Koronavirus | Mapy | COVID-19

Bojíte se, že máte také COVID-19? Můžete se zapsat do této mapy

Bojíte se, že máte také COVID-19? Můžete se zapsat do této mapy

Testovacích kapacit po plošný screening potenciálních nosičů nemoci COVID-19 nebude v globálním měřítku nikdy dost. Příznaky slabšího průběhu virózy jsou zároveň natolik vágní a zaměnitelné s rýmou, chřipkou nebo psychickým vyčerpáním, že si v těchto dnech s trochou nadsázky samodiagnostikuje koronavirus v těle prakticky každý, kdo se necítí zcela ve formě.

Reálné počty nakažených tedy zůstávají velkou neznámou a mohli bychom je odhadovat snad jen podle procenta pozitivních vzorků z celkového počtu testovaných osob.

Nyní se do hry zapojil další experiment Operation COVID-19. Opět je to mapa znázorňující svět v pandemii, nereflektuje ale pouze oficiální statistiky z jednotlivých zemí, ale i subjektivní pocity.

Klepněte pro větší obrázek
Počítadlo sčítá jak ověřené testy, tak domnělé nákazy po vyplnění dotazníku

To znamená, že se do projektu může zapojit každý návštěvník, který si myslí, že má také COVID-19, ale na test nedosáhne. Stačí vyplnit dotazník a stane se součástí pandemie.

Klepněte pro větší obrázek
Abyste se zapsali, je třeba vyplnit dotazník

Úskalím každého podobného nápadu je samozřejmě lidská psychika a tendence k hypochondrii, a tak mapa zobrazuje prostě všechny, kteří se necítí dobře, ať už je důvod jakýkoliv. Nicméně alespoň připomíná, že absolutní počet nakažených v dané zemi vychází opravdu velkou měrou z toho, kolik testů denně daný stát dokáže provést. Celostátní screening všech osob by asi ukázal poněkud jiná čísla.

Koronavirus online

Diskuze (6) Další článek: Bitvy jako ze sci-fi filmů? Laserovými zbraněmi nejspíš budou vybaveny i tanky

Témata článku: Koronavirus, Web, Mapy, COVID-19, Psychické vyčerpání, Vyplnění, Screening, Mapa, Pandemie, Testovaná osoba, Dotazník, Test


Určitě si přečtěte

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 154

Geniální programátor Edsger Dijkstra: hledal nové postupy a zavrhoval GoTo

Geniální programátor Edsger Dijkstra: hledal nové postupy a zavrhoval GoTo

** Edsger Dijkstra je osobností historie programování ** Vynalezl algoritmus pro nalezení nejkratší cesty v grafu a dostal Turingovu cenu ** Zasloužil se o blízké propojení programování a matematiky

Jiří Nahodil | 13


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X