubil novou integrovanou čtečkou zpráv Today. Byť na první pohled vypadá jako jakákoliv podobná aplikace, nitro nadchne, ty, kteří neradi zanechávají stopy.

Serverová část čtečky je totiž navržená tak, aby se opravdu nikdo nemohl dozvědět, co vlastně čtete. Včetně samotného Bravu. To znamená, že je sice standardní komunikace zašifrovaná, ale zároveň obsahuje tzv. padding (výplň), takže velikost šifrovaných paketů se liší, aby případný pozorovatel přece jen nemohl odhadnout, co je asi tak uvnitř.

Klepněte pro větší obrázek
Brave Today je k dispozici v desktopovém prohlížeči a v mobilním prohlížeči pro iOS

Fajn, tímto způsobem sice anonymizuje čtené články před kýmkoliv po cestě, nicméně Brave Today vás chce anonymizovat i ve své vlastní infrastruktuře. Něž tedy požadavek na článek dorazí na jeho konečný server, zastaví se na vyrovnávacím load balanceru/proxy. Ten jediný zná vaši IP adresu, ale neví, co čtete, protože spojení je zašifrované.

Brave Today na propagačním videu:

Load balancer/proxy pak konečně předá požadavek na obsahový server Brave, ale už bez informace o IP adrese. Služba odpoví, vrátí zašifrovaný seznam článků, o který máme zájem, balanceru, no a ten už jej opět spáruje s naší IP adresou.

Pokud tedy v žádném případě nechcete, aby vás některá z online RSS čteček jakkoliv analyzovala a profilovala, Brave Today je přesně pro vás.

Diskuze (1) Další článek: Týden Živě: Seznam.cz jde ostře proti Googlu, máte pomalý internet a Slack mění majitele

Témata článku: Prohlížeče, Bezpečnost, Web, iOS, RSS, Čtečka, Loa, Článek, Brav, Aplikace, Proxy, AdresaQR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Recenze herních sluchátek Razer Kaira Pro. Vibrace až za ušima

Recenze herních sluchátek Razer Kaira Pro. Vibrace až za ušima

Razer Kaira se konečně zbavila drátů a zaměřila se na silné stránky jednotlivých konzolí. My jsme otestovali verzi pro Playstation 5.

Michal Maliarov
RazerSluchátkaRecenze
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Recenze klávesnice Asus ROG Strix Flare II Animate. V doprovodu světýlek

Recenze klávesnice Asus ROG Strix Flare II Animate. V doprovodu světýlek

Od Asusu máme letos první vlaštovku nové generace, kterou je nová herní klávesnice ROG Strix Flare II s malým překvapením.

Michal Maliarov
AsusHerní klávesniceRecenze
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína