Boj proti spamu pro Gatese prioritou

Předseda představenstva a spolumajitel společnosti Microsoft Bill Gates v otevřeném emailu přiblížil způsoby, kterými chce Microsoft bojovat proti nevyžádaným emailům. Kromě zveřejnění na webových stránkách dostalo tento email do svých schránek 75 000 uživatelů zapsaných do mailing listu redmondské společnosti.
„Jako snad každý, i já dostávám každí den spousty spamu. Velká část mi nabízí pomoc při splácení úvěrů nebo rychlé zbohatnutí. Je to absurdní.“ Tvrdí Gates v e-mailu, který byl rozeslán zákazníkům společnosti, kteří jsou v databázi uživatelů ochotných přijímat elektronické zprávy od exekutivy společnosti Microsoft.

Poměrně dlouhý email obsahuje popis postupů, které Microsoft chystá proti rozesílatelům nevyžádaných emailů. Kromě jiného již Microsoft podal 15 žalob na osoby, které zahlcovaly poštovní službu Hotmail reklamními emaily. Další kroky budou směřovat také k podpoře přijetí přísných zákonů postihujících spam.

„Co by mělo pomoci, jsou pravidla, která by určovala, za jakých podmínek je email legitimní na základě předchozích obchodních vztahů mezi odesílatelem a příjemcem. Narýsování jasné hranice mezi legitimní poštou a spamem umožní antispamovým filtrům fungovat mnohem přesněji a firmy budou vědět, jak se mají chovat, aby zůstaly na správné straně hranice.“

„Preferujeme vznik nezávislých autorit, které by stanovily pravidla pro rozesílání komerčních emailů, certifikovaly odesílatele, kteří se danými pravidly řídí a řešily stížnosti zákazníků.“ Navrhuje Gates v emailu.

Firmy, které by nesplnily požadavky na legitimní obchodní email „... by musely do předmětu všech hromadně rozesílaných komerčních emailů vložit klíčové slovo ADV. Uživatelé by pak mohli nastavit filtry, aby takové emaily přijímaly nebo automaticky mazaly.“

Microsoft podle Gatesova emailu pracuje na nové generaci protispamových filtrů pro produkty Hotmail, MSN, Exchange a Outlook. Exchange 2003. Windows 2003 Server už obsahuje anti-spamovou techologii a rozhraní pro začlenění obdobných technologií dalších firem. Pro uživatele Outlooku 2003 chystá MS databázi odesílatelů spamu, která bude pravidelně updatovaná pomocí funkce automatický update OS Windows.

Diskuze (29) Další článek: Vývoj cen hardwaru: paměti podražují, jinak stagnace

Témata článku: Microsoft, Windows, Bill Gates, Spam, Nezávislý autor, Hotmail, Předchozí den, Microsoft Outlook, Email, Rychlé zbohatnutí, Přísný zákon

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů