Bouřka v počítači

Nejsem asi zdaleka jediný, kdo chová nedůvěru k různým sharewarovým sbírkám programů. Nekvalitní prezentace často zastíní vlastní obsah, který může být i velmi užitečný. Řada Modrý blesk je v tomto ohledu světlou výjimkou.
Tento článek vyšel v časopise Computer 15–16/00 dne 17. 8. 2000

Václav Flasar: Nejsem asi zdaleka jediný, kdo chová nedůvěru k různým sharewarovým sbírkám programů. Nekvalitní prezentace často zastíní vlastní obsah, který může být i velmi užitečný. Řada Modrý blesk je v tomto ohledu světlou výjimkou.

Ostřílení kozáci

Společnost MEDIA trade je na poli sharewarových a freewarových sbírek známa již několik let.

Poslední čtyři díly softwarové edice Modrý blesk se snaží mapovat různé oblasti práce s počítači. Najdete v nich programy pro Internet a komunikaci, multimediální nástroje, nejlepší české programy a výběr toho nejlepšího z předcházejících deseti dílů řady Modrý blesk.

Uvidíte i bez brýlí

Nabídku programů můžete prohlížet v prostředí Internet Exploreru, není však nezbytně nutný, a tak se hladina adrenalinu v krvi nezvýší ani zarytému zastánci konkurenčních produktů. Navíc se nic neinstaluje a prohlížeč se spouští přímo z cédéčka.

Programy jsou rozděleny do několika skupin, každý z nich má i stručnou charakteristiku, díky níž získáte představu o tom, co můžete od programu očekávat. Prohlížet můžete i náhled jeho prostředí (staženou obrazovku) s možností zvětšení do reálné velikosti. Pod textem najdete tabulku s informacemi o tom, do jaké kategorie program patří (shareware, freeware, demo), jak dlouho bude bez zakoupení pracovat a kolik stojí. Vedle tabulky se nachází ikona s možností instalace programu nebo kopírování na lokální disk a s odkazem na webovou stránku výrobce.

Slečno, mám doma sbírku…

Výběr Internet a komunikace 2 nabízí nejen klasiku v podobě urychlovačů internetového spojení, správců oblíbených položek, prohlížečů, poštovních programů, komunikačních programů pro hlas, video a text, ale i editory jazyka HTML pro tvorbu vlastních webových stránek.

Cédéčko Multimediální nástroje obsahuje sbírku programů z oblasti multimédií. Vybírat můžete mezi videoeditory, konvertory a přehrávači, hudebními a zvukovými editory, záznamníky, multimediálními nástroji pro Internet ad. Nechybí ani programy pro tvorbu prezentací, grafické nástroje pro vytváření animovaných souborů ve formátu GIF, editory a prohlížeče včetně textových.

Na třetí cédéčko jsem byl obzvlášť zvědavý. Nabízí totiž sbírku toho nejlepšího, co se podle autorů „uvařilo“ v českých kotlích a kotlících. Tématy jsou antiviry, češtiny do her a programů, internetové programy, software pro kancelář, multimédia a slovníky, a také výukové a zábavné programy.

Poslední disk nám do počítače přináší to nejlepší z předchozích Modrých blesků a doporučím jej s trochou nadsázky především tomu, kdo přesně neví, co chce, ale přesto má pocit, že mu v počítači něco schází. Všechny sbírky mají také ještě navíc jako přídavek skupinu programů, ve které najdete všeobecné programy usnadňující práci s počítačem (archivační programy, správci paměti, správci souborů ad.).

Modrá je dobrá

Poslední čtyři díly Modrého blesku se společnosti MEDIA trade povedly. Všechny verze programů jsou k datu lisování aktuální a obsah jednotlivých disků byl pečlivě vybrán tak, aby reprezentoval to nejlepší, co se dnes dá v oblasti práce s počítačem získat. Pro snadnější orientaci zákazníka bych autorům doporučil na obal viditelně umístit informaci o tom, kdy CD vyšlo, aby kupující věděl, jak staré verze programů má očekávat.

Sharewarové a freewarové výběry
Modrý blesk:
Internet a komunikace2
Modrý blesk:
Multimediální nástroje
Modrý blesk:
Nejlepší české programy
Modrý blesk: Zlatý výběr
Zdroj: MEDIA trade, Praha
Telefon: (02) 22 21 11 55
Cena: 275 Kč včetně DPH (za jednu sbírku)
Minimální konfigurace: PC s operačním systémem Windows 95/98/ME/NT/2000, CD-ROM

Právě vyšlo
nové číslo
časopisu Computer.

Diskuze (2) Další článek: Olympus C-3030Z - Obrazová kvalita, referenční snímky

Témata článku: Internet, Bouřka, Program, Adrenalin, Trade, Blesky, Poslední disk, Animovaný GIF, Nejlepší program, Sbírka, Kotel, Všeobecná podoba


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

** Apple odhalil své plány na zcela nové mapy ** Několik let pracuje na nových mapách, které by měly předběhnout konkurenci ** Objeví se s příchodem iOS 12 pro vybrané státy

Karel Javůrek | 50

Jak a proč používat alternativní DNS: Zrychlí internet a odblokuje weby

Jak a proč používat alternativní DNS: Zrychlí internet a odblokuje weby

** Alternativní DNS servery mohou zpříjemnit surfování na internetu ** Existuje několik ověřených alternativ, nejen známé DNS od Googlu ** Alternativní DNS však mají i své nevýhody, pozor na ně

Petr Březina | 31

Limitovaná nabídka: Windows 10 Professional za pouhých $11.90

Limitovaná nabídka: Windows 10 Professional za pouhých $11.90

Goodoffer24.com Je nový eshop s licencemi a softwarovými klíči, který nabízí nejlepší ceny a rychlé dodání produktu na e-mail. Kromě licencí pro Windows 10 Pro, nabízí web také řadu špičkových produktů, jako je Xbox Live Gold membership nebo oblíbený titul – PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS.


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak mobily určují svoji polohu?

Velký test notebooků pro studenty

Nejlepší reproduktory na párty

Služby a aplikace pro výuku angličtiny