Elon Musk | Boring Company

Boring Company otevřela první zkušební tunel. Tesla v něm projíždí s pomocnými kolečky

Tunelářská firma Elona Muska otevřela první tunel určený pro veřejné testování. Nachází se v Hawthorne v Los Angeles, je dlouhý necelé dva kilometry a šéf firmy Elon Musk na něm nyní prezentoval svou vizi podzemní osobní dopravy v praxi. V Tunelu se proháněla Tesla Model X, načež najela na rampu výtahu, který ji vynesl na povrch.

V reálu to však zatím nefunguje až tak snově, jak by si asi i sám Elon Musk představoval. V původní vizi auta najížděla na autonomně řízené platformy, které by se v tunelech pohybovaly rychlostmi přes 200 km/h. Aktuálně to však fungovalo tak, že byla na přední kola Tesly Model X domontována pomocná konstrukce s bočními vodícími kolečky, která pak udržovala přední kola v jízdní dráze.

Vozidlo se tedy v tunelu pohybuje vlastní silou a po vlastních kolech. Jak je patrné z videoukázek, ke slovu silně přichází i odpružení vozidla, protože jízdní dráha tunelu je značně nerovná. Přesto Elon Musk uvedl, že již nyní se dá jezdit až 70 km/h a při doladění tohoto konceptu by byly dosažitelné rychlosti i přes 200 km/h. Zda tím definitivně odpískal nápad s platformami, na které by auto najelo, ovšem neuvedl.

Přihlížející návštěvník reaguje na twít Elona Muska, že auta budou moci plynule střídat jízdu v tunelu a po silnici. Za stávajícího stavu je to lež, protože pomocná konstrukce s vodícími kolečky je k autu pevně přimontovaná a na běžnou silnici by s ní auto nemělo vjíždět:

Ačkoli aktuální ukázka v praxi nakonec nepůsobí tak futuristicky, jako dříve uvedená prezentační videa s animacemi, Elon Musk udělal další hmatatelný krok k naplnění svého snu o podzemní osobní dopravě.

Diskuze (45) Další článek: Ford vyvinul zvukotěsnou boudu pro psy. Ochrání je před stresem ze silvestrovských ohňostrojů

Témata článku: Tesla, Elon Musk, Tesla Motors, Boring Company, Platforma, Původní vize, Kolečko, Hawthorne, Bez vědomí, Los Angeles, Tunelářská firma, Tunel, Tune, Tesla Model X, TES, Dosažitelná rychlost, Osobní doprava, Company, Běžná silnice, Veřejné testování, Model X, Přední koloSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

** Google se snaží přesvědčit uživatele iOS o přechodu na Android ** Vytyčil deset největších důvodů pro změnu platformy ** Nám to však příliš nestačí, spokojíte se s hlavními důvody alespoň vy?

Martin Chroust
GoogleiOSAndroid
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy